X360 & PS3: direktno poredjenje

note: Ovo je copy/paste mog posta sa exxtrema. Najzad sam dobio priliku da isprobam Playstation3. Ako budem stekao jos neke utiske, srocicu ih ovde. Valjda ima ljudi koje zanima kako PS3 stvarno izgleda i radi, bez inputa glupih fanboyeva, tome ovaj thread sluzi…

Evo pozajmih **PS3 **i **Killzone2 **(hell yes!), da vidimo mi to cudo:

Sam PS3 mi je ruzan, ali impresionira koliko je tih, kao i to sto nema powerbrick od 2 kile. Znaci em su sve spakovali u samu jedinicu, em nema problema sa pregrevanjem. Microsoft, pokri se usima. Interfejs mi deluje manje user-friendly od NXE, ali to je verovatno samo do navike.

Kao sto se moglo i pretpostaviti, **Killzone2 **odlicno izgleda, ali o nekom pomeranju granica tu nema govora. Stavise, mislim da su silnim shejderima i dobrom animacijom maskirali cinjenicu da ostrina tekstura i kolicina poligona nisu bogznasta. Sama igra je vrlo uzbudljiva, kao neki SF CoD, ali je mnogo mracna sa turobnim okruzenjima koja se posle 4 sata igranja jos nisu bitnije promenila. Kontroler je grozan - lagan, sa metiljavim, lose postavljenim triggerima. Upravljanje u igri je tromo, sa cudnim ubrzanjem pri rotaciji pogleda.

Pozajmio sam i MGS4, ali on ce doci na red tek posle Killzonea. Pokrenuo sam ga na samo 5 minuta, grafika ok ali nista posebno, za ostalo cemo videti. Pocinje da me nervira koliko Sony hypuje svoje naslove, “possible only on PS3”, a onda ispadne da je itekako tehnicki “possible” na x360. Ne pricam o blureju, btw.

Probao sam i **inFamous **demo, grafika je uzivo kudikamo bolja od Prototypea (sto sam i ocekivao), a gameplay je sporiji i “obicniji” od suludog prototipa. Opet, 10 minuta demoa nije dovoljno da prikaze kakva je stvarno neka igra, mada meni licno na prvu loptu inFamous vise odgovara. No, Prototype jos ceka na red.

EDIT: jasno mi je da ovaj thread mozda vise pripada drugom segmentu foruma, ali buduci da je mnogo manje posecen od ovog, prosto mi bilo zao da ga tamo uglavim… :smiley: ako treba, slobodno premestajte…

ja mislim da je u principu to jedna ista stvar.
Ono 90% igara su multi-platformske (uz po nekoliko ekskluziva za svaku konzolu) i izgledaju gotovo identicno na obe konzole.

Ali jedino sto mi se mozda malcice cini u par igara je to da je na Xboxu malcice lepsa grafika, doduse nije grafika bolja ali nekako su boje zivahnije i zivlje, kontrasti i to dok kod PS3 boje su vise onako “sivlje” tako da kazem i diskretnije.

Ja sam posedovao PS3 jedan period i odigrao na njemu Uncharted i MGS4 malo Heavenly Sword-a i usput probao FIFA09 i GTA4.

Metal Gear Solid 4 je stvarno dobra stvar a grafika je na momenta impresivna dok u nekim momentima deluje kao MGS 3 sa malo jacom rezolucijom.Ali igra kao igra je stvarno dobra sa sjajno izreziranom pricom,koja nije bas moj stil ali je super ispricana i nije zamorna.
Inace svi ostali segmenti igre valjaju prema tome igra je za svaku preporuku.
Bossovi na momente dovode do ludila ali sjajan je osecaj posle pobede istih.

Uncharted je opet naslov koji je pokupio elemenata iz x igara i sve ih lepo uklopio i postao super avanturica.
Cover iz Gearsa,prica i ceo fazon dosta podseca na RE4,skakanje je slicno izvedeno kao i u Assasisnu uglavnom dok sam ga igrao bar 5 igara mi je proslo kroz glavu.Bitno je da je sve to dobro uklopljeno.
Igra od 2/3 postaje dosta bolja.Graficki dosta lepo izgleda iako vec vazi za stariji naslov.Zagonetke su pa 50% prostije nego u Re4 prema tome ovo je vise akcijski naslov nego avanturisticki.

Heavenly Sword sam malo igrao i ono sto sam odigrao je bilo dosta dobro.Uglavnom tu mi se svidela primena sixaxis-a najvise dok sam stil borbe nije nesto nevidjeno sigurno.

KZ2 sam odigrao demo i grafiki stvarno briljira ali cini mi se da to nije igra koja bi zadovoljila siroke narodne mase no za jaci utisak ipak treba imati full igru.

FIFA09 i GTA4 izgledaju bolje na xbox-u i tacka.
GTA4 na ps3 izgleda puno “mutnije” nego li na x360.Stvarno je primetna razlika i prosto sam pokusavao da nadjem prednost ps3 verzije i nije mi poslo za rukom.

FIFA09 je opet dosta krzavija na ps3 a za online igranje sam imao dosta problema.Na x360 nikad ali nikad nisam imao problema sa konekcijom ka drugom igracu dok na ps3-ci sam 10x dolazio u situaciju da posle neuspelih pokusaja batalim igranje.

Joypadi:
Sixaxis i DS3 imaju nesto preciznije analogne palice dok je sve ostalo na strani xbox360 jopypada.

odličan thread! na eurogameru postoji čitav niz video komparacija, mislim da ih ima već 18 sa 5-6 igara po izdanju. Prestao sam da pratim posle 2-3, jasno je gde je prednost u multiplatform igrama.

Ja lično pomeram svoju granicu kada ću kupiti ps3. Nije više ni do cene toliko, mada, uglavnom bolje igre dolaze na 360 i po boljoj ceni, koliko do toga, da stvarno nemam razlog da se trošim na PS3.

prvo sam mislio da će Heavenly Sword biti razlog, ispala mehčina od igre, zatim se MGS4 pomerio za izlazak 2008, u međuvremenu gomila igara je najavljena za 360 (ex ps exclusive), zatim mi se dopao Little Big Planet i onda videh je osrednji platformer sa puno puno custom nivoa od kojih je 3% zanimljivo a 1% igriv. Kako je krenuo KZ2 hype, pomislio sam, ajde, možda me ovo pomeri. Međutim nije bilo dovoljno, probao sam demo i nije mi to - to. Što kaže n00dle ni grafički ni sa strane gameplaya.

A hajp je hajp, 2005 su rekli da će PS3 vrteti igre u 120 fps, 1080p sa blu ray božijim zapisom i cell-om koji leči rak, i fanovima nije ostalo ništa drugo, nego da veruju u sve to i da brane po svaku cenu. Na E3 soni se nije ni osvrnuo na Killzone 2. Igra jeste vrhunski proizvod ali se prodala manje od očekivanog a skok u prodaji hardvera nije zabeležen.

necu mnogo da tupim o igrama nego da napisem nesto iz svog ugla…

Mozda je PS3 joypad precizniji i ko zna sta.ali kada sam probala da igram na njemu izlomila sam nokte…Sto znaci da su pecurke na boxu mnogo lepse dizajnirane kod boxa nego kod trojke…a i zgodniji su oni trigeri,kod trojke su nekako spusteni i nepristupacni…Sam xbox izgleda mnogo lepse od glomazne trojke,ali ipak ta buka…a ja imam jos i kuler…ali kad pojacas Tv onda je OK:D
A i sto ste vi rekli pojedine igre mnogo mutnije izgledaju na trojci a o izboru kvalitetnih igrica i da ne pricamo…

EDIT: ovo je opet post sa exxtrema, ali mislim da vredi podeliti…

Evo zavrsio sam nocas MGS4.

SkyE mi na prethodnoj strani rece dve stvari:

  1. “nisi izvalio lepotu MGS4 u samo 5 minuta igranja” – sto je bilo sasvim tacno. MGS4 je na svoj nacin intrigantna, po mnogo cemu kolosalna igra.

  2. “takva igra ne mozhe da se nadje na boxu, up to date.” – sto sa tehnicke strane, o cemu sam tad pricao, uopste nije tacno. Grafika je solidna, ali bogami sam cesto bio iznenadjen, posebno u kasnijim poglavljima, koliko okruzenja deluju otaljano.

Utisci su mi pomesani, imam ih gomilu, kako dobrih tako i losih, ali ne verujem da bilo koga interesuje da se ovde raspisem o tome. Mozda kad se sve sabere, mogu da kazem da dobre stvari u vezi igre (akcione cut-scene, fantastican character design, modeli i animacija, pregrst neobicnih i elegantnih gameplay resenja) gube na znacaju pod tezinom djubreta kojem je igrac izvrgnut (predugacki, konfuzni dijalozi, opadajuci kvalitet level-dizajna iz poglavlja u poglavlje, samim tim i gameplaya, zamoran kraj svake borbe sa BnB bossovima, pa najzad i sam epilog (posle creditsa) koji u poslednjih pola sata ubije sve emocije i dramu koju je finale uspelo da pobudi).

Kad smo vec kod emocija, **MGS3 **je sve to mnogo bolje uradio. Gubio sam zivce zbog retardirane kamere i kontrola, ali je barem prica, a posebno kraj, bila odlicna.

Da se razumemo, ovo je na svoj nacin bilo zaista uzivanje igrati. Oseca se koliko je igra japanska u svakom pogledu, na dobar nacin. Ali hype je ucinio svoje, ljudi su u opisima precutkivali silne arhaicne greske i probleme zbog kojih bi bilo koju drugu igru lincovali. Da sam kojim slucajem morao da dam $60 na ovo, smorio bih se poprilicno.

next: Uncharted! :smiley:

Verujem da će ti Uncharted biti prava stvar. Jel postoji demo za Warhawk?

I meni se cini. Igrao sad oko sat vremena, grafika je vec blago prevazidjena, mada i dalje mnogo lepo izgleda. Ali je atmosfera odlicna, prava indijana dzons avantura – likovi su vrlo zivotni, sa prirodnim, duhovitim dijalozima. A gameplay je prijatna meshavina Tomb Raidera i Gearsa, ali to si sigurno vec znao.

Warhawk demo, mislis jel ima da se skine? Verovatno, mada uopste nisam nakacio ps3 na net, da mi ne bi skidao patcheve od stotinu mb za svaku igru koju ubacim, sto se mom kumu desilo za killzone2… mozda preterujem, al’ ne rizikujem. :slight_smile:

Kako ce xbox da ti rod-uje zato sto ga varas… :smiley:

Aaa, znači nećeš probati ni neku PSN igru…?

Meh. Necu. Sve u svemu, nisam se nesto primio na PS3. Killzone2 je odlican, MGS4 prilicno osrednji, a Uncharted je zabavan i pun duha, ali sam iskreno ocekivao da je bolji.

Mozda jos odigram i Heavenly Sword ako ga nabavim. U suprotnom, namirio sam se, barem do izlaska God of War 3 i Uncharted 2…

Hheheheh!!! Dobro pitanje…

Ovako sam se ja odlučio:

Veeeeeeliki minus za XBOX - često se kvari…

Nemogućnost igranja kopija - ubija PS3… svaka igra 3.000 din. pa naviše u poređenju sa 100-200 za kopije… pa ko ima toliko para da uopšte razmišlja o bilo čemu!!! :slight_smile:

Daco dobrodosao i usput jedno fino obavestenje da se nove revizije ne kvare!:slight_smile:

Eeee, ccccc, pa ja bi radije davao 100 eura na svakih 6 meseci da ga popravljam nego da placam 70 eura neku noviju igru :smiley: A i sto kaze pekisa Jasperi se ni ne kvare. Moj drug ima jasper vec neko vreme i igra ga bas dosta i to mu stoji u nekom budzaku gde se covek ugusi a ne konsola i radi perfektno.

Potvrdjujem to,jer i moj Jasper radi perfektno :slight_smile:
Samo da ga ne ureknem :smiley:

Pa i PS3 ima poveći broj smrtnih slučajeva, posebno 60GB verzije. “Smrtnost” nije u tom procentu kao 360 ali nije ni PS3 toliko otporan koliko se misli, samo se manje galami oko toga.

da pogotovo te verzije PS3 od 40 i 60 GB kvare se ko lude, ja znam od tih sto imaju te ranije verzije PS3 svakom drugom il trecem je riknula (il laser, il maticna il nesto)

Ja cak mislim da MS i Sony su mozda i namerno to radili, ono plasiraju na trziste proizvod koji se tako dugo cekao znaju da ce odma da se kupuje ko ludo pa onda su namerno napravili da bude tako kvarljivo da bi onda ti korisnici kupovali novu konzolu il placali popravke (i eto njima dupla zarada)

Malo mi je to previse slucajno da su i Xbox i Sony prve verzije bile tako kvarljive i nekvalitetne a sad odjednom kad su vec prodali na milione konzola napravise verziju PS3 od 80 GB i Jasper verziju XBox-a koje rade savrseno.

Vidim da vasa poredjenja se svode na igre i djostike.

Mene brine kada kupim Xbox 360 da li ce on da mi grebe diskove, jer mi je otac cuo da je sam microsoft priznao da citac valjda grebe diskove.

Da samo jedno kazem.
Kada je sam prvi Xbox izasao skoro ja mislim nije niko cuo za njega. Svi su znali ovde sa ps2 i ps1.
Dobro sada se malo stvar promenila.:smiley:

pa pazi: igre, dzojpedi, same konzole - sta jos ima? Ove tri teme uglavnom pokrivaju ceo “user experience”. Posto trenutno u stanu imam obe mashine, htedoh da podelim sa vama iskustva iz prve ruke…

To moze da se desi samo ako rotiras konzolu u toku rada, da bi demonstrirao kako ono “pametno” svetalce za Player1 zadrzava istu orijentaciju… prosao sam kroz dva xboxa (stare revizije), nijedan disk nikad nije bio ogreban, tokom sveukupno nekoliko stotina sati upotrebe. Budi bez brige.

Licno drzim konzolu vertikalno, neki tvrde da je bolje horizontalno, ali kako god je postavio, ne diraj dok radi! :rolleyes:


E puno ti Hvala. Poslusacu tvoj savet kao Pro-xboxera.:smiley:
Imam za sada samo PS2 koji me odlicno sluzi.
Al kada dodje Xbox 360.:smiley:
Ko zna sta ce onda biti sa sonijem.


Znam da su te stvari glavna poredjenja, ali mene zanima ovo.:smiley:
Meni se desavalo da mi padne nekoliko puta Sony slucajno, drustvo da mi obori. Nije nikada riknjavao. Sta bi bilo sa Xbox 360 usled pada. Znam da cu imacu vajrels dzojstik, al ako neko ima iskustva.:smiley:
Moram da ga veoma pazim jer nije bas ni jeftin. xD

ps: Drugari mi nisu bas pazljivi.:o