XBox One - Two... 3... 4

Ok, onda mozemo na E3-ju ocekivati verovatno neku konkretnu i veliku objavu u tom pravcu.

Meni je ovo ok ako konzole budu koštale 99$

Mozda uz neku ugovornu obavezu, ali verovatnije je da zele da povecaju profitne margine na prodaji hardvera istovremeno monetizujuci unificirano rziste sa milijardu windows 10 uredjaja, sto im je ambiciozan target za 2016.

Ne znam zasto svi dizete dzevu. Koliko konzola je bilo uspesno pa propalo. Ova ako propadne ni prva ni poslednja

Reci to nasamarenim i iznerviranim kupcima XO konzole. Vokalna manjina moze da napravi haos na drustvenim mrezama, a direktori za razliku od ovih nasih genijalaca iz Srbijagasa, itekako mogu da osete posledice antikonzumerske politike kompanije koju nevesto reprezentuju.

No, dobro… okrecemo se onda vedrijim temama i aprilskim izborima u Srbiji. :d

Ja se moram složiti i reći da se smatram nasamarenim u ovom trenutku. Da sam znao da će QB biti na PC-ju, dobro bih razmislio o kupovini xbox konzole. Još Halo fali i doviđenja, čemu onda posedovanje konzole, ako se istoj hardware menja svake dve-tri godine? Kinect su ubili u potpunosti, sada njihove “ekskluzive” nisu više tako ekskluzivne, dobro nam ne pošalju poruku putem Live-a u kojem kažu: “e, malo smo se zajeb, a i vi sa nama što ste kupovali ovaj proizvod, ali ne brinite, evo pravimo nove, a vi spremite vaše parice za naše džepove”. FU*K OFF MS!

Phil spencer je pricao o tome da postojecu xbox one konzolu pojaca verovatno sa dodatnom kutijom preko usb ,e sad verovatno sve igre ce radeti i na osnovni x1 i na x1 sa hardverskim dodatkom samo ce izgledati lepse kao i pc koliko para zalozis toliko muzike sto je po meni ok …

@loodacha To je otprilike dobro sumiranje nerdrage-a koji sa akulumirao na forumima. Samo sto bih ja dodao, a sta ocekivati od kompanije koja je zelela da napravi stalno upaljenu nextgen konzolu sa fokusom na televiziji i obsoletnim skupim parcetom hardvera koji su gurali u bandl da sluzi samo za glasovne kontrole. Bukvalno svaka stvar koju su smislili u poslednjih 5 godina je neka teska nebuloza. MS-ove menadjere treba skupo platiti samo da sede u jednoj velikoj hali i nista ne smisljaju i da ni po koju cenu ne stupaju u direktnu komunikaciju sa korisnicima.

To look at the future, one only needs to look at the past:

Kad sam video ovu sliku na gafu umalo se nisam ugušio od smeha :smiley: Sad ovako zamišljam XO - 2,3,4,n :smiley:

Hahaha. Secam se k’o da je bilo juce kada je Don Matrick pokucao na vrata i rekao mi da sam dobitnik nagradne igre, ali da moram uplatiti odredjenu svotu kako bi preuzeo nagradu. Damn you MS…kako si me samo nasamario :roll: Zasto si me naterao da kupim nesto sto necu!

E pazi, iznerviranim kupcima. Hahaha. Bas me nervira sto sam odigrao onoliko igara, i sto ne mogu da stignem da odigram ostale. I sve te buduce igre, ljudi ce imati izbora gde da igraju…zasto…zasto! Da nije bilo tebe, moga sam lepo da kupim PS4 i da cekam…cekam…cekam Uncharted i sve te silne ekskluzive. :lol:

Sta reci tek za Wii U kupce, bolje odmah da se roknu, sta ce im zivot kada imaju onakvu konzolu.

Malo vise sam sarkastican, ali konstantni hejt od najveceg crnjaka i cinika, sveznajuceg menadzera, koji je pritom tako objektivan je veci bull**** od politike u Srbiji, kad smo vec kod izbora :wink: Cak ni na gafu ne lupaju toliko za ovo sada.

Sto je najgore, uspeva da prenese hejt i nahrani ego…idemo sada svi masovno da protestujemo…nabavice nekog novog Phila…koji ce sve resiti, ili jos bolje, prodajmo odmah svi konzolu…kupimo idealnu PS4-ku i resili smo problem. Bicemo uvek zadovoljni i mirni, jer je to ipak kompanija koja ne zeli pare…samo jednostavno hoce da smo mi srecni, zar ne.

… u medjuvremenu zaboravimo sta je Igra…sa kim i sta Igramo…bitno je gde!

@ Prekanator

Mislim da nema potrebe spuštati diskusiju na lični nivo. Razumem da si iznerviran, i ja bih bio.

prodajmo odmah svi konzolu

Kad vec spomenu, ovih dana bas pokusavam da nadjem neki dobar deal, ali sacekacu ipak da padne cena na 150e, kada izadje Xbox One-S krajem godine.

Puni oglasi polovnih XO konzola za 300e, cemu li se ti ljudi nadaju…

Zvuči kao da će svi sada ostaviti svoje XO i preći na PC da igraju, jer su igre sada dostupne i na Windowsu. Ne ide to tako. Ljudi biraju konzole zbog načina na koji se igra, lakoća upotrebe i (da) dostupne igre. Ispadne da na konzolama svi igraju samo ekskluzive a multiplatformske igre na PCu? Ja lično u svemu ovome ne vidim gloom&doom, nego priliku da neki ljudi igraju neke igre na PCu. Da li će to uticati u nekom broju na prodaju XO - verovatno u nekom broju. Sa druge strane, prodata igra na PCu ide opet u MS džep. Ekosistem. Okoreli PC igrač neće nikada kupiti konzolu da bi nešto igrao a konzolni igrač neće odjednom skočiti do radnje i kupiti jak PC da bi igrao Quantum Break. Moguće na nekom mikro i anekdotalnom (jel postoji uopšte ova reč???) nivou da se tranzicije dese, ali globalno, not so much. Na kraju krajeva igre će se prodavati više, ne manje, što dovodi do sledećih ulaganja.

U pravu si, jesam iznerviran. Uvek se iznerviram kada citam tvoje postove, Ne znam zbog cega, mozda zato sto sam uvek bio intolerantan na hejt i na fejk, a politiku mrzim :slight_smile: Nema tu nista licno, obracam se tvom internet avataru…

Lako je tebi, sav taj prihod od onog share sajta, ne mozemo svi biti takvi vrsni menadzeri i donisiti uvek najbolje poslovne odluke :slight_smile:

Ja mislim da bi najzdravije bilo po diskusiju da svi spustimo loptu. Svaki stav, bilo pozitivan po pitanju ove ideje, ili negativan, ima svoje lako branjive stavove. Sad da li je posredi hejt, dolivanje soli na ranu ili ne, to je već manje bitno. Barem bi trebalo tako da bude. Meni lično sve ovo smeta, a možda sam samo neko ko ima otpor na promene, i to poprilično čvrst otpor. Nije ovo prvi put da nešto isprva mrzim i ne razumem, da bih to posle voleo i podržavao. U ovom trenutku mi sve ovo izgleda kao spasavanje brenda od strane Microsoft-a, da naprave nešto poput Steam store-a u vidu Xbox store-a na Windows sistemima, a ja sam lično mislio da će to biti nemoguće, kao i mnogi drugi članovi ovog foruma. Ja sam xbox 360 kupio zbog Gears of war serijala, ne zbog džojstika ili Alan Wake igre. To je tada za mene bila nepoznanica. Isto i sada. Xbox One sam uzeo zbog Kinect-a (koji je trebao da ima cool igre, a nema ih, pa ga sada koristim samo za Skype) i zbog QB-a, jer bih znači sad uzeo kovertu adresiranu na Remedy i u nju stavio 100 eura ukoliko bi to Sam Lake zatražio. Znači, fanboy sam za razvojni tim, ne za kompaniju i njen proizvod - mislim na konzolu. Mada, fanboy sam i za džojstik, meni je lično xbox one džojstik najbolji na svetu i bolji neće napraviti, niko, nikad.

Uvek se iznerviram kada citam tvoje postove,

To je ok znati, ali bih te zamolio da taj “hejt” zadrzis ubuduce za sebe. Kada kazem licno, me mislim licno naravno meni jer me i ne poznajes, nego napadas licnost ili tacnije sopstvenu percepciju licnosti diskutanta umesto da branis neki svoj stav u vezi sa temom. To se zove ad hominem i ne doprinosi bas konstruktivno diskusiji, te unosi sasvim nepotrebnu nervozu. Ne treba se identifikovati sa proizvodom, i sa sopstvenim izborima nekog brenda, a iz neke osnovne pristojnosti treba imati u vidu da verovatno vecina korisnika na forumu nije bas u fazonu da donese kokice kada vide naznaku konflikta, vec dozivljavaju blagi transfer neprijatnosti.

Lako je tebi, sav taj prihod od onog share sajta, ne mozemo svi biti takvi vrsni menadzeri i donisiti uvek najbolje poslovne odluke

Ovo je zaista potpuno neprikladan i neprimeren komentar.

Ja mislim da bi najzdravije bilo po diskusiju da svi spustimo loptu. Svaki stav, bilo pozitivan po pitanju ove ideje, ili negativan,

Da, naravno. Dokle god smo u okvirima prijateljske i civilizovane diskusije, stavovi za i protiv su sasvim ok, pa donekle cak i pozeljni.

Ja sam moj stav lepo napisao, vise puta. Ali ova recenica nije mogla proci tako lako. Kako se ovo zove, sigurno nekakva supermoc, kada ti mozes znati kako se drugi ljudi osecaju, cak iako pisu drugacije.

Ja iz svih tvojih postova, cak i ono sto si mnogo puta napisao “da xo vlasnici pokusavaju da opravdaju svoju kupovinu” mogu samo videti kao licne frustracije prenesene na druge i ignorisanje onog sto oni pisu, ali to nikad tako nisam predstavio niti bilo sta slicno napisao. A tebi to prolazi gomilu puta.

Opet cu ponoviti da mislim da si jako ostrascen, i izrazito lazno objektivan, i da propagiras hejt. A presmesno mi deluje ismejavanje odluka mnogo pozvanijih i strucnijih ljudi u ovog oblasti. Mnogo je lako biti pametan sa strane, a pogotovu ovako rano…

Ukoliko cena bude 200-300$ i ciklus promene bude 2 godine, to je sasvim u redu, s obzirom da za te pare ne možete kupiti PC koji može naredne 2 godine da gura igre. PC koji naredne 2 godine gura igre košta 500+€, i tu naravno pričamo samo o kućištu. Šta ukoliko bi neko morao da kupuje pored toga i zvučnike, miša, tastaturu, monitor… Ta cifra bi tek tada bila mnogo veća.

S druge strane neću pazariti verovatno nikad Xbox One, nisam ga ni imao u planu otpočetka, a pogotovo sada kako sve igre stižu i na PC. Tako da zapravo ni ne znam kako je zagriženim Xbox One fanovima, ali ovaj potez ne podržavam nikako, jer smatram da konzole trebaju trajati 5-6 godina, jer svakako ni od samog početka nisu mogle da se nose sa PCjem i nikad i neće moći, jer će uvek moći da se kupi jači PC od konzole.

Zato mislim da ne treba MS da gleda na hardware toliko, već više da se osvrne na software. Da li nekoga zanima koji hardware je u PS4 kada vidi Uncharted 4? Mislim da to nikome nije prva pomisao i da to zapravo nikog i ne zanima, jer ono što korisnici vide je neverovatna grafika i njihova GOTY exkluziva.

Phil je iznjeo misljenje, ne konacan slijed dogadaja. Na osnovu kojeg MS ispituje trziste. Ala se vecina dobro navukla na njihovu igru… Dobar dokaz koliko je lako manipulisat masom.

Mislim da na ovoj generaciji konzola baza novih igara ili novih delova igara mnogo mala, dok ako se secamo nekada je bilo mnogo vise naslova, bilo losih ili dobrih.

Heh, u najnovijem skandaloznom obrtu dogadjaja, ja ipak krenuo da kupim Xbox. :smiley: Povoljna cena jbg. Ne svidja mi se bilo kakva ideja ogranicavanja na Windows store, a i PC pirateriji se ne pise bas dobro. Samo se nadam da nece izbaciti novu konzolu toliko brzo. PS4 ce morati kroz Xbox-ov HDMI pa ce prokletinja stvarno biti always on. :frowning:

Svakako će biti interesantno videti koje će odluke donositi MS u budućnosti na ovom planu i kako će sve to izgledati. Još bolje će biti pratiti reakcije armchair analitičara (uključujem i sebe u ovo skupinu) dok sve ne postane jasnije. Kako god, popcorn times ahead.

Jedan deo hoće/želi da Xbox brend propadne, drugi žale za svojim Xbox ekskluzivama a treći bi da sve ostane isto i ništa se ne promeni. Nekako mi je sve to iracionalno. Mislim da se previše držimo ustaljenih modela i mindset-a da bi mogli (pozitivno) proceniti ono o čemu priča MS ovih dana. To je nekako u ljudskoj psihologiji, da se susretu sa novim i drugačijim drži proverenog i starog, jer je tako sigurnije, sve je poznato. Meni se više raspalila mašta oko toga šta bi novo moglo da se desi u gamingu.

Pomisao da moj katalog XO igara mogu pokrenuti na XO2 ili Win10 uređaju bilo gde i bilo kada nakon logovanja je prilično uzbudljiva. Full backward i forward compatibility? Anytime! Full podrška za Oculus? Može. Koliko košta? 300$ base model a 500$ košta 4K model. Shut up and take my money!!11.

Nalupao sam se dosta, ali cela ova stvar može biti zanimljiva (AKO, ako samo na trenutak zaboravimo kako sada funkcionišu plastične kutije ispod TVa). U svakom slučaju, možda će većini ljudi i dalje biti bliže tradicionalno konzolno igranje (4/5 godina ciklus) a ovaj MS pristup će stvoriti novo tržište. Što da ne, zašto bi stvari funkcionisale samo zato što su oduvek tako funkcionisale? Možda sve bude fail, možda sve bude next-big thing.

Ovaj E3 će svakako biti zanimljiv jer će pokazati prve korake budućeg usmerenja Nintenda i MSa, dok će Sony veliki deo posvetiti VRu.

Ljudi su generalno kao gumena traka, uvek zele da se vrati u zeljeni polozaj, koliko god pokusao da ih rastegnes. Automatsko opiranje svim promenama, svi znamo sve i uvek bi odradili bolje. Kako nesto drugacije moze biti bolje, nemoguce, ove stare patike su tako udobne. Dovoljno da neko mahne bananom, svi se na netu primaju k’o mladi majmuni. Ups, previse metafora u jednom pasusu :smiley:

U centru naseg gaming hobija su igre, to je jedino sta je bitno. Zamaramo se previse stvarima koji ne razumemo, zelim da igram XYZ igru, a jos ako imam izbor gde da je igram, savrseno. Ne znam sta ce biti u buducnosti, ali sigurno znam da cu igrati Halo 6, bilo na postojecoj ili novoj kutiji, pc-iju, ili mozda necemu trecem, totalno neocekivanom…I don’t care, izabracu ono sta mi najvise odgovara i sta mogu da priustim u tom trenutku.

Izbor je uvek pozeljan i u mom mozgu uvek pobedjuje jedinu opciju. Na kraju krajeve, mozemo ovde da lupetamo od jutra do sutra, ali jedini glas koji se racuna je onaj koji obavimo nasim novcanikom. Niko me ne moze naterati da dam pare za nesto sto ne zelim, a po pravilu kad nesto zelim u tome i uzivam. Agenda internet sveznalica mi nece to ni trunku umanjiti. Plus, nemam dlake na jeziku, a uvek navijam za gubitnicki tim.

Frustiranje, razocaranje, nerviranje, identifikacija…sve su to preteske reci za ovu nasu igru. Ljudi, bull**** i licemerje su pravi okidaci. I vecini verujem, ali vecina nema cojones. Dabogda nam sve frustracije u zivotu bile kao ove oko gaminga! Opet, nesto zelis - kupis, ne zelis - ne kupis. Kupis pa ne zelis vise (ne daj Boze, osecas se isfrustriranim sa parcetom tehnologije) - prodas - kupis nesto drugo sto zelis. Stvarno je tako jednostavno. U konzumerskoj stvarnosti, nebitna sreca se lako kupuje.

Uz rizik da zvucim kao armchair analiticar

PC i konzolno trziste prirodno konvergiraju. Pitanje je da li ce se nova strategija manifestovati u vidu novih trendova na oba postojeca trzista ili ce zajedno sa Steam masinama stvoriti potpuno novo trziste pozicionirano tacno izmedju. Komfor konzole i big screen koncept spojen sa apgrejdima i konfigurabilnoscu uz pomoc jedne iste x86 razvojne platforme i DX1x tehnologija. Ako moze X-input na PC-ju, onda mogu i tastatura i mis na konzoli.

NX vidim kao “dzoker” a ovogodisnji E3 bi mogao biti dosta zanimljiv, mada postoji mogucnost da se bombasticne najave dogode ranije, kao ova koja dolazi vrha Microsofta. Naravno da te izjave ne treba uzimati kao definitivne ali ako dolaze od Heada gaming divizije to je prilicno velika stvar, koja ce pogoditi cak i one koji se kriju ispod hype-kamena.

U hipotetickom scenariju koji bi mogao da se dogodi do kraja godine, MS vidim kako nudi XO kupcima primamljive trade-in dilove kako bi mitigovao nezadovoljstvo dela korisnika i progurao usvajanje novog biznis koncepta, a posle toga vec ce pola trzista biti na talasu nove paradigme.

Pitanje je da li je danasnji svet koji karakterise usporavanje globalne ekonomije, spreman da plati cenu za oslobadjanje od hardverskih limita i platformsko-generacijskih nekompatibilnosti.

Na kraju, mozda ce se iz cele najave roditi mis i samo skratiti ciklus na 3-4 godine a MS je poznat po tome da menja odluke u letu.

Sve ovo gore ispisano jeste tačno i sa svima vama se slažem, ali ovde se radi o brendu i poverenju u brend. Ovo nakon reči “ali” se odnosi na mene i nikom ne želim da solim pamet, već želim da ispišem šta mene boli i šta meni smeta, jer mi se čini da pomalo mešamo babe i žabe.
Kako pitate se?
Pa tako što jedni govore o tome kako je ok što MS planira to stapanje konzole i kompjutera na kojima njihov proizvod (Windows) ima apsolutni primat, a drugi (možda samo ja) iznose nezadovoljstvo u pogledu “izdaje” potrošača koji je apsolutno svestan i siguran u to da kupuje “inferioran” proizvod to i uradio … iz nekoliko razloga:

  1. Ekskluzivne igre koje će moći samo da se igraju na toj platformi (setite se, ma nemojte da se sećate, obrnite svaki QB i Forza trailer i vidite šta piše na kraju, “only on xbox”; sad ispade da nije only on xbox)
  2. Kinect i sve što ide sa njim, stvarno me mrzi da opet piskaram o ovom proizvodu. Prvo su se kleli u njega, “xbox one nije mogao da radi bez njega”, a sada taj proizvod ne pominju ko Nemci holokaust.
  3. Live. Ja ovo nisam ni primećivao do juče, dok nisam iščitao jedno 2934856289 tema što na reddit-u, što na neogaf-u o tome da mi plaćamo da bi igrali na internetu, jer je to kao neophodno, dok windows korisnici ne moraju tu “uslugu” da plaćaju. Gde je tu pravda? A gde je tu pečat? :lol:

Sve u svemu, nije to loša ideja ta jedna platforma. Kupiš jedan komad igre, igraš i na PC-ju (PC master race 8k 3200p 800 fps) i na Xbox One konzoli. Velika ušteda, veliko tržište, win-win za sve. Ali, šta ako izađe konzola za 2 godine od sad (upamtite da su već prošle dve od kako je izašao Xbox One) i oni kažu, “evo konzole koja pokreće sve u 1080p, 60 fps, svaka igra može i na PC-ju i na ovoj konzoli”. Super je to, nemam ja problem sa tim što su oni odlučili takav proizvod da izbace, ali šta ćemo sa milionima koji su kupili xbox one koji ne može da pokreće sve u 1080p pri brzini od 60fps? To meni smeta. Ok je kad je u pitanju telefon, televizor, kompjuter, jer opet tu se sve svodi na ono - šta tebi zapravo treba i za šta ti taj proizvod planiraš da koristiš, ali kad je gaming u pitanju - odgovor je jednostavan i jasan, svi mi želimo da naše igre izgledaju što je najbolje moguće na najmanji mogući uloženi iznos (plus ekskluzive) (prva xbox konzola se u americi popularno zvala halo box, što znači da su je ljudi prepoznavali zbog te igre, a ne zbog grafike i ne znam ti čega). Zbog svega ovoga konzola i postoji, kako ne bih ja brinuo o tome da li će moj xbox one štucati prilikom pokretanja Forze 7 dok nova xbox one konzola istu igru pokreće bez problema sa sve forzom 6 u snap modu.
Nisam pametan, veliki je put pred nama i ruku na srce - ništa se zasigurno ne zna, ali je očito da MS pokušava nešto ovde da uradi. Da li će to upaliti ili ne, ostaje da vidimo na samom kraju, kada se pojavi proizvod. Siguran sam da neće zaboraviti i na nas i da ćemo imati odlične deal-ove i popuste, ukoliko odluče da izbacuju noviji proizvod, ali po meni - the damage has already been done.