Xbox na CRT TV

Ljudi imam problem, imam xbox 360 sve full samo mu ne radi onaj izlaz a/v ne mogu da ga povezem preko njega na cinceve jer imam onaj CRT TV . da li moze preko “HDMI” da se poveze xbox na analogni CRT televizor? hvala unapred

Nece moci. HDMI je cisto digitalna konekcija a crt televizori prihvataju analognu.
Najlakse resenje bi ti bilo da spojis Xbox na monitor od kompjutera putem xbox 360 vga kabla. Tako ces dobiti bolju sliku i u vecoj rezoluciji nego na crt tvu.

Izmena - Prevideo sam da si napisao da te zeza av port jbg al svejedno ja bih na tvom mestu pozajmio od nekoga vga kabl i probao da li hoce da radi tako.

da li je moguce ima ona fora kao hdmi na scart? koliko kosta taj kabal vga?

Ne mozes nikako hdmi izlaz da spojis na analogni crt tv bez nekog uredjaja koji ce konvertovati digitalni signal u analogni.

vga kabl ti je oko 1500-2000 din, ali vidi ako mozes prvo da pozajmis od nekoga ili da ga isprobas na svojoj konzoli pre kupovine da vidis da li ce ti uopste raditi s obzirom da imas problema sa av portom.

da li mozda znas sta znaci “service date” na xbox pise pozadi gde bi trebalo da pise “mfr data”?

To ti piše kada je xbox servisiran u MS servisu.

jos samo da vas pitam da li moze da se sa falkon ploce spusti onih 14.2 a na 12.2 da bude kao jasper?

Falcon ploca trazi 14.2a da bi radila tako da tu nema sta da se budzi da bi trosila manje. Moj prijateljski savet ti je da prodas tog falkona sa bangavim av portom, dodas jos nesto malo para i pazaris polovnog jaspera da ne razmisljas.

Je li tebi ne radi port za A/V kabal u Xbox-u?
Ako nije do toga, nego nemas zuto, bijeli, crveni ulaz u TV-u, onda kupi skart nastavak u koji sa jedne strane ukopcavas A/V kabal, a druga strana ide u TV.
To imas da kupis u bilo kojoj prodavnici tehnike.