Xbox + Bethesda Showcase 2022 | LIVE+Chat

Ono sto je pozitivno je sto su sve igre koje su prikazali izlaze u narednih 12 mjeseci i svaka je day one u Game Pass. Ne mogu da opisem svoje odusevljenje sa servisom, tacno cu otvoriti jos jedan nalog i placati i na njemu Ultimate da ih ispostujem.

Sto se tice same konferencije, mislim da sam bio jasan u chatu. Dve igre za mene, za ostale je zivot prekratak.

4 Likes

Pa moguce, ja se ne secam. Mozda je samo meni licno bas toliko lose bilo.

Ja sam i dalje ljut da su su na Xbox + Bathesda konferenciji pokazali Valorant (inace f2p PC igru) i onda najavili da dolazi samo na PC u GP. Bukvalno ovo mi je top 10 anime fails. Davno nisam bio toliko razocaran. :grin:

1 Like

Tu postoji uvek pitanje, koliko je to dobro što imamo Game Pass, jer ovoliko igara upravo može značiti da su prešli u Netflix model besomučnog “štampanja” bezličnih igara, samo kako bi se korisnicima svake nedelje ubacivala neka nova igra, tj kvantitet iznad kvaliteta. No dobro, lično se za sada ne bunim, samo definitivno postoji sumnja da u narednim godinama ovakvi eventovi postanu standard, tona indie igara, i 1-2 hardcore AAA igre.

Ajde da ocenim moja predvidjanja iz stare teme

  • Starfield (prvi gameplay); :white_check_mark:
  • Redfall (prvi gameplay); :white_check_mark:
  • Contraband (prvi gameplay i eventualno release date); :x:
  • Stalker 2 (gameplay); :x:
  • Outer Worlds 2 (trailer ili gameplay); :x:
  • Somerville (gameplay , datum izlaska - jedan od mojih favorita prosle godine!) :x:
  • Atomic Heart (gameplay plus novi datum izlaska); :x:
  • State of Decay 3 (gameplay, i datum izlaska negde u 2023); :x:
  • Fable (CGI trailer bez datuma izlaska); :x:
  • Avowed (CGI trailer - najavljen izlazak negde u 2023); :x:
  • Novi IP od Coalition (CGI trailer, izlazak za 2023); :x:
  • Gears 6 (mini CGI trailer, tj samo najava sa izlaskom negde 2024); :x:
  • Marcus Fenix Collection (Trailer i datum izlaska krajem ove godine); :x:
  • Perfect Dark (CGI trailer bez datuma izlaska); :x:
  • inXile pravi onaj negi RPG ne znam da li ce biti nesto do toga ove godine; :x:
  • Kojimina igra za Xbox najavljena ( citao sam neke glasine jos pre par meseci); :white_check_mark:

Neka me neko zaposli kao analiticara / insajdera molim vas.

Inace, sada sam skontao da nista nije procurelo, jer nije ni bilo sta da procuri.

8 Likes

Čudi me da nisu najavili i neke igre za Game Pass u drugoj polovini juna, ili recimo Activision+Blizzard naslove u GP ili čak Ubisoft Classic

Sad mi drago što sam sve propustio. Živeli treninzi vikendom uveče. :blush:

Da, sad se setih, ništa ni o Deathloop-u

Nista od S.T.A.L.K.E.R.-a, pu…

Za mene hot wheels dlc i hollow knight su dovoljni da imam cemu da se radujem na xboxu

Molim ovom prilikom sve zabrinute fanove da potpisu peticiju. :laughing:

1 Like

Pa ovo vec nije bilo lose, Forza Motorsport 8, Starfield, Scorn, Wo Long, Flintlock, novi Hollow Knight…mislim to vec onako lici na nesto, ono napokon smo videli nesto malo konkretnije. :wink:

1 Like

Kad pogledamo ovu @ph1beropt listu, jasno je da su ocekivanja fanova ipak donekle izneverena. Sto ne znaci da je konferencija bila losa. Reel i thumbnails sa 22/23 je zaista gomila igara, a polovina jos nije ni najavljena. Ne mogu jos da procenim da li je kvantitet iznad kvaliteta - sasvim je moguce da ce dobar deo tih igara biti 80+, a neke ce postati mozda i pravi kultni hitovi. Servis ocigledno napreduje i nastavice da isporucuje, bez obzira na to sto se nama cini da pomalo stagnira sa velikim igrama u poslednje vreme.

Licno, voleo bih da su prikazali makar jednu zaista next gen igru. Donekle Plague moze da ponese taj epitet, mada moram priznati da meni i dalje izgleda losije i nizebudzetnije od (mozda nefer poredjenje) Last of Us 2. MS-u trebaju ipak teski udaraci da se nose sa God of War, Horizonom, Tlou, Ratchetom… Doduse, nije to vise ni takmicenje. Svako se utvrdio u svojoj poziciji i tu je neprikosnoven.

4 Likes

Lol

2 Likes

Pa, sto da ne. Fanovi su zabrinuti. :smiley:

Kojima je covek koji ispituje krajnje granice medija, tako da me ne cudi sto mu je interesantan cloud. Ko zna kakvo ludilo ce da smisli, jedan je od retkih preostalih kreativnih genija, cak i kada mi se ne svidjaju njegove igre, postujem njegovu viziju.

Nismo bese jos nista videli, i ne zna se jos nista konkretno? Pretpostavljam da cloud gaming podrazumeva mnogo vece graficke mogucnosti koje nisu limitirane teraflopsima, napredniju fiziku, AI…

Ako se sjecate, ovako je bilo i predstavljanje za Postar simulatora. Izasao Kojima San i rekao da rade na igri.

Ja sam bio mnogo zainteresovan dok nisam vidio gameplay, na kraju nisam nikada odigrao igru. Nadam se da nece to biti i sa ovom.

Iako me pola igara koje smo juce videli ne zanima, mislim da je konferencija bila odlicna! Pre svega zbog sirine ponude. Ima za svakog ponesto, nije samo niz open-worlda i shootera. Bice i toga, stancaju oni, bez brige.

Ne znam kako finansije svih ovih ‘day one’ projekata izgledaju zakulisno, al meni ko potrosacu mirise na zdrav ekosistem. Ne znam kakav je bio kad je nastao, al ovaj danasnji gamepass je neverovatan servis, narocito za ljude poput mene, koji bi svasta probali.

2 Likes

Uspeo sam od sinoć da prodjem kroz igre, i da, generalno je dosta dobar event. Ima tu dosta igara koje su me zainteresovale. Za početak Stafrield, i to kažem zato što me igra nije ni najmanje zanimala do sinoć. Baš fino izgleda i verujem da će biti to jedan veliki i prelep svet za istraživati. Samo da ne bude generično i da reše problem sa fps-om koji se primetio na snimku.
Druga igra koja mi je zapala za oko jeste ono šareno ludilo sa High u naslovu (uvek zaboravim ime xD). Već vidim da če biti jedna zanimljiva i komična fps video igra. Mislim, kreatori Rick and Morty su umešani, jel može drugačije biti? :grin:
Treća igra je Wu Long. Volim taj Azijski svet sa rpg elementima. Sad, ne znam da li je igra u souls fazonu ali svakako će se probati ako dodje u GP.
I na kraju, tu je Forza Motorsport 8 kojoj se radujem. FM 6 sam igrao jedno vreme i pružila mi je solidnu zabavu. Više volim da odvozam par krugova uz par budzenja nego da lutam po mapi kao u FH.
E da, i Diablo 4. Kako njega da zaboravim pa tu će se sati i sati prosuti. :joy:
Valjda nisam preskočio beku igru, ali ovih par ovako iz glave, su mi ostavile najbolji utisak.

3 Likes

Sutra nastavak.

2 Likes

kakav sad nastavak?!

1 Like

Hellblade 2 :rofl::rofl:
Ne gubim nadu :sweat_smile:
Velika lobanja još nije završila posao