Xbox Series S|X tema

Pa videcemo sta donosi E3, mislim ako objave da tona igara nece doci na One onda ima smisla zuriti i zameniti za SX, ovako ko ima One X kao ja i nema potrebu za nekom zurbom, jedino da imam One S e onda bih zurio da uzmem SS. Ali iskreno samo zbog Sudbine bih uzeo sada i odmah SX, tih famoznih 60fps i brza ucitavanja bi bas znacila, osim toga i nema neke potrebe, bar ne u ovom trenutku da se preplacuje, a i cekam da stigne u domace radnje pa da ga kupim taman do Septembra nadam se :blush:
A PS5 mozda se uzme za dve tri god u Vipu na 24 rate :grin:

1 Like

Ma pusti ih. Nema većeg užasa od toga da kupiš novu konzolu, a ne možeš da je igraš.

1 Like

Veći je užas imati PS5 i XsX i kukati po forumu kako se nema vremena za igre i da nema igara kao neki

2 Likes

Kao totalnom pocetniku na xbox platformi,sta preporucujete,koje zemlje acc napraviti,imam Master Card erste banke,imam paypay,gde kupiti najjeftinije xbox gold live?

Nama koji smo prespavali prethodnu generaciju konzola je SS legao kao budali šamar. Dok se ne pojave neki next gen naslovi, nadoknađuje se propušteno uz Game pass. :smiley:

1 Like

Interesantne vesti. U tekstu je navedeno sa se nesto slicno moze ocekivati i na Sony platformi (kao i da ima RDNA 2 - ali ne znam da li je to bas tacno).

PS5 je baziran na RDNA2 ali nema sve funkcije implementirane. Naravno, Sony ili developeri mogu smisliti svoje rešenje (ako im nešto od toga bude trebalo) dok im je na Series S/X to sve već dostupno,“samo” treba da “povežu” sa svojim kodom.

1 Like

Da, secam se da je nekakva polu-RDNA 2 arhitektura… videcemo, sve ovo deluje kao da je tehbologija jos u dosta ranoj fazi upotrebljivosti i da cemo tek vidjati razna cuda na next gen hardveru, zahvaljujuci ovakvim AI optimizacijama.

Edit: sad sam skontao da je ovo ustvari ista stvar kao post gore.

Nema izgleda PS5 ovu mogućnost

1 Like

Prvi utisci, dođem kući, raspakujem konzolu, prebacim eksterni hard sa stare konzole, isprebacujem igre na interni, hop, 17 updatea, ok, click, update.

Trenutno stanje dva dana posle - 36 updatea u queueu. :joy:

Nešto sam uspio i pokrenuti, loading time je značajno skraćen, quick resume radi kao sat.

Vizuelno nisam primijetio neki značajniji pomak, doduše moj full hd tv je prilično outdated, tako da mi je to sljedeća investicija.

A i ne patim od tih piksela, loading i quick resume su mi ionako bili prioritet prilikom kupovine.

5 Likes

Tri su objasnjenja moguca:

  1. Napredak nije toliko vidljiv dok ne izadju “next gen” next gen igre
  2. Nas dvojica smo coravi
  3. Treba nam novi tv

Pokazi gospodji stavku broj 3.

I da, nikad ne zaobici stavku 4:

i-should-buy-a-boat-4500618

5 Likes

Haha.

Ali ozbiljno, razlog je 3.

1 Like

Ja sam igrao forzu sa hdr i vidi se razlika ali raste input lag pa kad igram npr online pubg i warzone onda gasim

Upravo ovo.

@Son_of_a_gun Prvi upgrade ćeš videti u Gears 5, posebno Hivebusters.

1 Like

Evo jos jedne potvrde da je XSS super konzola

2 Likes

Njegovo misljenje. U istom tekstu se navodi da su neki ostali skepticni.

A Falconeer bi mogao da radi i na Switchu.

XCloud ugradjen u televizor? :thinking:

2 Likes