Xbox 360 exclusive

Dok sam trazio danas moju posebnu “igru” na gametrailersu za xbox 360, otkrio sam nesto zalosno…
2009. i mozda pola 2008. Nije bilo mnogo dobrih Xbox 360 exlusive igra.
PS3 je imao dosta dobrih exclusive igra.
Zadnje sto ja mogu da se setim je Halo 3 ODST i Gears of War 2…
E sad, da li sam ja to malo oslepeo pa je neka igra meni promakle (ili igre) ili sam stvarno upravo, pa je nas xbox izgubio svoj “touch”…

Forza 3
A sta fali i proslogodisnjem Lost Odysseyu? :smiley:

Evo ti nesto exluziva iz glave ali imaj u vidu da ovoj listi fali jos igara…

Gears o War 2
Fable 2
Lost Odyysey
Star Ocean 4: The Last Hope
Blue Dragon
Table Tennis
Halo 3; Halo 3 ODST
Mass Effect 2
Dead Rising
Forza 2;3
Project Gotham Racing 4
Crackdown
DOA 4
Kameo
Alan Wake
GTA IV: The Ballad of Gay Tony ; Lost and Damned
Splinter Cell: Conviction
Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts
Viva Pinjata
Ace Combat 6 : Fires of Liberation
Ninja Blade
Ninja Gaiden 2
Halo Wars
Mass Effect

• dosta igara koje su konzolne exluzive znaci imaju na pc-u i xbox 360 kao i veliki broj igara koje su timed exkuzive…

Da ovo su neke dobre exclusive igre.
Mada Mass effect 2,splinter cell conviction i Alan Wake jos nisu izasli.
Nisam siguran da cu naci moju posebnu igru medju 360 exclusives.

Ne volim mnogo trkacke igre (sa nekoliko izuzetaka) Ali Forza 3 je dobra simulacija (da znam da nije bas simulacija ali u mom vidu jeste).
A i Lost Odysseyu mi izgleda kao neka kombinacija Japanskog RPG koji se vec ponavlja dosta puta.

Zavisi šta je po tebi jako dobra / posebna igra. Ja sam se lično dosta toga naigrao a tek treba da sednem za Ninja Gaiden II i odigram. Iako nisam u rts fazonu, mlatio sam do iznemoglosti Halo Wars.

Sve zavisi zbog čega se osvrćeš na exclusive. Po mom miškljenu, balans boljih multiplatform igara i odličnih ekskluzivnih igara, čini 360 primamljivijim. PS3 ima isto odličnih igara ali konstantno lošiji portovi u odnosu na 360 prebacuju klackalicu na drugu stranu. Evo zadnji primer je Bayonetta koja je očigledno rđavija na PS3.

Ako ćeš igrati samo ekskluzive igre na bilo kom sistemu, nećeš se puno naigrati.

I da, bitno je takođe šta se nalazi na XBLA :slight_smile:

Meni su nekako najbolje igre od kojih nishta posebno ne ocekujem, a na kraju me oduseve tipa Batman, Fable II, Mini Ninje :smiley:

Zanimljiv tread koji je zasluzio da se digne iz mrtvih u duhu ove teme i u koji je integrisana debata o x360 i ps3 exluzivama iz ban wave teme.

http://www.xboxrepublika.com/xforum/xbox-360-konzola-igre-i-vesti/190-x360-ps3-direktno-poredjenje.html

Ovaj tread ce se uskoro modifikovati tako da ce sadrzati listu svih XBOX 360 exluzivnih igara do sada izaslih kao i onih nadolazecih.

E to sto ja trazim je stvarno cudo i mislim da gubim strpljenje sa tim.
Akciona platforma, moderna ili fantazija svejedno, da ima dobru pricu, ne previse udaljenu kameru (to me jednostavno jako nervira)…
E sad probao sam neke igre koje su bile blizu ovome sto trazim ali evo sta sam imao lose kod njih.

Prototype (previse udaljena kamera,prica je nekako prazna i jako malo interesantnih likova)

Brutal legend (preterano udaljena kamera-izgledalo je kao da igram kao neko malo sicusno stvorenje a ne kao covek,malo je dosadno imati samo gitaru i sekiru za oruzija kroz celu igru)

Damnation (Cak i ako ju je ceo svet igra mrzeo, meni je ova igra bila super…sa nekoliko losi strana, i nekako nemam vise volje da je igram i da je uopste predjem)

Fable 2 (presao jednom i jako mi se svidela…Ali vise nisam mogao da slusam one proklete britanske voice actore)

Red faction Guerila (nikako da predjem igru…jednostavno me mrzi…)

E pa eto ja trazim neku igru koja je na slican nacin kao ove igre samo…Samo da me natera da je malo duze igram nakon sto je predjem jednom…

Za pocetak jesi li igrao Mass Effect,Assasin Creed,Kameo…Dead Rising.:smiley:

Mass Effect (Pre neki dan sam uzeo da igram Dragon Age origins i igra je stvarno inzvaredna…Ali mi je JAKO mnogo vremena zauzela,neverovatno je dugacka…A posto je u toj kategoriji Mass effect vrlo slican…Verujem da cu ga preskociti za sada)
Assassin Creed (Izgleda mi super,ali pogledao sam nekoliko reviewa i ispricali su mi nekoliko prijatelja da se igra nenormalno ponavlja…)
Kameo(izleda mi blesavo,i nisam bas mnogo zeljan da igrem neku igru koja je kao Kameo…)
Dead rising (Previse sam igrao Zombie igra, a Dead rising mi izgleda kao nesto sto bih igrao samo 2,3 sata i onda bih mi dosadilo)…

…El ima jos neke? :D:D:D

Ako ti se dopao Damnation (dobra zamisao, steampunk western, jako loša izvedba) verujem da ćeš se prepoznati u Edge of Twilight. Igra je najavljena za 2010, trebalo bi da ispuni očekivanja. U pitanju je splet steampunka i epske fantazije, o dodiru ta dva sveta.

Probaj Devil May Cry 4 ili uskoro Bayonettu, to bi moglo da ti se svidi.

edit: Eat Lead! blesava igra sa šašavom radnjom. Ima par misija koje su slične ili se ponavljaju, ali humor to briše.

Meni je assasin bio zabavan od pocetka do kraja igre.Ima ponavljanja ali mi je sam gameplay toliko dobar da ga bukvalno nisam ni osetio.A Fatal ga je presao 8,9 puta pa ti vidi.:smiley:

Mass Effect je dosta drugaciji od Dragon Age-a i mislim da je to igra koju ti trazis i na koju ces da padnes a vec znamo da volis SF zanr.obavezan download.

A Kameo je dojajan u svakom segmetnu.Prava opustajuca platforma.Nema bolje igre i za decu i za mame i tate.Iako je izasla pre skoro 3 godine i dalje izgleda vise nego pristojno.

Batman-a i Re5 si sigurno odigrao.A Crackdown???

DMC,Ninja Gaiden?

Crackdown me podceca na GTA,saints row,prototype…Pa cu mozda da probam ali neki drugi put.
DMC (Ranije sam bio veliki fan DMC serije presao sam svih 3 dela…Ali pre nego sto je izasao 4 izasle su dosta druge super igre…I na kraju mi se smucila kamera u DMCu,pa koliko god to ludo zvucalo jedan od razloga sto mi se ne igra DMC je zbog kamere…I gameplaya, ranije je bio veoma super,ali sada je dosadan jer su dosta drugih igra kopirali)
Ninja Gaiden (Jedina igra sa ninjama koju sam igra je bila Shinobi, i cak i ako je bila nenormalno teska i dalje mi je najbolja igra sa ninjama,Osim nje sve ostale igre sa ninjama su mi dosadne).

E ja sam se setio neke dobre akcione platforme.
Jako je stara i nije bila bas mnogo popularna,tema je nesto slicno ninjama ali vise cilja na fantaziju…
Otogi…Znam da nije Xbox 360 igra…Ali je Xbox exclusive.
Da li je neko igrao mozda slucajno pa da mi ukratko kaze da li je dobra ili losa igra…

Ma nemoj mi reci da nisi igrao assassins creed? :eek: Nakon sto sam 15/16 puta presao igru i nije mi dosadila niko ne moze reci da se ponavlja…

I dalje moja top 1 igra ikad… Igra se ponavlja…i to dosta… ali su prica i gameplay tako uskladjeni da nikad nije dosadno… prakticno svaki deo igre je u nekom novom delu grada i back tracking je minimalan…

Brobaj barem…

Sto se tice exkluziva za xbox ove sto je pekisa naveo su meni bas legle… nisam nesto izbrljiv ako je igra kvalitetno uradjena… sve mogu igrati samo nesto bolje, nesto losije…

Sve zavisi od ukusa… ps3 ima nekih dobrih exkluziva ali nisu ni one mnogo razlicite od ovih za box… :wink:

^

Assassins Creed 1 je igra koja ima tako bedno iskoriscen potencijal da je to strasno. Repetitivnost i nije tolika mana koliko je igra ustvari nedovrsena. Ja sam je presao skoro 2 puta, igra jednostavno vapi za RPG elementima, jacim protivnicima (krstasa sa loncem na glavi sam sreo nakon 30 min igre, i to je to sto se tice najjaceg protivnika). I tako dalje da ne ispadne da previse kenjam :slight_smile:

Na nasu srecu, za malo jace od nedelju dana (a verovatno i pre,zbog leak-a), izlazi nastavak, AC 2. Ne znam koliko ste upuceni, verovatno jeste, AC 2 izgleda fenomenalno, i sve od cega je patio kec se izgleda implementiralo u 2ku, a i vise od toga. Retkost je da 2. deo bilo cega bude bolji od 1. :))))

Meni Assassin nema nikakav osecaj ostavljen da me tera da je bas toliko probam.
Osecam da budem li uzeo tu igru svidece mi se jako u pocetku i necu moci da prestanem da igram,i sledeci put kada upalim konzolu i da nastavim igru…Nece mi se igrati…
To mi se dogodilo sa Red faction guerila i stvarno, jako mi se svidela u pocetku…Ali i dan danas jos nisam presao igru ali mrzi me da je vise igram…A imam igru jos od kako sam dobio konzolu.

E jedina stvar sto mi daje razlog da igram Assassin je to sto uskoro izlazi drugi deo i taj mi se nekako mnogo vise svidja od prvog…
Pa bih voleo da predjem prvi pre nego sto odem da igram drugi…

Obavezno Crackdown! Ne daj da te zbuni, ili ne daj bože odbije prosečna grafika! veruj mi na reč, tako je sam prvih nekoliko minuta dok se ne navikneš na SVET oko tebe! Grafički igra polako napreduje čim izađeš iz “Agencije”, kad pukne grad pred tobom…:rolleyes::rolleyes::rolleyes:…eee…

Još jednom izjavi da je Ninja Gaiden 2 dosadan i … BAN:cool::wink:

Opet sam trazio danas igre i mislim da sam nasao ono sto sam trazio.
…Alpha protocol,znam da igra izlazi tek u junu ali drago mi je da sam nasao barem nesto.
A dok ne izadje probace crackdown i mass effect, a i splinter cell ce izaci pre alpha.

A ovo za Ninja gaiden ja nisam rekao da je igra dosadna,nego da su mi nindze dosadne.

Nindze i dosadne ne moze nikako da iade zajedno u recenicu :D:D

Nindze su nad prosecni ljudi… kao vise chuck norrisa odjednom… a ako hoces da kazes da chuck norris dosadan onda je to druga prica :cool: :smiley: