XBOX Live nije dostupan (360)

Cao. Na limundu sam kupio Xbox 360 za 4500din. Cini mi se da je Jasper verzija, ima HDMI konektor. Dobio sam osnovnu opremu; dzojstik, napajanje, kablove i neke smesne xbox slusalice. Hard je od 60gb i bila je fifa 2016 na njemu.

Formatirao sam hard, setupovao konzolu i povezao je na net. Sve je radilo ok na prvi pogled ali kad sam se ulogovao na xbox live account, dobio sam poruku “Xbox Live is not available on consoles in your region”. Na konzoli mi je lokacija United States(lang English). Sada sam se ulogovao preko browsera na microsoft nalog i promenio lokaciju na UK i istu postavio na konzolu ali opet isto.

Sta da radim?

Registrovao sam novi Hotmail (UK lokacija) i opet restartovao konzolu i stavio UK lokaciju i sada radi. Da li moze na isti ovaj nacin da se podesi US lokacija?

Probaj, ne vidim razlog da ne može, svi ovdje imamo US naloge. No, niko od nas više ne barata sa X360 već godinama tako da sumnjam da ti može pomoći sa nečim konkretnim. U suštini je to to, treba da napraviš US nalog na Microsoftovoj stranici i da to isto staviš na konzoli i ne bi trebalo da bude problema.

Google ti je najbolji saveznik za troubleshoot.

Mislim da su 360 region lock,mora nalog i konzola biti evropska.Na one može us nalog a na 360 samo ako je konzola od preko bare :wink:

1 Like

E da, moguće je da je to to. Vidi se ko je bio na pirateriji na xbox 360. :smiley:

Jos jedno pitanje. Da li je multiplayer besplatan na 360 ili moram da platim gold?

Ovo sam nasao na netu

Blockquote Xbox Live is the free online service for the Xbox 360 console. When you use an Internet connection to access Xbox Live , you can play Kinect and controller games with online friends or enjoy high-definition streaming content such as films, TV shows, sporting events and your favourite music.

Moras placati gold.

1 Like

Pozdrav, imao sam slican problem, samo sto sam ja hteo vec postojeci nalog da vezem za Xbox 360. Evo kako sam ga resio. Sve sto treba da uradite jeste da se na racunaru ulogujete na svoj Xbox nalog, i onda kliknete na svoju sliku, zatim na 3 tacke sa donje desne strane novog pop-upa za vise opcija, odaberete Xbox settings opciju i onda u novom prozoru odaberete change 360 account region.

Znaci obratite paznju da je potrebno ulogovati se na vas Xbox nalog, gde ce vam se videti Xbox avatar, a ne na Microsoft nalog, jer promena regije na Microsoft nalogu ili na billing adresi nece doneti zeljene rezultate. Takodje vrlo je vazno napomenuti da se ova promena moze raditi samo jednom u 3 meseca.

Evo slike kako to izgleda.

Izvinjavam se sto je necro, ali racunam mozda nekom bude bilo korisno.