Xbox 360 Jasper problem

Pozdrav. Prvo izvinjenje ako slicno nesto postoji ali treba mi jedan savjet. Sinoc sam igrao igrica normalno i jutros da upalim xbox 360 onaj zeleni krug obidje pet sest puta i samo stane gori ona power zelena lampica i ne pali sliku na TV. Molim vas moze li mala pomoc ako je iko ima slican problem. Hvala

Kako si ga povezao, jesi li preko Hdmi kabla ili preko av? I jel cujes zvuk listanja kroz meni ako si ga povezao preko av kabla? Jesi probao da ga ugasis I izvadis napajanje na desetak petnaest minuta?

Pozdrav hvala na brzom odgovoru spojen je na hdmi jer nemam drugu opciju probat cu da ga otkacim sa struje pa da vidim sta ce biti. Nisam napisao u prvom postu ali tv je resetovan na defaults postavke. Predstavlja li to ista?

Prvo provjeri hdmi kabal jel ti ispravan, moguce da se neki konektor pokrivio ako si stalno vadio i ubacivao kabal. Probaj i na tv drugi hdmi ulaz, ako I to nece onda ti ostaje da nabavis komponentni HD kabal. Reci mi jel ti se poveze dzojstik na konzolu jel sija na njemu da je povezan?

Sve sam dosad to isprobao cak i u drugi tv kopcao al stvar je ista. Ne ni kontroler se ne poveze samo blinkaju one 4 zelene strelice

Ajde ovako lepo polako da objasnis:

  1. Flesovana konzola lt+ ?
  2. RGH/JTAG - cipovama konzola sa cipom?
  3. Da li je pomerana od zadnjeg igranja i nesto dirano?

Objasnjenje meni auto nece da krene nabijam gas on ne ide( stoji na klocnama bez guma). Ovako izgleda tvoje objasnjenje utvrdjujemo sta ti imas i sta se desilo da bi ti pomogli.

Konzola je jtag cipovana. Nije nista pomjerano ni dirano osim sto je tv resetovan na fabricke postavke. Sinoc sam ukopcao na drugi tv i ista stvar se desava

Izvadi hdd I pokusaj da upalis, mozda je on problem. Ako se ne upali moguce da je otisao hdmi ili cip u konzoli. To ostali znaju bolje od mene tako da ce ti neko strucni od mene objasniti.

Naravno da nisam pomislio da nije, znajuci kako se postavljaju teme za pomoc po forumima tesko je pomoci, za nesto.

Kada upalis konzolu cekaj 2min (pravih vremenskih) da vidis da li ce RGH zavrsici glitchovanje i ucitati dashboard ako ne, povadi kablove, sacekaj 5 min pa vrati i upali konzolu ako i posle toga za 2min ne ucita moze biti da nije nastelovan RGH( prakticno JTAG radi isto ko RGH ali u izvodjenju i ucitavanju NE) ili najgora varijanta je da nesto ostislo crkla konzola… Bitno je da pravis vremenske pauze izmedju gasenja i paljenja konzole po par minuta a ne gasi pali odmah zbog RGH, da ne objasnjavam detaljnije…

Sve sam probao ali slika se jednostavno ne pojavljuje kontroler se ne spaja a sve je zeleno gori samo lampica da je upaljen. Sve u svemu hvala vam na pomoci ali mislim da je ovdje neki hardverski kvar.

Ostaje ti jos varijanta da isprobaš komponentni kabl (ili cak običan 3 cinc) pa ćeš resiti dilemu.

Bi rado ali nemam ja nijedan drugi izlaz osim hdmi na xboxu

A da stisneš ponovo dugmence za sinhronizaciju kontrolera sa konzolom? Možda ga to “probudi”… Isprobao taj kabl na jos nekom uredjaju?

Vidi nabavi ili pozajmi komponentni kabl ulaz vise hdmi-a se nalazi. Da si blizi dao bi ti ja, jedino ces tako vidjeti na cemu si. Mada mi nesto cudno zasto se ne spaja dzojstik na konzolu.