Xbox 360 USB Edition - JTAGed

Malopre sam saznao da ovo ne moze na JASPER revizije(za sada samo falcon) ali nadajmo se da ce se naci neki nacin da ovo uspe i na jasperu(reko mi prenex)

Moze ,imas u tutorijalu za hard od 250 kako smo ga slucajno downgredovali :stuck_out_tongue:

Kako ovo nisam video ranije?

Da li to znaci da kada se zameni HDD vraca se stara dashboard verzija i na banovanim Jasper konzolama, pa je i na njima moguc JTAG!?

pa vidi, jeste tacno da kad smo zamenili HDD kod argoa, upalili konzolu, videli da HDD radi, medjutim kad sam malo svrljao po dashboardu, primetio sam da mu achievementi stoje malo drugacije kao kod mene (moja je 2.0.8955),i reko sto ti tako stoje achievementi, i kao aj da vidimo dasboard verziju kad ono 2.0.7381. E sad da li je ta verzija bila i pre upgrade-a HDD-a to ne mogu da potvrdim, pitajte argo-a, ali po svemu sudeci, kad sam ubacio igru Tales Of Vesperia i pokrenuo, odmah je konzola trazila update, a koliko mi se cini, argo je rekao da je tu igru vec igrao.tako da je najbolje da on sve to potvrdi. ako jeste tacno onda izgleda kad se zameni HDD, vraca se stari dashboard, ali ni ja ne mogu 100% da garantujem da se meni vratila stara verzija, jednostavno, ne secam se :slight_smile:

Igrao sam Magna Carta 2 original na konzoli pre ove operacije ,a ona je dosta svezija od Tales -sad ako to nesto znaci :slight_smile:

Zapravo, po mojoj racunici, 4 kutije sa po 10 DL verbatim diskova otprilike su duplo jeftinije od 320gb eksternog hard diska.

Dakle, izgleda da ovo zaista radi. Prenex, da li si ti probao da vratis na stariju verziju dashboarda menjanjem HDDa i na takvoj konzoli odradis jtag?

To ne pije vode.

So, the xell exploit exists and works for the following reasons.
45xx kernel can be made to boot by applying the patch data to a zeropaired image.
Once the 45xx kernel is in place, the modified smc patches the kernel (aka king kong exploit) and we take hold of the system to do what we like.

For historic purposes, I mention that the exploit can ONLY work on the 45xx kernel.
Also, dashboard updates blow an EFUSE aka LDV (lock down value) which is 1 TYPE of efuse, there are several more.
There is also a 2nd efuse row which is used for making sure only the type of CB which is meant for your system can be loaded.
This is present IN ALL VERSIONS OF CB.
The version of this counter is hard programmed into the CB version and it checks the value in the CPU to make sure it is allowed to boot as soon as it is ran.
This is what stops a 1920 or below CB running on a >= 1921 CB system (this was when the timing attack was disabled)
Previously, the version of CB only ever changed at time of manufacture or when a faulty system was sent to a repair centre.

However, in the summer, the 8xxx update was released which also updated the CB on every console hardware type as well as the dashboard.
So this means it blows 2 efuses. One on row 1 which is an increment to the LDV, and one to the 2nd fuseline which disables ALL other versions of CB from booting.
There is NO WAY we can get an unallowed CB version to boot without having the key which M$ signs the code with to enable us to modify the CB, or by removing a blown efuse - either way, it just cant happen.

What this CB does is specifically revoke all 45xx kernel versions (which are the only ones which contain the HV vulnerability)
You cannot get 45xx to boot on a console with CB >= 8xxx EVER
I believe that the jtag ability does exist still, but it is worthless at this point because it cannot do anything (the kk exploit does not exist so we cannot patch or take control of the system)
In future the jtag ability may be removed completely.

Znaci ipak nista :stuck_out_tongue:

Ja koliko znam dasboard nije na HDD-u. A da jeste, kako bi onda Arcade radio?

Ja imam Xbox 360 Arcade , dasboard verziju Kinect, onu najnoviju , ne znam broj.
Volio bih da mi neko uradi Jtag, da li je to moguce sa ovim dash-om?
Da li postoji opcija downgrade-a dashboarda?

Nije moguce uopste sa Kinect dashboardom, i ne, ne postoji nacin za downgrade.

Šteta… A čuo sam da postoji verzija jtag-ovane konzole koja podržava kinect uređaj? To mora da je opet onaj free boot program ili kako već… :slight_smile:

Sto se tice JTAG-a, bar koliko sam ja upucen, bitno je da ti konzola bude 2.0.7371.0 ili 2.0.7363.0 (nisam tacno siguran koja od ove 2 ili cak obe verzije dash-a) da bi bio u mogucnosti da odradis JTAG e onda kad to odradis postoje nacini da ubacis cak 2.0.12625.0 verziju.

Dakle da bi se JTAG odradio potreban ti je 7xxx.0 i onda sve mozes i da ne moze se downgrade

Ne ocajavaj te…ko zna sta nas ceka u bliskoj buducnosti po pitanju JTAG-a :slight_smile:

Ja ne očajavm, dovoljno sam se raspitao i uvideo da je JTAG “kutija” extra stvar… :slight_smile: Možda uskoro postanem ponosni vlasnik jedne takve :slight_smile:

Konzola ti mora imati dash 2.0.7371 ili stariji ali najgore sto datum proizvodnje mora ti biti stariji od 1.6.2009 god.

Steta, moj je novi arcade 31.8.2009.

onda nista od Jtaga za tebe

j***s jtag kad mi ni konzola ne radi… :frowning:

kako ti ne radi konzola?