Xbox i Monitor

Externi VGA switch ume da bude jednako nepouzdano rešenje, koliko i kupovina nekog VGA kabela! Sve zavisi od proizvođača i cene! Ne bih preterano da hvalim moj kabel,

ali stvarno daje dobru i jasnu sliku!

Jesi uzeo kabel sa neta ili ima negde kod nas da se kupi? Izgleda dobro. Sta cu onda, videcu da uzmem neki switc i kabel. Nisam ni razmisljao da ce mi trebati 2 porta kad sam kupovao monitor :rolleyes:

Uzeo sa sajta sa kog je i slika (play-asia), izašao je sa shipping-om negde oko 18-20€!

Ja sam prilikom kupovine monitora jako pazio za ulaze i kada sam video da posle 2-3meseca nakon moje kupovine izlaze monitori za hdmi-em u prodaju, uvatio sam se za glavu…:D:D:D
Sad gledam ovaj TV da uzmem, ima 4hdmi,2dvi i 1vga, valjda ce biti dosta:D:D:D

Uzeo sam original Mircrosoftov kabal i totalno sam se razocarao u sliku?
Blede boje, grafika ocaj zivi, rezoluciju koju god da stavim ocajno mi izgleda.
Jel postoji jos nesto od podesavanja, osim one rezolucije?Kako ste vi podesili pomagajte, ocu da se ubijem.

Pokušaj i sa one tri stavke (standard, intermidiate, expand), pa vidi imal’ boljitka, a rezoluciju probaj staviti na 1280 x 1024! Baš mi je žao, pogotovo što imaš original kabel!!!:o

Ajd polako. Jel imas TV ili monitor? Da li ti je na samom kablu namesteno da daje HD a ne SD signal?

1.nikad nista ne kupuj original od MS-a:D:D:D ja imam neki fusarski kabl neka firma DragonX!:D:D:D:D loodilo
2. pogledaj podesavanja na TV/monitoru za contrast,brightness itd, zna mnogo da promeni sliku…:):rolleyes::cool:

Imam monitor Samsung 2232BW. Gde to da vidim na kabalu sta je namesteno?

Stavio sam ono na Expanded i malo je ali vrlo malo bolja slika.

Pogledaj onaj deo koji ulazi u xbox, trebalo bi da ima kao neki slajd koji se pomera levo-desno gde biras SD ili HD signal. Napominjem da ima puno kineskih kopija na kojima toga nema - samo na original microsoft kablovima.

Nema slajd nikakav vec ima neka vratanca, koja kad otvoris moze da se stavi neki kabal ili nesto.
Sta li je to?

Kabal je original Microsoftov. Isti ovaj:
http://www.xbox.com/en-US/hardware/x/xbox360vgahdcable/

Ruke sam isekao dok sam kutiju otvarao, makazama i nozem.

Ti pomocu stapa i kanapa?:D:D:D
treba ti sledece:
1srafciger,bilo koji
1mali(sajdzijski)srafciger
1brat:D
‘‘malo’’ strpljenja
:D:D:D:D:D:D:D
imas na netu razne klipove kako da otvoris,nisi bas makazama morao…:):stuck_out_tongue:

Joj izvini, to je kompozitni kabl. Na VGA kablu nema toga jer i nema potrebe posto nema SD monitora.

Ta microsoftova pakovanja su najgora, i ja se svaki put isecem.

Svaki LCD monitor ima nativnu rezoluciju i zavisi od monitora kako skalira ostale rezolucije, ali ti imas sasvim ok monitor. Tu na zalost nema puno pomoci, ja bih ti predlozio da probas sve rezolucije, a ako ne pomogne obavezno kabl na drugom montitoru / xboxu, jer mozda je on neispravan, i ako imas priliku i neki drugi VGA kabl da isprobas sa svojim monitorom.

Pogledaj eventualno jel na samom OSD-u monitora mogu da se izvrse neke korekcije slike.

Ako imas prilike da fotografises prikaz sa digitalnim aparatom, mozda bi se eventualno nesto razjasnilo.

Mene nervira zato sto slika nema nikakvu ostrinu, zato mi i izgleda tako bedno. Jbt kad se prebacim sa Vga(Xbox) na DVI(Pc), razlika u ostrini je nebo i zemlja.
Malo mi i mutna slika ili tripujem. Slikacu ovih dana kad pozajmim digitalni (posto je moj crkao) pa cu okaciti da vidite.

Mozda je i u meni problem, mozda sam ja mnogo ocekivao :frowning:

Nažalost, slika bi trebala da bude na nivou PC-a!

Hm, pa ipak ne. DVI daje ostriju sliku nego VGA, a njemu je dodatni problem sto imaa preko DVI nativnu rezoluziju a VGA jos i skalira na neku losiju.

I sta mi je sada ciniti?

Jos jedno pitanje imam. Nisam zvuk spojio. Pc mi je spojen AUX kablom za muzicku liniju koja se nalazi 3.5m iza mene, i na tome slusam zvuk sa pc-a. E sad jel moguce nekako spojiti, a ne pribliziti muzicku liniju? Preko nekog dzeka ili nesto? Dobio sam onaj dzek koji ima crveno i belo na ulazu a onaj siljak(koji moze da udje u pc) na izlazu.

Ma znam to;), hteo sam mu reći da slika ne sme biti toliko lošija od PC-a uz upotrebu dobrog kabela!:slight_smile:

Jos jedno pitanje imam. Nisam zvuk spojio. Pc mi je spojen AUX kablom za muzicku liniju koja se nalazi 3.5m iza mene, i na tome slusam zvuk sa pc-a. E sad jel moguce nekako spojiti, a ne pribliziti muzicku liniju? Preko nekog dzeka ili nesto? Dobio sam onaj dzek koji ima crveno i belo na ulazu a onaj siljak(koji moze da udje u pc) na izlazu.

Taj adapter ukljucis u zvucnu kartu, ne znam koliko ti je PC daleko od xboxa… U svakom slicaju, imas produzne kablove koji na jednom kraju imaju zenski a na drugom muski fono cinc.

I sta mi je sada ciniti?

Ja bih jos za svaki slucaj probao one kombinacije, tvoj kabl sa nekim drugim xboxom i monitorom ili neki drugi kabl kod tebe, OSD podesavanja…

Ali jedino pravo resenje je da stedis za LCD TV, a dotle ipak ces imati nesto prihvatljivo jer se neki ljudi igraju na obicnim televizorima ili CRT monitorima, probaj da se time ne opterecujes i da uzivas u igrama. Ja, licno, bas i volim kada slika nije previse ostra…

E da, cisto da budemo sigurni - da ti nije mozda na samom xboxu u video setupu podeseno da bude 480p a ne 720 ili 1080i?

Mada nisam siguran da li uopste dobijas taj izbor sa VGA kablom ili samo izbor rezolucija…

Pa probaj da ga uporediš na nekom drugom boxu, proveri tamo gde si kupio…ne znam…ali moraš prvo utvrditi dal’ je do kabela! Ako jeste, onda ćeš bar znati na čemu si!

Varijanta je jednostavna, ali može da ti izgori ulaz na liniji!
Kupiš DVA razdelnika (switch-a), na jednom kraju razdelnika mono činč (muški), a na drugom kraju ženski crveni i beli! Ta dva sviča uštekaš u liniju i to muške krajeve a u preostala 4 ženska činča dovedeš signal i sa kompa i sa boxa! Crveni u crvene i beli u bele! Zašto mogu da crknu ulazi na liniji?! Pusti zvuk istovremeno sa oba izvora i samo će ti se reći!:smiley: Znači, vodi računa da u ovoj varijanti ne sviraju istovremeno i komp i box, jedno od ta dva mora biti ugašeno!

Možda zvuči komplikovano, ali veruj mi nije! Oprema može da te košta oko 500 din! Eto pa javi ako mogu još nekako pomoći!

@Mario
Prestigao si me sa odgovorom, dok sam ja napisao sve, vidim da si ti već nešto postovao, pa ajd sad da malo izmenim!