XBOX 360 vs PC!

kao sto sam vec rekao kad se covek zavali u fotelju/krevet sa 2 i kusur metara ne izvaljuje se nikakva razlika, tacnije zavisi od igre do igre, neke igre su identicne na konzoli i na pc-u… da ne pricamo o cimanju da li ce da radi ili nece, radi TACKA! ja licno imam jak komp ali ga koristim za druge stvari ne za igranje, za to sluzi magicna kutija :smiley:

Ne bih baš rekao da radi i tačka.
Mislim, 80% ovog foruma je priča o flešu, waveovima, Ap2.5, kad će za slim, da li da updateujem, stelth pečovanje, oće biti banwave, agbx, itd…
Bar što se piraterije tiče, cimanje je i tamo i ovamo ako hoćeš da se igraš za džabe.

i još ukratko na temu Xbox360 vs PC.

PC je još uvek best buy što se tiče igranja, za ljude sa ograničenim budžetom, jer svima treba. Razlika u ceni između gaming konfiguracije i konfiguracije za posao/multimediju/internet još uvek nije dovoljna da se za te pare kupi konzola.

Pa ako cemo gledati sadasnje vreme bolje ti je kupiti PC… Zašto? Davne 2005. kada je izasao xbox 360 jelte?.. igre su zaista izgledale vrhunski, sada vec 2011. vidimo kako se xbox bori sa grafikom, uglavnom developeri rade svasta kako bi ta igra sljakala na xbox-u. (Primer 24 igraca u Multiplayer-u za Battlefield 3)… E vidite tu je razlika, da ste kupili xbox ranije bili biste u plusu, ali vec sada PC opet zauzima prvu poziciju sto se tice, ALI SAMO sto se tice grafike.
Ali opet TO NIJE TO, xbox je jednostavno namenjen za igre i kraj. To mu je glavna svrha i on je odlican u tome… A i necemo se lagati ali opet postoje razne zavrzlame za xbox, malo po malo flash, pa kvar, pecovanje, abgx, neki strah od bana… Nije ni on savrsen, ali to je samo ako igrate pirate… A boze moj zivimo u Srbiji!!.. da malo i nju krivim…

Sve u svemu za igre Xbox i PS3, za sve ostalo tu je PC… (mastercard) :smiley:

E vidis to su ljudi kojima je sve jedno hoce kupiti PC u Rodicu na akciji ili ce ici onom… da dam sto vise para… pa valjda onda to znaci da je dobar i jak PC. Zvuci razlicito ali je u biti isto. Filozofija. Ne razmisljaju da za manje para moze da sastavi konfiguraciju koja ce da mu radi jako lepo u narednih 2-3 godine. Posle toga samo eventualno graficku promeni. Slazem se da ces za PC u startu dati nesto vise… ali ces dobiti all in one.

Pazte ljudi… mi ovde ne pricamo o 460 ili o seriji 5 grafickih kartica… ili AMD Ati radeonima. To su zveri koje jedu i PS3 i Box. To su kartice koje sad kupite i mirni ste u narednih 3-4 godine to 100 posto. Rekoh vec… ja imam 9600 GT i radi kao podmazana. Tek na sledece prolece (2012) planiram kupovinu nove graficke. A ostatak konfiguracije mi je start 3 godine. Imam DDR2 ram na 800 Mhz !!! Ljudi… to je samo stepen vise od najsporije memorije koja ima za PC.

Tacno je da na Xboxu i PS3 rade sve igrica bez kocenja ali stojimo u mestu. Sve igre su nalik jedna drugoj po grafici. Nista novo se ne nudi na polju grafike. Zato i radi sve. A samo malo obici… procitati… informisati se i imaces PC gde takodje neces razmisljati da li ce nesto da koci ili ne.

Ali da ne prelazimo u prepirku. Svako ima svoje misljenje. Moje je defo PC. Xbox sam vise kupio zbog hot seat co op-a. A sad vidim da i toga ima sve manje. Tacnije iskreno ni ne znam ni jednu novu igru koja ce izaci a da ce imati hot seat co-op osim Gears-a 3… a on… ne znam kad ce izaci :slight_smile:

Što se prolaznosti tiče, da konzola prolazi, ali kada prođe, zauvek ostane i zauvek je to što je nekada bila.
Ja nisam završio the Witchera, npr, jer neće da radi na win7, System shock 2 mi je imiljena igra ikada, ali sada ne mogu da je igram opet ko zna zbog čega… dok ono što si igrao na konzoli, zauvek ostaje u tom obliku, na toj konzoli.
Ako probaš sada da pokreneš igru iz 1997e na Pc-ju nećeš se najbolje provesti, dok u playstation kec ubaciš disk i svoju staru memorijsku i sve je tu ko pre 16 godina.

I da, roditelji će uvek deci iskeširati po 500 600 evra za komp, pre nego što će im kupiti konzolu, opšte poznata stvar, jer, šta znaš, možda postane novi Bil Gates =)

Pa realno vec sad za 35000din se moze kupiti i3, sa 4gb rama i nekom atijevom grafuljom 5670 ili 5770 sto jede xbox za dorucak… Ali kao sto sam i pre rekao da to nije to. Po meni mnogo je prirodnije igrati igre na dzojpedu… I ovako gledano o ovome mozemo pisati josh 10 strana, ali sve je vec stvar ukusa…

Za shock ne znam ali ja bas igram Witchera keca na Win 7 64bit jer ocu da se upoznam sa storyline-om pre dvojke.

SS2 sam i na starom kompu pokretao jedva sa kojekakvim zakrpama i podešavanjima, na sadašnjem kompu nema šanse. Za Witchera sam video da postoji neka zakrpa ali stvarno nemam živaca više. Igrao sam ga na xp-u, promenio OS, i neće =(

moj primer: zafalilo mi je 80€ za novi pc od 1100€, a nikako nisam mog’o da ih nadjem/pozajmim, i ja uzmem xbox, i prezadovoljan sam… sednes u fotelju, legnes u krevet, ma sve… ja recimo, stavim lap top na sto, a fotelja mi je pored, i ako mi nesto stigne ili hocu da proverim, pauza i proverim, a ne da izlazim iz igrice ili da minimizujem i ostalo… p.s. udobnu fotelju ne moze da zameni ni jedna fotelja za pc, ovde se zavalis i ne bole te ledja… dok ovamo posle 5-6 sata osecas bol… :slight_smile:

Kupio XBox umesto novog kompjutera i uopste nisam zazalio. Cak sta vise, kajem se sto ga ranije nisam uzeo. Tuzno je sto predrasude kod nas sprecavaju da se i kod nas razvije ozbiljna konzolaska zajednica. Kao sto vec neko rece, ljudi ce kod nas radije dati 1000 evra za kompjuter da bi igrali igre umesto da daju 250 evra za konzolu + 150 evra za pristojan kompjuter. A na tih 1000 evra (+kamate na neizbezni kredit) treba dodati i periodican upgrade masine.
E sad, ja razumemda PC igrace koji imaju svemirske masine frustrira to sto ne mogu u potpunosti upotrebe njihove kapacitete ali smatram da bi oni trebali da budu svesni nekih stvari.

  • Oni treba da shvate da su u ozbiljnoj manjini. Naspram njih stoji ogromna vecina ljudi koja ne zeli da redovno obnavlja komponente na svom kompjuteru. Kao prvo, ljudi nemaju para za to. U svetu vlada kriza, i ljudi stede na svemu. Ne mozes tek tako saopstiti zeni da ces potrositi 100 - 150 evra porodicnog novca na graficku, kako bi ti sve bilo na ‘‘high’’ kada ubijas cikice na ekranu. Uz to, da se ne lazemo, vecina ljudi i ne primecuje te “ogromne” graficke razlike izmedju platformi, niti razlikuje DX10 i DX11.
    Drugi razlog zasto vecina ljudi bira konzole umesto PCa je njihova prakticnost. Oni naprosto ne zele da se bakcu konfiguracijama, driverima, firewallima… Nit’ se oni u to razumeju, nit’ ih to interesuje. U konzolu ubacis disk, eventualno instaliras, pritisnes START i picis. Nema nikakvog cima,
    A trece, a mozda i najvaznije. “Casual” igracima, koji cine najveci deo trzista, grafika najmanje znaci. Casual igrace boli uvo za pixele, i za AA, i shadere… Oni vole laku zabavu, igranje u drustvu itd. Zato je u igrackoj populaciji najzastupljeniji Wii, a PC na zadnjem mestu. Pri tom treba imati u vidu i cinjenicu da ni ove "ozbiljne " konzole vise nisu u centru paznje. Industrija se sve vise okrece handheld koznolama, Ipodima, Androidima, browser igrama… A one tesko da bi se mogle pohvaliti vrhunskom grafikom. Moja poenta ovde je da se industrija video igara vise vodi preferencijama Casual igraca nego preferencijama ozbiljnih gamera - pa samim tim i bezkompromisnom zeljom za sve boljom i boljom grafikom.

A i nikako se ne bih slozio sa konstatacijom da je PC preuzeo vodjstvo u industriji, i to pogotovo ne zbog toga sto moze da podrzi detaljniju grafiku. Mislim da je Dragon Age 2 i vise nego dovoljan odgovor na pitanje ko se kome priklanja.

isti je slucaj i samnom,uopste se nekajem sto sam presao na platformu staru5-6god sto se tice igranja.prodao sam komp za 300e i kupio pc za za net,muziku i filmove a xbox naravno za igranje.kajem se sto se ranije nisam odlucio na ovaj korak

Kajacesh se ti… kajaches… BUAHAHAHAHAHAH !!! :slight_smile:

Shalim se. Kao sto rekoh svako sebi.

Jednom davno **Robotnjik **je ovo napisao i OBJASNIO, citiram:

Ja sam davno na pc-u igrao FPS, a taj mi je žanr tada bio ogavan, verovatno zbog samog principa igranja. Keyboard + mouse. U principu šta tu igrač radi? levo-desno/napred-nazad, poprilično osnovni i jednostavni input, gde su na raspolaganju četiri prsta, što dovodi do bržeg dejstvovanja - što je sasvim ok, i kao takvo, našlo je primenu u gomili igara, ne samo fps-ova. Međutim, meni je najveći problem u stvari miš. Realno, cela akcija se svodi na kliktanje po ekranu. Što bi moj drugar rekao “pa to je kao da radiš u excellu ili ms paintu, u nameri da ostaviš po koji crveni pixel”. Po meni, takav način igranja je u stvari “posao” odnosno, igra je još samo jedna windows aplikacija koji koristi sličan/isti input kao i ms word ili neki browser. Sam taj čin, da ja treba da sednem pola metra od monitora, spremnim pola metra materijala (tastatura+miš+podloga), pokrenem ikonicu i onda da klikćem - jednostavno ne pali na način kojim milioni uživaju.

Kada sam prvi put zaigrao Halo na Xbox1 konzoli, sve je došlo na svoje mesto čak i moj stav prema FPS-ovima. Pre svega osećaj, posebno na Xbox kontrolerima jeste trigger i akcija koju proizvodi, odnosno, to je najpribližniji osećaj da zaista držite oružje u ruci, da povlačenje oroza znači i ispaljivanje streljiva a rumble feedback to samo potvrdi. Imerzija koja nema šanse da se desi sa mišem. Pored toga, u ruci se drži jedan komad kontrolera, gde je neki osećaj “oružja” još jači dok na pc-u postoje dva bezlična komada nekog hardvera, koji tek u kombinaciji čine kompaktno oružje/osobu.

Probao sam Quake Arenu Live i nisam uspeo botove da prođem kako bi mi odredili sposobnost. Toliko o Quake-u od mene :slight_smile: .

Verovatno sve to zavisi od ličnih preferenci igrača, ali realno, većina pc igrača nije probala na nekoj konzoli da igra fps a ima formiran stav prema takvom načinu igranja. Kako god, ja ću radije da povlačim trigger nego da klikćem.

hm, samo bih napomenuo da je ovo što je ninja iskopao isključivo moj pogled na stvari i odnos prema pc igranju, tj kako ga doživljam :slight_smile:

Bilo kako bilo, ukusi su razliciti i svako svog konja hvali. Ipak smatrati sebe zaokruzenim i ozbiljnim gamerom a pritom ignorisati kompletan PC igracki segment nije realno, a isto vazi i za drugu stranu.

Vidi… Rabotnjik… i svi ostali… pa i ja… nismo mi krivi sto nece da naprave neku spravicu za PC koja ce da ima nesto nalik na triger. Ustvari mozda i ima ali mi ne znamo. Ali sama pomisao koliko si preciznii sa misem… sve govori. Na kraju krajeva zasto svaki FPS na konzoli ima aim assist ? (jeste istina da ga mozes iskljuciti ali nismo svi maheri sa stikovima. Sa misem… zaista ti ne treba puno vezbe da bi nesto nanisanio u FPS-u). I nije to merila da li je neka igra laksa ili teza.
Drugo: Svedoci smo i prave poplave RPG igara za konzole pa cu ovej momentum iskoristiti da prikazem moje razocarenje jednom igrom. Nista to nema onaj filing kao na PC. Dragon Age II (predmet mog razocarenja)… vuce na arkadu. Zasto ? Zbog konzola. Prvi deo jos OK. Drugi… ni jednom pauzu nisam morao da stisnem. Da istaktiziram, napravim plan borbe.
Moram jos ovo dodati. Posebna prica je da ko nije presao Eye of the Beholder sve delove… Lands of Lore, Space Rogue i jos puno fantasticnih pravih rpg-ova… taj nije pravi RPG-ovac. Sorry… opravdanje nije ni to sto ste mozda rodjeni 90-ih ili kasnih 80-ih.

Trece: Da ne ispada da sad ruzim konzole jer negde sam pomenuo da uzivam u svom XBoxu a od sutra-prekosutra i u PS3-i… Igre poput Residenta (svi delovi), Gears of War, Dark Sector i jos puno dobrih igara istog ili slicnog tipa… su fantasticne i dusu dale za kontroler… ali opet ne zbog nisanjenja vec… prosto sve ti je tu… u shaci/shakama. Jeste ikada probali da igrate Resident evil 4 ili 5 na tastaturi. Ajd 5ica jos Boze pomozi ali 4… uzas. Voznje su mi bolje na kontroleru. Sport… to ne znam jer ne igram sportske igre. Za mene jedina sportska igra koja je bila dobra je NHL 95… istina :slight_smile:

Svako ima svoje misljenje i ok. Na kraju krajeva ova tema je pocela pitanjem XBox Vs PC. E sad smo mi to malo prosirili na konzole Vs PC. Generalno ja cu FPS i RPG (ako ikada naidje pravi… tu ne racunam Drago Age 2) uvek prvo odigrati na PC.

PC je tenutno logicniji izbor - za manje para od Xbox+ LCD/plasma TVa mozes da kupis sta ti dusa prohte. Najveca baza igara, jer mozes da igras i naslove stare 15 godina. Zanrovi koji ne funkcionisu ili su slabo zastupljeni na konzolama (strategije, point&click avanture). Otvorenost platforme - mozes da koristis klasiku tastatura+mish, moze gamepad, moze joystick, moze volan, mogu kontroleri sa aktuelnih konzola (Wiimote npr.), ako si avanturista mozes da modujes igre i da ih igras na totalno nove nacine, dedicated serveri. Igre su u vecini slucajeva jeftinije. Eventualni kvarovi se lakse i jeftinije saniraju (kome je nekad crkao PS3 ili PSP zna na sta mislim). Stoji da neke igre nikada nece izaci za PC, ali posle skoro dve godine eksperimentisanja sa PS2, PSP i X360 iskreno mi i nije zao sto sam ranije propustio te naslove kada sam shvatio da nisu toliko spektakularni koliko se o njima pricalo. Znam da je malo preterano na konzolaskom forumu reci ovako nesto ali koliko sam do sada primetio konzolna publika ima mnogo nize standarde po pitanju kvaliteta igara.

BTW sta mislite na kojoj platformi jedino ima smisla biti profesionalni gamer?

Potpuno tačno! Pre kupovine XBOX360 investirao sam svakih godinu, godinu i po dana u novu graficku a na 3 godine i procesor, ram i ploču da bih na kvalitetan način igrao nove pc naslove. Za taj novac mogao sam kupiti 4 XBOX-a.

Slažem se u potpunosti. Ja imam računar od svoje 6-te godine života, potpuni sam zaluđenik za tehniku i oduvek sam voleo video igre. Nikada nisam imao konzolu i uvek sam bio žestoki protivnik istih. Predrasude su čudo! Međutim pre 4 godine sam kupio prvi xbox i ostalo je istorija… :slight_smile: Sada ne mogu da zamislim život bez “kutije” al bez preterivanja… Shvatio sam da sam trošio ogromne količine novca i živaca da bih se normalno igrao i nikada nisam bio zadovoljan. Od kada uzeh xbox to nezadovoljstvo je prošlost. Imao sam peh sa RROD-om jer sam bio kupio prvu verziju konzole i šteta što su napočetku bile tako loše serije, ali inače svakome ko voli sada da se igra i ko živi u Srbiji preporučujem xbox 360 jer je odlična kupovina i isplati se. Imao sam jedan Premium koji je riknuo (Xenon) al sam i od njega prodajom joyped-a i dodatne opreme (case, napajanje, kablovi, DVD ROM itd.) lako sakupio lovu i dodao još i kupio Elite (Jasper) od Pekiše sa ovog foruma… I prezadovoljan sam! Sve radi glatko, svaka igra mskimalan fps, gomila igara koji mogu da se igraju u društvu (u međuvremenu sam nabavio i guitra hero world tour kit :slight_smile: ), ma extra… A sada planiram da nabavim još jednu - JTAG-ovanu! :slight_smile: Komp nisam menjao već nekoliko godina koristima ga za net, multimediju, filmove a “kutija” za video igre i uživancija - to savetujem i svima ostalima koji se dvoume - bez razmišljanja… Kada se samo setim patch-ovanja, smaranja oko driver-a i ostalog, sređivanja windows-a itd. muka mi je… Jedino cimanje koje sam odradio od kada imam xbox je update firmware-a koji sam do sada dvaput odradio… :smiley: XBOX RULEZ!!!

A inace kad skines PC igru samo kliknes next next next i sve radi :smiley: