Xbox Series S|X tema

To kazem, nekako je dosta brza, tiha, onako skroz PRO. Ali ove fore na Sony joy-padu znače da ce vecina mladjih ići na sony zbog toga. Niko od mladih nece uzeti Xbox pre Sonyja. Sticem utisak da Xbox nije dovoljno obratio paznju da kontroler ucini zanimljivijim kao sto je to uradio Sony. Microsoft se fokusira da sto vise igara ubaci u GamePass da pokupuje studija i napravi Top igre, ali za sve to treba vremena. Sony izbaci foru na joypadu i resi problem :slightly_smiling_face:

2 Likes

A sta da urade da bude zanimljiv? Da stave da mozes da “duvas” u njega… vauu koliko je to napredno :grinning:
Samo neka bude kvalitetan.

2 Likes

I to duvanje je mladjoj publici zanimljivo. Pazi, deca se odusevila kada sam krenuo da duvam u joy :grin: Jeste onako nebitno nama matorima ali mladjima je itekako zanimljivo.

1 Like

Koliko sam ja primetio, klinci ne pričaju o kontroleru uopšte. (imam mačevalački klub, i radim s klincima). Apex, Valorant… Redje Fortnite i CoD. Par klinaca piči Stellaris i Hearts of Iron :slight_smile: Al’ baš niko nije pomenuo mogućnosti DualSense kontrolera.

3 Likes

Mozda smatraju da neces razumeti o cemu pricaju :joy: Šala mala naravno :slightly_smiling_face: ko zna, mozda jednom Xbox pretekne Sony, meni je ps5 prvi Sony , do sada se oduvek igrao iskljucivo Xbox a sony samo po igraonicama dok bejah mladji :slightly_smiling_face:

Kao neko bez obe konzol, interesantan mi je taj konsenzus da je PS5 “dobio” utakmicu sa dzojpedom.

S jedne strane, svidja mi se mnogo vise jos od ranije koncept punjive baterije umesto izmenjivih, ergonomija na slici deluje super, kao i opste odusevljenje kada isprobate te silne funkcije u nekom odgovarajucem naslovu.

S druge strane, problem sa driftom je ozbiljan. Zato ne bih smeo da kazem da je Sony nadmasio Xbox, dzabe sve, ako ono osnovno, kvalite alanoga, nije adekvatan.

1 Like

This :smiley: Da vidiš kad dodju novi klinci, koji ne znaju za foru, pa se povede razgovor o gejmingu :smiley: Stariji se prevrću od smeha.

Ja ga primetio nisam (još uvek).

@jahalang0112
Leti, kad su kampovi, sednem i pikam FIFU s klincima. Klinci iz kluba znaju da znam da igram, i ne iznenadjuju se mnogo. Ono što je zabavno je kad nam dodju klinci sa strane, i ja ih pitam jel bih mogao da probam tu FIFU, odnosno da mi pokažu kako se igra :smiley: :smiley: :smiley: “Oh coach you are so lucky, can we try one more?” :smiley:

1 Like

Za drift ne znam, nadam se i da necu saznati :slightly_smiling_face: a svakako ce Sony po prodaji nadmasiti Xbox to je onako sigurno 100%.

Da prijavim da je dzoj za PS5 kvalitetan donekle.
Imali smo kuci mali test.
Klinac je igrao sa drugarom Fifa.
Dao je golllll
Digao ruke u vis i tresnuo ih na dole…
:grimacing: dzojped je naravno tresnuo o pod pun gas…
Sreca nista.

1 Like

Uh to je lično veruj mi. Ne može nikako meni on pobediti kada posle 30 minuta igranja imas bolove u rukama… kome šta više leži. Da je lepsi dual sense to svakako, prelep je, ali tu staje voz.

3 Likes

X/S joy je primetno bolji od prethodne generacije, zadržao sam jedan prošli limited i kada njega uzmem ako mi se potroši baterija baš osetim da je nekako sve utegnutije.
Nije baš nebo i zemlja ali je bolji, a mislim da je novi premašio korišćenje onog koji sam koristio na One X :grin:

1 Like

Polozaj analoga i ne primetim kada menjam joypede. Valjda sam se navikao ne znam. Mene ruke ne bole ni od jednog ni od drugog :slightly_smiling_face:

2 Likes

Probaj onaj što dobiješ sa Switch konzolom, boleće te i prsti i zglobovi :grinning:

Ne kukam, ali mi je najgore iskustvo od svih do sada(ovih novijih), premali dugmići, sve mi nešto krcka, raspored isto loš, itd…
Sigurno bih kupio onaj pro.

Win :joy::joy:

@iNikola u kojoj si kategoriji? mladja populacija ili pro igrac? :joy:

S obzirom da mlad nisam samo pro ostaje :joy: ali za tetris ili tako nesto :smile:

1 Like

Series SX kontroler je dista bolji od XB1 generacije. Takođe ima brži odziv. Kako ih naizmenično koristim, osetim da noviji ‘leti’.

2 Likes

Hmmm… Ja nisam siguran ali mi nekako deluje da je Series X kontroler kvalitetniji i utegnutiji od Dualsense - a. Bar ovako koliko sam za sada koristio. Sonijev analog mi nikako ne paše, ne raspored nego sami analozi. Kad igram doom, klize mi prsti sa analoga samo tako. Takođe ona textura na xbox kontroleru što su ubacili je top. Sve je utegnuto, ništa ne škripucka, ništa ne landara u prazno itd. S druge strane DS ima te neke zezancije i vibracije i stvarno jeste super, ali sam već našao sebe u Resident Evil Village demo-u da sam isključio to sa trigerima jer mi je nezgodno malo i deluje mi kao da ću da ih polomim kad onako “zapne” pa odjednom ode triger do kraja. :joy:

5 Likes

Da i ja slutim da ce ta gomila tehnologije u ps5 dzojpedu na kraju doneti vise muke nego radosti. A kad sam na 5 minuta probao next-gen verziju Borderlandsa 3, pa oroz skljoca pri svakom pritisku, ne mogu da kazem da mi se bas svideo osecaj.

1 Like

Ma gimmick najobičniji. Bilo koji FPS je to samo smetnja, samo sadisti mogu igrati tako.

Možda igre tipa Astro ili neki platformeri, ali kada krenem kao magarac da duvam u kontroler prvo se okrenem da li ima nekog u sobi da me ne bude blam…

Next gen my ass…

P.S. sve dok sve to ima da se isključi, ne smeta mi…

1 Like