X360 & PS3: direktno poredjenje

Presao i ja KZ2 na ps3.

Odlican je,napucavanje je sjajno realizovano,nivoi super,poigravanje sa svetloscu maestralno stvarno svaka cast programerima znaju znanje.Ali u pravu je noodle kad kaze da texture nisu na nivou.Takodje mi sve deluje pomalo mutnjikavo mozda tako i treba mada ne kvari bitno utisak jel sama graficka prezentacija je na nivou koji je malo igara dstiglo a malo ce ih i dostici u blizoj buducnosti.
Nivoi iako su sjano dizajnirani pomalo su jednolicni no to nista ne smeta jel je krljanje od pocetka do kraja.Ona akceleracija pokreta mi se ne svidja al ajde vidi se da hoce neku realnost da ubace.Zadnji boss je lose resen ocekivao sam to bolje.
Sve u svemu dobra igra mozda i najbolja na ps3 i vredi para.

Jeste, sad kad kazes, i nije bio nesto mnogo zanimljiv.
A nivoi su, bre, MNOGO jednolicni. Proslo je vise od pola igre pre nego sto se scenografija bitnije promenila. A osnovni elementi su industrijske zgrade, beton i hodnici. Pa sad ti prolazi kroz jedno te isto oko 4 sata… ali zato, zestoka akcija + shejderi ucinise svoje.

Od tri predjene igre na PS3 (KZ2, Uncharted i MGS4), slozio bih se da je ovo najbolje/najkvalitetnije iskustvo. Iskreno, niti ne znam sta bih drugo probao. Heavenly Sword? Prvi Resistance? Ta dva mogu da nabavim, za bilo sta drugo mi se ne daju pare (a i dadoh za uncharted)…

Nekako, spao PS3 na 3 slova… heh, slucajni pun. :slight_smile:

Probao sam malo LBP ali previse malo da bih mogao nesto vise da zakljucim o igri.Ono ideja je lepa samo koliko god ja to ne zeleo da priznam igra mi je decija.No ponavljam nisam je ni zagrebao.
Resistance 2 bih voleo da probao sa zbog onih ogromnih karakondzula.
Heavenly Sword sam igrao i nisam uopste u transu.

Najaca je fora, sto kao su stavili za sedam godina igru. Kao ima malog nasilja, tojeste da mozes kao nekog da udaris masuci oni rukama.

Igrao sam kod drugara. Voleo bih da moze na Xbox 360, ali nije sada da cu da se ubijem sto je nema na Xbox-u.:smiley:

Nisu lose mape, ali ipak dobro si rekao igra je detinjasta.

Pliz (još jednom) prosvetli nas sa $ony line up-om da vidimo šta je to toliko posebno.

God Of War 3 - za xbox 360 izlaze Bayonetta, Dante’s Inferno i Darksiders, ali sem prve, tesko da ce nesto biti na nivou GoW3
Gran Turismo 5 - Forza 3 je odlicna igra, trenutno najbolja voznja na konzolama, ali ipak to nije na nivou GT-a
Heavy Rain - igra od koje najvise ocekujem, Omikron i Indigo Prophecy su bile dobre igre, a za sada izgleda da ce ih HR nadmasiti
Mag - mene licno ne privlaci, ali sigurno ce neko ovo igrati :wink:
The Last Guardian - Team ICO pravi fenomenalne igre, ovo bih kupio i da nisam video nijedan trejler iz igre
The Agent - Rockstarova nova igra

Možda nije slučajnost, ali ja to gledam kao drugu, popravnu šansu. “Niste bili dobri deco, a evo vam prilika da to uradite sada za samo 100$ i kupite tri nove original igre”.

Sorry, ali zvučiš kao žrtva koja nezna šta ju je snašlo. Radili smo nešto loše i zakonom kažnjivo (to je jasno), neko ko je bio oštećen sproveo je sankciju (ban i hdd lock) kojom smo kažnjeni. Tom akcijom samo nam je otežana piraterija ili je manje ugodna, ali i dalje postoji. Ljudi će se i dalje baviti piraterijom i štetiti svim izdavačima bez obzira na primenjene mere. U odnosu na sve to, ja bih rekao da smo dobro prošli

Da failure rate je takav kakav je, promenilo se na bolje, srećom. Blokiranje hardvera, bio to HDD ili Natal ili šta god već smisle, je njihovo pravo da nam kažu “ne ne, to nije u redu što radite i vidite šta se desi” i da smanje stopu piraterije ili motiva za istu.

Drago mi je da PSN lepo funkcioniše. Meni je XBL ipak bolje integrisan u SVE igre i prosto klizi. Sa druge strane, 35e se plati jednom godišnje, onda prođe 365 dana + 30 dana i plati se ponovo. To je jako puno dana, da prosto zaboraviš kada si to i platio. Ljudi ponekad zvuče kao da se 35 eura plaća svake druge nedelje. To je 13 meseci (3 eur / mesečno) i po mojim merilima poprilično dugo traje.

Što se tiče Blaz Blue, dobiću sa izlaskom PAL verzije od izdavača i PS3 verziju igre, tako da ću ti je rado pokloniti jer kontam da ide u prave (fajterske) ruke.

Ja uopste ni nisam zrtva, nisam jos banovan ;).
Ali sama konzola je bucnija i kvari se vise nego sto bi trebalo.
I onda M$ lockuje HDD koji je resavao oba problema.
Da ne pricamo sto bi mi sve sto sam kupio sa Live-a propalo, tj. morao bih da uzmem novu konzolu, da bih tome ponovo imao pristup.

Sasvim solidna lista, ali to sam sve i očekivao, mislio sam da ima nešto mega spektakularno što propuštam.

GoW 3 će biti masakr a GT5 će imati težak zadatak jer smo do sada videli samo screenove iz Photomode-a i CG, ali ne sumnjam da će biti odličan.
Heavy Rain izgleda odlično ali je u pitanju interaktivni film, čiji se gameplay sastoji QTE. Indigo nisam ni završio jer su kontrole bile frustrirajuće i zahvaljujući odličnoj priči sam propatio duže nego što je igra zaslužila. Videćemo kako će Heavy Rain proći ali mislim da će podbaciti.

MAG je odličan na papiru a većina igrača ove igre će ionako igrati MW2.

The Lat Guardian, prelepo. Samo da vidimo pravi gameplay, ali obećava.

The Agent - ama baš ništa ne znamo o ovom naslovu, tako da ga baš ne bih računao dok ne vidim makar trailer kako treba.

Sve u svemu, na osnovu ovoga ne vidim kako je Xbox line up slabiiji kada ima teškaše poput:

Mass Effect 2
Splinter Cell: Conviction
Halo: Reach
Fable 3
Alan Wake
Crackdown 2

zatim nešto sitnije:
Kingdom Under Fire II
Ninty Nine Nights II

i verovatno još ponešto novo će biti objavljeno na E3. Po meni ovo je opak line up.

Pa da je samo jedna igra sa te lista za xbox ja bih ostao sa njim…

Fable III je sasvim dovoljan ralog + sve ove ostale igre…

m$ radi sto mora… i bez obzira na sve vecina ljudi ce se ponovo opredelite sa xbox nakon bana jer 200 diskova koje imaju za njega niko nece bacati…

A i da… kakvi pirati za ps3? Najdalje se sriglo sa ps3 phatom sa linux serverom koliko se secam… cak ni to no moze sad na slimu…

Pliz (još jednom) prosvetli nas sa $ony line up-om da vidimo šta je to toliko posebno.

Ne mora da bude posebno, dovoljno je sto ne postoji za xbox360. Ako bih morao da biram kao prvu i jedinu konzolu, vredelo bi razmisliti, ali uz flashovan xbox na kome bih igrao sve multiplatforme offline i xbox360 ekskluzive, glupo bi bilo da kupim istu konzolu samo zbog 2, 3 igre online.

Doduse, da imam ponudu za 100 dolara i 3 original igre, kupio bih bez razmisljanja, ali toga sumnjam da ce biti kod Pece.

Mislim to je vise teorija, ne verujem da cu imati dovoljno para za takvo zezanje, pogotovu PS3 varijantu.

m$ radi sto mora… i bez obzira na sve vecina ljudi ce se ponovo opredelite sa xbox nakon bana jer 200 diskova koje imaju za njega niko nece bacati…

A sto bi bacao? Naprotiv, mislim da je to dodatni razlog da se posegne u garazu po diskove. Jer nema mp-a, mozes vise da se orijentises na prelazak igara u singlu.

Apsolutno se slažem, dovoljno je i to. Tako sam pisao u odnosu na tvrdnju da je Xbox line up slab i tražio sam THE razlog zašto bi bio :slight_smile:

Sto se mene tice xbox line up je bio slabiji i ove godine, ali ne toliko slabiji da bih kupovao originale ;).

Inace od najavljenih igara :
Splinter Cell Conviction - ovo veze nema sa starim SC-om, mozda dobro ispadne
Halo: Reach - ODST ima odlicnu kampanju, ali pomalo mi je dosadio Halo
Alan Wake - konacno, ocekivanja su velika
Fable 3 - posle prva 2, tesko da cu ovo igrati
Crackdown 2 - nastavak meni licno najzabavnije igre za xbox, mada me promena studija i coop organizacija igre pomalo plase
Mass Effect 2 - i od ovoga se dosta ocekuje, ali cu je verovatno igrati na pc-u

I kada pogledas ovu listu vidis da su to (uglavnom) SP igre.
Znaci cak i da sam banovan odigracu ih bez problema :).

Sony ima dobar lineup:

GOW 3
Licno Gow serijali su mi 2 omiljena serijala i gears of war i god of war.:smiley:
E sada realno Gears of War 3 kao i God of War 3 nam NECE doneti nista jace iskustvo od onog sto smo vec doziveli prvim igranjem tih igara.
Realno Gears ce biti ista ili nesto bolja puca ubacice par novih fora bice lepsa grafika malo rpg elemenata ali to je to,gears.
God of War 3 isto tako,Kratos ce dobiti par novih fora bice super kampanja ,kraj price i tako to ali sve je vec vidjeno i ne moze da odusevi kao sto je prvi put.
Realno meni Bayoneta deluje najinteresantnije od svih nack n slash igara koji dolaze.Posle demo-a sam ostao pozitivno iznanedjen,jel ocekuje nas zapravo drugacije iskustvo i nesto novo i razlikuje se i od GOW-a i od DMC-a(iako je to ta ideologija)a i od Ninja Gaidena.
No GOW ce verovatno biti odlican i uopste ne sumnjam da ce biti vrhunska igra jel kanda volim taj serijal.

**Gran Turismo 5 **
Ovo ce biti verovatno najbolja simulacija voznje na konzolama.
Ali bitna stvar,velikoj vecini ljudi ce puno bolje reci Forza 3 posto su to u biti jako slicne igre ali ujedno i drugacije.
Ali i vreme je da izadje predugo se ceka igraci na xbox-u su dobili 2 Forze za vreme jednog Gran Turisma nebi bilo ok da ne ispadne kako valja.
Gran turismo je simulator voznje,dok je Forza prava trkacka igra.
Heavy Rain
Ovo izgleda mocno videcemo,sta ce ispasti na kraju.
Cela igra zasnovana na QTE-u mora da odusevi pricom posto gameplay tu i ne moze biti mega spektakularan.

MAG
Meni se ono nikako ne svidja i tu igru ne bi igrao ni da je imam na dual layer disku.
Ne svidja mi se ceo koncept i sam gameplay,stari SOCOM je bio dobar ali danas u ovo vreme igrao bih pre 1000 drugih multiplayer naslova nego ono.

The Last Guardian

E ovo je igra koju bih i ja kupio bez ijednog trailera i bez obzira na sve.
ICO i SotC su totalno naslovi po mom ukusu i mozda i najbolje igre na PS2.Za 90% ljudi su te igre najdosadnije moguce stvari ali definitivno ni Last Guardian nece biti za svakoga.Team ICO je sjajan tim i daj Boze da naprave igru kakvu ocekujem.
Ali opet ovo stvarno nije za svakog jer retki su ljudi koje nece ubiti u pojam 20-minuto jahanje konja bez ikakvog izazova sa ocajnim framerateom.

Sve u svemu Sony ima dobar lineup za sledecu godinu ali ne postoji covek na svetu kojem ce se sve nabrojane igre svideti i koji ce u njima naci zabavu.

XBOX 360 ima svoje aute i po meni iznenadjujuce odlicne.
**
Alan Wake** mi je TOP naslov od svih top naslova ikada jer Max Payne jos tece mojim venama a remedy je remedy,ma ne cu pricati o igri zna ona koliko je cekam.:smiley:

Splinter Cell: Conviction
Nijedan Splinter Cell nikada nisam mogao da odigram jednostavno mi nije lezalo ali ovo je po snimcima jebeni Sifon Filter u svom najboljem i najludjem obliku.Mnogo mi se dopada atmosfera,gameplay,nacin na koji je resen stealth i verovatno ce biti prva SC igra koju cu odigrati do kraja.:smiley:

HALO:Reach
Evo jedno poredjenje.
Presao sam KZ2 i presao sam HALO 3.
Odmah da kazem,KZ2 ima dosta bolju grafiku.
Za HALO 3 sam rekao posle 2 sata igranja da je nevidjen krsh.A onda sam opet uzeo da igram igru i zavrrsio je bukvalno u jednom dahu.Onda sam igrao Halo 3 multiplayer kao blesav.Pocnem da igram u 21h zavrsim u 2 posle ponoci.Igra nema fiziku kao KZ2,nema grafiku ma fali joj mnogo stvari ali je po meni jedna od najboljih pucacina ikad igranih.Halo nudi zabavu,nudi lucidan gameplay nudi neku specificnost koju retko srecemo.I da slazem se MS ga hypu-je previse ali to je SHOW BIZNIS.:smiley:
Ali kazem KZ2 je bolji u skoro svakom segmentu ali je meni osobno manje zabavna igra od HALO-a.A zar igre ne treba da zabave?!?!
Poenta je da ce se Halo igre uvek ocekivati i uvek igrati jel nisu ludi ovoliki ljudi sto ga igraju online tako da jedan nasov koji vredi.
Fable 3
Fable 3 ce biti drugacija igra od Fable-a 2.
Dosta su zanimljiv pravac izabrali i bas me zanima sta ce da ispadne.
Meni je inace i Fable 2 OK ,upravo ga prelazim.
Za ljubitelje RPG-a kud ces vece poslastice.

Crackdown 2 zar treba bilo sta pricati za Crackdown na forumu gde je Robotnjik administrator.:smiley: Ultra zabvna stvar.

Mass Effect 2 … Nema potrebe predstavljati.:smiley:

Sve u svemu obadve konzole imaju dobar line up s tim sto ce sledeca godina doneti dosta dobrih multiplatform naslova pre sveka mislim na sjajnu Bayonet-u kao i na Kojimin Castlevania: Lords of Shadow koji ce biti bolji od dosta exluziva.

Evo i moje malo misljenje o ovom ludom ratu.
PS3-Bolja grafika od Xbox 360,malo veca i malo bolja galerija exclusive igra.
Xbox 360-Vise igra (cak i ako PS3 ima vise exclusive igra, M$ je bio toliko pametan da 50% manje/vise xbox igra smesti i na PC),takodje backwords competability (mogucnost da se igraju Xbox igre na Xbox 360) je mnogo bolja od PS3…Ustvari…Ja mislim da PS3 nema backwords competability…

Joypad: PS3 Sixaxis (tesko za izgovoriti, a i nekad ne mogu da se setim kako se pise) i DS3 mi izgledaju potpuno isto kao i PS2 DS2.
DS2 mi je bio toliko dobar i nekako bas stvoren za sve vrste igra…
A onda sam kupio Xbox 360 i probao njihov joypad.
Kod 360 Joypada,Thumbsticks su mi nekako…Vise pouzdani i laksi za kontrolu u FPS igrama…

Sve u svemu Xbox 360 mi je bolji kao konzola i kao svi delovi konzole, Ali PS3 mi je bolji zbog grafike…I nekoliko exclusiva.

a ko ti je to rekao da je na PS3 bolja grafika ?

Mada moje misljenje je da je PS3 bolja kao multi-medijalna konzola (moze da sluzi i kao blu-ray plejer, mozes na nju da instaliras i Linux pa cak i Windows sam cuo da moze…itd) dok je Xbox malo bolji za igranje pre svega jel ima malo siru podrsku igara i izdavaca.

A to sad za joyped zavisi, ko je na koji navikao.

Inace bez obzira dal me sad banovali sa live-a ili ne, nadam se da cu tamo ne prolece biti u prilici da uzmem i jedan PS3 (i to GT5 bundle paket), a verujem da ce mu i pasti malo cena do tamo negde do proleca ili leta

Jel ste vi znali da oni 1/4 igara prekopiraju sa naseg lepog Dual Layer diska?

Evo naprimer GTA IV im je duplo losija grafika od nase zato sto su oni prebacivali sa Dual layera na Blu ray.
Grafika je ocajna. Mutnjikava, teksture su ocajne.

Ali kada odem da igram na mom Xbox-u onda je sve super.
Ovo je moja cista upoznavanja ove dve igre preko dve konzole kao sto su Xbox 360 i PS3.

Drugo poredjenje je izmedju Skate 2 na Xbox 360 i na PS3.

Grafika: Potpuno indenticna na obe platforme.
Cak mi se cini posto ja nemam LCD nego igram na budjavom SDTV-u da je malo bolja slika na SDTV-u, ali sve je to cista stvar gledanja!!!

Ima mnogo igara koje su vrlo slicne.
Igrao sam dosta puta sony cak i juce.:smiley:


Haha. Cuj ovo. Da su tek sada poceli za bezicnim kontrolerima.:slight_smile:
Oni su od samog starta sa time poceli.

[SIZE=“4”]Sixaxis:[/SIZE]

+

Sixaxis ima mogucnost da kako pokreces ruku da ti on reaguje na igru.
Naprimer okreces kontroler kao volan i onda ces ti voziti kola.(MotorStorm):slight_smile:
Ali nemaju mnoge igre za ovo mogucnost.

-

Sto nema motor za vibriranje. To mu je kazu najveca mana.

[SIZE=“4”]Dual Shock 3:[/SIZE]

+

Ima sve sto moze Sixaxis i dodatno ima motor za vibriranje.

PS:U ovim slikama i ne vidi se toliko spoljna razlika, ali je velika iznutra.:smiley:


U vezi Pirata ima jedan problem kod PS3.

Oni mogu da flesnu konzolu i da igraju flesnute igre, ali nikada nece moci da izadju online jer svaki drugi ili treci dan oni stalno updejtuju konzolu.
Posto im i redovno updejtuju igre. To i bas nije nekakva zabava.
Trofeji su tek ubaceni pre jedno godinu dana. Tako da sada oni tek su dobili Trofeje za Assassins Creed, a mi smo vec odavno imali achivmente.

Nekih 40-50 GB zauzimaju igre pa se ne slazem da bi skinuo jednu za to vreme. Cena Blu Ray diskova je velika. Ovde imaju neki losi da se kupe za 1000 din.

Tako da to u vezi pirata se nece jos odraditi dok Blu Ray nebude normalan disk kao sto je sada DVD ili kao sto je bio CD.

Da stavim ovo i u ovoj temi.

Cekaj, ja do sada nisam ni znao koja je razlika kod Sixaxis i DS3 osim one vibracije…
Znaci Sixaxis je jos jedno djubre u motion controle industriji…
Pa sta je bre ovo ljudi.
Prvo Wii-dobro to smo im dopustili jer vise nije bilo svrhe da poricemo da je nintendo otisao svojim veoma mladjim i veoma bogatim kupcima sa roditeljima koji jednostavno ne znaju sta je nasilje…
Pa Natal-Dobro to ce biti moguca opcija u nekim igrama tako da nije potrebno igrati samo sa Natal.
Pa sto jos nece biti…ili nije bilo.
Uvek kad vidim neke kompanije koje preteruju ovako setim se samo jedne stvari…
Onaj dobar stari Nintendo Zaper za NES…To im je bila najveca i najbolja stvar koju su napravili…Ali toliko je lose radilo da nije bilo ni svrhe kupovati ili koristiti.
Kako nam upropastaju industriju video igre ne bih me cudilo da negde oko 2021 godine izmisle kako da prebacujes kanale na TVu tako sto trepnes…Ili da igras igru sa umom…
Samo znam da ce jednum u nekih narednih 50 godina doci trenutak kada nam joypadovi vise nece imati nikakve potrebe.
I to ce biti dan kada ja budem smatrao svet video igra da je mrtav.

…Ali to je potpuno druga tema…

Razlika izmedju DS3 i Sixaxis-a je sto DS3 ima vibracione motore i samim tim je tezi.A jedna od najvecih mana sixaxisa je sto je mnogo lagan.

Sto se tice piraterije na PS3 nju koce mnoge druge stvari a ne ovo sto je turtle titan napisao.

I sta smo zakljucili iz ovoga ?
Da je bolje imati PS3 i Xbox 360 zajedno :smiley: