XBOX 360 Kinect vesti i informacije


U ovom threadu postujte vesti, informacije i zanimljivosti o Kinect-u.

Cilj ovog threada je da zameni otvaranje gomile novih tema koje uglavnom služe za prenošenje manje bitnih vesti.

Pod vestima i informacijama podrazumevamo novosti o:
igrama za Kinect i softverskim i hardverskim modifikacijama za vec pomenuti.

Zanimljivosti su:
Interesantan video / trailer / screenshot (ne ubacujte ceo screenshot, samo link ili thumbnail, što zbog izgleda foruma, što zbog članova sa sporijim internet vezama)
Dešavanja u gaming zajednicama koje se odnose na Kinect.

Evo ovde mozete da pratite vesti o Kinect-u. Gomila informacija o Kinect-u na jednom mestu. :wink:
KINECT Games News | Kinect GAMES List | Kinect Forums | Reviews

Microsoft objasnio kako Kinect radi: How You Become the Controller - Xbox.com

Spoj Kinecta i Windows Phone 7-telefon postaje “kontroler”:

Izuzetno zanimljivo resenje,steta sto nesto slicno ne moze da se uradi sa obicnim dzojstikom.

Vec video na 123 KInect. Deluje FANTASTICNO. Sazem se sa Djakzom sto tako nesto ne moze da se radi sa mobicmin dzojstikom.:(-o

Samo da naprave ovako nesto za android i superiska :slight_smile:
Stvarno deluje fascinantno…

Verovatno ce i napraviti,ali posle nekog vremena.Ovako ako neko ima kinect i dvoupi se izmedju androida i wp7 ima jedan veliki plus kod wp7.A mozda urade i nesto slicno za joy u buducnosti,ko zna.

Nije li ovo najveci (ultimate) grijeh?

Mozda bi i bio kad bi radilo :slight_smile:

Hahhaah :smiley: Svaka cast liku,ali bas ono NE radi! :slight_smile: Mada bi u buducnosti mozda i moglo da se sredi :slight_smile:

e jbg sad… lik je uspjeo to napraviti i svaka mu cast! Ovo je jos uvjek, ajmo je nazvati, beta faza al dokaze je nepobitat - Kinect na PS3

nisam istrazio, ali kinect na ps3 direktno je moguc samo ako neko napise drajver za PS3 koji bi se nekako pokretao u isto vreme kao i igra i jos simulirao input sa dzojstika.
Zaista nemam vremena da istrazujem, ali prilicno sam siguran da je ovaj lik napisao aplikaciju na kompjuteru koja cita informacije sa kinecta pa onda na usb kabl simulira input standardnog dzojstika.

drugim recima, nije to kinect na ps3 nego kinect na pc na simuliran dzojstik za ps3 :slight_smile:

ne drzite me za rec, ali to je jedini logican nacin kako je mogao ovo da postigne. mislim da ps3 hacking ne pruza ni blizu dovoljno slobode da napises svoj drajver da komunicira sa kinectom.

realnije mi deluje ovo što irreal kaže… :slight_smile:

u svakom slučaju, kinect mi se dopao, ali ne nedostaje mi baš nešto na ps3… :stuck_out_tongue:

[SIZE=“4”]Microsoft Releases Kinect SDK To Public[/SIZE]

Since the release of Microsoft’s Kinect, we’ve seen a deluge of very cool hacks and modifications done to the system, allowing for all sorts of cool uses for the motion control camera array. As promised, Microsoft is now embracing the hobbyist and indie Kinect community by releasing the Kinect SDK for free on the Internet.

The SDK only works for Windows 7, and you’ll need a pretty powerful machine to work with it, but once you download it here: Kinect for Windows SDK from Microsoft Research, you have access to “drivers, rich APIs for raw sensor streams and human motion tracking, installation documents, and resource materials.”

According to Microsoft, “It provides Kinect capabilities to developers who build applications with C++, C#, or Visual Basic by using Microsoft Visual Studio 2010.”

We can’t wait to see what the creative programmers of the world do with Kinect.

veri najs.
Da li spominju mozda nesto vezano za kinect i PC? Ili je ovo samo SDK za xbox?

Ovaj SDK je samo za Windows 7, nije za xbox.

Jako lep i pametan potez. Bravo za Microsoft!

pa znas zasto su izbacili? ono sto su oni pokazali na E3 sada, one nove fore sa skeniranjem lica pa ti bude takav avatar i slicno, to su sve odradili hakeri pre njih, i sad posto su toliko glupi izgleda da smisle nesto pametno i novo onda kao ajde da damo SDK u javnost pa da vidimo sta ce da naprave ostali… mislim stvarno…

to se zove Kinect Fun Labs = pogledajte sta su hakeri sve uradili a mi nesposobni zavidimo

taj rad, i onda normalno da ne bi propao ceo projekat drz ne daj, ajmo SDK public…