Xbox 360 poboljsanje slike

Imam Jasper konzolu, odradjen RGH, ali sam skontao da mi freestyle dash 3 slika nije bas spektakularna. Naime omoti od igrica su puni piksela iako je namesteno na high u content settings.
Citao sam da ima neki kabel za HD sliku ali mislim da je to glupost. Inace povezan mi je xbox preko HDMI kabla na komp.
Da li to moze malo da se popravi ili je to tako. U igricama mi je slika dobra. :slight_smile:

Ides u NXE dashbordu na settings pa screen resolution stavis na max koju tvoj tv podrzava , takodje imas tamo u opcijama jos svasta nesto samo stavi sve na high.

Da li je toliko tesko da sam pogledas opcije? Ili je ipak lakse da dodjes i trazis pomoc?

Zavisi. To su verovatno rekli zato sto najveci broj igara radi u 720p, pa ako stavis na 1080p, onda se radi upscale. Ja sam stavio na 1080p i boli me patka.
Btw, ima nekoliko igara koje su native 1080p cak i na X360.

ja sam rekao i dokazao slikama :stuck_out_tongue: pa vi sad vidite

Može link?

Meni isti djavo, moj TV je 720p :slight_smile: Na moju zalost :smiley:

i ja sam to rekao isto cak i meni NXE mi lepse izgleda :slight_smile:
Ne zaboravimo da zavisi i od TV-a, nekome ce i 720p i 1080p biti ruzno :slight_smile: xexe

Stavio sam ja vec na 1080, i isprobao sam sve opcije sta me napadate odma :slight_smile: Moracu eto jedino da probam da li je mozda bolje na 720p. Znaci druge opcije ne postoje? Neki kablovi i tako to :smiley:

Ne znam kakve kablove ti zamisljasā€¦ Koliko znam hdmi je odlican za prenos kvalitetne slikeā€¦ A i samim time sto ti je slika u igrama dobra, a u fsd se vide kockice, mozda si dirao neka podesavanja, ili nesto?

Ma jokā€¦samo sam listao da vidim sta ima ali nisam nista menjao. :slight_smile: Sto se tice kabla samo kazem da sam video po oglasima da se prodaje kabel za HD slikuā€¦kontam da je to HDMI nego ljudi navuku budale ko sto sam jaā€¦ali dobro barem znam kako izgleda HDMI :slight_smile:

Ja kolilo vidim vi se uopste ne razumete niti u kablove niti u rezoluciju ā€œomotaā€ u fsdā€¦ A kamo li posle za 720 vs 1080p

Krzavost omota u fsd je samo zbog nacina prikaza omota tj coverflow-a. A to sto ih ti vidis je zato sto ti je SHARPNESS nabijen na max. Evo vam rodjaci primer nekalibrisanog televizora posle mi zanovetate kako to nema veze i da vam je vivid i slican mod super slika. Well prc!!! Gasi sharpness na 0 na tv secem glavu da ti je to problem!!!

Imas btw tutorijal za kalibraciju slike na tv-u ovde takodje

Sent from my Nexus 5

Aj bas cu da probam pa javim jel to to :slight_smile:

Kada sam stavio sharpness na 0 bilo je ocajno, ali sam smanjio malo i sada je bolje. Stavio sam i 720p ali tu ne vidim neku razlikuā€¦malo cu se igrati pa cu znati.
Video sam danas da ima tutorial tako da cu to sutra da isprobam pa cu videti dal je bolje i kako je najbolje. :slight_smile:

Hvalaā€¦pomogli ste mi :slight_smile:

Kakvi bre kablovi kakvi bakraci, dobar tv obican hdmi kabal 1.3 standard dovoljan, kalibrisan TV za boje ako je potrebno ko zna sta hoce i igras. Nemas mudrosti mnogo, konzola ima odredjenu snagu, igre odredjene rezolucije i to je to igras i uzivas. Sto se vise opterecujete detaljima manje igrate i onda vam ne treba konzola, mozete i na slabom PC da optimizirate grafiku u settingsu da poterate igru :).
Ne zalazite u mudrosti koje vam nisu neophodne. :wink:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Moje je da pitamā€¦hvala na odgovorima svima :slight_smile:

Mozete lock :slight_smile: