Xbox + Bethesda Developer_Direct 25. januar

Evo ga,

zvanično:


Fans should tune in on Xbox channels (Twitch, YouTube) and Bethesda channels (Twitch, YouTube) at 12pm PT/3pm ET, January 25 to see all the latest on:

  • The Elder Scrolls Online: Studio Director Matt Firor will unveil 2023’s major Chapter update, including the latest regions of Tamriel to become playable in ESO, as well as a major new feature coming in the game’s biggest update this year. The Developer_Direct will be immediately followed by the full, standalone ESO Chapter Reveal Event, hosted by Zenimax Online Studios, which will provide all the in-depth details ESO players will be keen to know.
  • Forza Motorsport: The team at Turn 10 Studios have been hard at work, bringing fans the next generation of Forza Motorsport, built from the ground up to take advantage of Xbox Series X|S. Forza Motorsport is back, and we can’t wait to share more gameplay and exciting new details.
  • Minecraft Legends: Mojang Studios will showcase an insider’s look into the PvP multiplayer experience in Minecraft Legends – the upcoming action-strategy game from the makers of Minecraft. Developed in partnership with Blackbird Interactive and launching this spring, don’t miss exclusive gameplay footage at the Developer_Direct.
  • Redfall: The minds behind Dishonored and Prey, Arkane Austin, will showcase several minutes of gameplay from their upcoming FPS. The Developer_Direct will reveal single and multiplayer gameplay, showing more of how you and your friends will take down bloodthirsty Vampires on the picturesque island of Redfall, Massachusetts. Fans can expect to learn more about combat, customization, bosses, the open world, and more.
5 Likes

Starfield će dobiti poseban Developer_Direct:

To dedicate the proper amount of time for a deep dive into Bethesda Game Studios’ Starfield, a standalone show is in the works.

4 Likes

Aj valjda nas neće i ove godine razočarati. :grin:

Bare su poslušali kritike, nema voditelja, samo developeri i extended gameplay. Bombona :no_good_man:t2: :achievment:.

1 Like

Ce igras ti :roll_eyes::rofl:

SF bar u 1440p/60 na Series X pa da pričamo :slight_smile:

1 Like
1 Like

YouTube Premiere je postavljen.

3 Likes

Šta da očekujemo? Osim redfall?

Kažu “ne očekujte mnogo” u postu gore :point_up::joy:

1 Like

Više “ne očekujte više od onoga što je najavljeno”. Ali ljudi već pišu GTA6 :smiley:.

1 Like

Ljudi jednostavno zele vise od Xboxa, a oni su sami krivi, jer koliko puta u proslosticsu najavljuvali kule i gradove i na kraju mućak.

e sad većina ljudi je u fazonu da je svaka sledeća konferencija “TA” gde će xbox konacno nešto VAU da pokaze.

1 Like

Pa lepo piše da je Developer, dakle ljudi iza igre ih predstavljaju, nije nikakva konferencija. Drugo, piše koje će igre biti i da je fokus na njima. Zašto tražiti ili očekivati više od onoga što je ponuđeno, nije mi jasno.

Starfiled će dobiti svoj Developer Direct, a ono što je konferencija i gde očekuješ iznenađenja je E3.

Slično prolaze i “State of the Play”, Sony lepo kaže šta će biti, ljudi posle a pa gde je neka nova najava nešto.

Bukvalno su dali listu sta ce biti a sta ne. A citam svakakve ludosti na tweeteru. :smile:

Ma znam ja to, ja se i ne bunim za ovo radukem se Redfallu.

Ali kazem sta inace nervira ljude kod Xbox/MS.
Toliko su toga pokupovali, imaju 23 studija ili koliko već a nemaju nijedan banger, a često su umeli da nahajpuju neki dogadjaj i na kraju mrtvo puvalo :smiley:
E sad ljudi uvek ocekuju nesto, a opet dobiju mućak.
Ja se nadam da ce Redfall da bude igretina kao i Starfield.

1 Like

Baš ovo što kaže @xX8Lampard8Xx :
Ispade isti rezultat dok su imali 5-6 studija u vlasništvu i sad kad imaju 20+. Oće ljudi da vide neke rezultate i pomake, dojadilo im da slušaju lažna obećanja da je baš naredna godina “something special for Xbox”, a i brate mili vrte iste franšize do besvesti. Daj nam malo šareniji lineup, da vidimo nešto novo. Čitav život im prođe u Forzi, Halo, Gears of War naslovima.

Videćemo Redfall i Starfield jel mogu malo da razdrmaju već sumornu listu franšiza.

2 Likes

Nije problem ni u Forza, Halo, Gears ali jeste problem što su srozali i te 3 franšize, ajde Forzu najmanje ona je i dalje na nivou.

Ali ništa novo da se oduševiš.
Evo ove 2 igee jedino liče da bi mogle da budu te. Ja mislim da od 205/16 slušam kako je sledeća godina baš ta za xbox. Evo još cekam… Svaka sve gora :smiley:

2 Likes

Što se tiče Halo i Gears, odavno to više nisu iste igre.
Prije neki dan sam pripalio GoW1 i nevjerovatno je kolika je vizuelna razlika između prva dva djela i novih igara, kao i koja je razlika u atomsferi igre.
U prvom djelu osjetiš težinu situacije, koliko su svi turobni i umorni, i koliko je sve depresivno. U zadnjim Gearsima sve nešto crveno i šareno, svi se zezaju i šale, kao da nisu u ratu.

Što se tiče Halo, nemam više ni šta da napišem osim da je 343i us*ao motku. Sve ostalo sam pisao milion puta.

A ako pričamo o ostalim studijima, ne vidim ni da puno obećavaju osim onog AAAA studija za koji se ne zna ni šta će ni kada će. Sve više imam osjećaj da MS samo kupuje igračke i ostavlja ih sa strane, bez da se zaigraju ili najave nešto od tih studija.
Koliko god volim MS, definitvno su upropastili AAA gaming na svojoj platformi, tako da više ni nemaju šta kršteno da izbace, daleko je ovo od početka x360 generacije.

Ninty i Sony mnogo bolje vode svoje platforme u smislu ekskluziva, imaš osjećaj da ih vode stvarni ljudi sa targetima i milestone-ovima. U MS studijima imam osjećaj da radi gomila onih project menadžera što na tiktok stavljaju kako po čitav dan jedu i idu na masaže i kaže “my workday”

5 Likes

I to je i najveći problem Xboxa.
Što je današnja percepcija svih u vezi Xboxa - Gamepass i jeftine igre.

Ja obozavam gamepass i xbox, uvek ću day one imati Xbox, ali jednostavno zaostaju debelo u AAA igrama.
Da se razumemo, meni je i sony mršav tu, imaju AAA odlične SP igre, ali u poslednje vreme i oni su mediokritet, malo iznad MS proseka. Al opet, u MP svetu su jedna velika ne nula nego minus 10.

Xbox se cini kronicno nesposoban u menadziranju svojih studija. Phil Spencer je dignut na razinu nekakvog bozanstva, a sve negativno od Mattricka je naposlijetku uveo, dobio neogranicen budzet a rezultati u AAA segmentu koma. Na kraju ce izbaciti 10 naslova u istu godinu, taman kad svima istekne stackovan gamepass.