Xbox Series S|X tema

Najgore od svega mi je što ako je bilo koja igra ostala u QRu brzina downloada je takođe ograničena kao i kada igraš, to baš i nema nekog smisla.
Ali ok, kome je dobar QR samo napred, meni je konzola dovoljno brza da mi nije nikakav problem da ponovo pokrećem igru iznova…

2 Likes

Da, to je već bezveze.

Probaj neki drugi HDMI kabel da uštekaš, ne mora da bude taj 2.1 čisto da vidiš da nije slučajno do njega…
Ili možda da konzolu priključiš u neki drugi HDMI ulaz u TVu, ako već nisi probao.

Definitivno je problem izmedju komunikacije konzole i tv . I ono što sam pisao da mi je nestajao zvuk kad sam instalirao dolby atmos na konzolu, prestalo je posle restarta tv. A mozda je zato što mi je arc upaljen,l…
Uglavnom ili restartujes igricu ili konzolu ili tv i to pali :sweat_smile:
Meni najlakše restartovati tv, tj. Najbrže :grin:
Uglavnom bilo koji problem da sam primetio kod slike ili zvuka restart tv i sve se vrati odmah u normalu…
Ovo sa zvukom je skroz prestalo da zeza, a desi se nekad tipa jednom nedeljno da zeza osvetljenje trperi dok igram kad pomeram pogled na milisekundu, nije strašno, ali nervira …
Restart tv-a i normalno nastavim igru …

1 Like

Probaj možda na konzoli da ugasiš hdmi cec. Sve te varijante gde tv upravlja drugim uređajima preko hdmija su po mom nekom iskustvu qrčina. Od tipa 30 stbova i 20 android boxova na poslu na sve ukupno 2 uređaja je to radilo kako treba. Uvek je problem u tom handshake-u jebenom jer svaki proizvođač radi to na svoj način. Ni ja što su mi istog branda tv i konzola nisam oduševljen time.
Tipa palim konzolu pa onda input na tvu menjam, kaže tv o pa ovo je ps5 možeš uvek samo kroz input na tvu da pališ konzolu. Ajd upalim hdmi cec da ne smara, na taj isti način krenem da palim konzolu ono i dalje to javlja. Ma idi u 3 lepe, nema bez monitora sa 1ms inputom života :rofl:

1 Like

Ovo ti je ukljuceno na izlazu za series X?

Ovo sto pricas za zamrzavanje nikada mi se nije desilo na tv-u. :slightly_smiling_face: par puta se desilo da pise da ce se aplikacija restartovati kako bi oslobodila memoriju i to je to.

Jel gledao neko dokumentarac, “Power On: The Story of Xbox” ? Ako nije, moja preporuka.

Imaš i temu posebnu o tome :wink:

1 Like

eh nisam video :confused:
izletelo mi na yt jer sam sabskrajbovan

1 Like

Sabskrajbovan, u trenutku pomislih šta li ti se desilo :rofl:

2 Likes

Evo konzola je čitavih dan i po izdržala pre nego što je morao da padne prvi restart – pukla igra, i uopšte ne može da se nanovo pokrene. Jedino restart cele konzole rešio stvar.

Nije sjajno. :upside_down_face: Ne pamtim da sam ikad morao ceo ps5 da ctrl-alt-deletujem kako bih ga naterao da sarađuje. Da kucnem o drvo.

Dobro te postoji gamepass, inače bih bio solidno razočaran svim ovim bagovima, toliko vremena nakon izlaska.

hahahaha :rofl:

Koja igra?

Prvi Ori. Izašao na main menu, hteo da se vratim u igru, pukla igra. Svaki idući put pokušam da pokrenem, zamrzne se na glavnom meniju i pukne. Proverim da nije glupavi Quick Resume za kriviti, nije, igra nije aktivna. Jednostavno neće da se pokrene.

Posle reseta konzole proradilo. :woman_shrugging:

I meni je prvi Ori nesto bagovao na samom pocetku, na one x

1 Like

Moze biti da je do igre.

FB_IMG_1640559457323

3 Likes

Baš tako,hemi vs troklipac

U pravu si Slobe, PS5 jeste hemi za ovog troklipca od Xbox-a :rofl: lepo si to zapazio :grin:

2 Likes

Otkad hemi ima ispod 12 cilindara?