Windows Bluescreen skoro svaki dan

Znaci, desava mi se Bluescreen skoro svaki dan. Najcesce kada palim PC, prodje 1-2 minuta i dese se neke vertikalne crte, i onda se restartuje. Kada se bootuje, kaze “Windows has recovered from Bluescreen”. Sad dok sam gledao jedan video na Youtubeu desio mi se BS, samo sto sam sad uveren da je on - pisalo je nesto, plava pozadina, bela slova, znate vec kako Bluescreen izgleda.
Na kraju je pisalo Dumping Physical memory, i brzo se PC restartovao sem sto se vrlo glasno culo kao da ga gasim. Do cega je ovo?
P.S. Imam Windows 7 32 bit.

Hmm jesi radio reinstall windows-a? Probaj, mozda to pomogne. Kod druga se to stalno desavalo a problem je bio u Avast-u. On i neki firewall se nisu podnosili pa BSOD stalno. Ima caka da sevidi kod pa da tacno ustanovis gdje je problem (ne drzi me za rijec davno sam to popravljao al mislim da je taj kod ondah na pocetku). Moze biti i da do ram-a nesto nije uredu al nisam siguran. Sjeti se da nisi sta instalirao pa onda da ti se pocelo to dogadjati ili je samo. Formatiranja HDD-a bi isto tako moglo pomoci.

I u Windows 8 bice BSOD al sad mu je naziv Black Screen of Death :smiley:

Jbg probaj nesta od ovoga…nadam se da sam ti makar malo pomogao

Hvala, zapamticu kod ako i kada se desi sledeci put pa cu postaviti ovde.

Koji win uopste imas ?! :smiley:

Jao kakav sam… :smiley: Dopunio sam prvi post - Win7 32bit.

Da nisi skoro pokušavao overclock ?

Moguce da je upitanju graficka, RAM a najcesce se srece kada HDD odvali pa jedan full format i install wina moze da pomogne.
Ako su verikalne crte zute boje obicno to je upitanju graficka kartica to sam video i sredjivao, ako se mrda u slotu graficka, ako ode RAM na grafickoj.
Kada restartuje i izbaci skidanje RAM i slicnog upitanju je neki hardware, dok lepo ne testiras ne znas sigurno.
Najlakse ti je da probas da formatiras HDD i da vidis, posle toga ako nastavi moras hardware da vidis da li je on.

probaj da zamenis napajanje…

Da li imas te vertikalne crte i prilikom bootovanja sistema pre ulaska u Win? Da li si probao da dignes sistem u safe modu pa da vidis sta se tada desava?

Nemam te vertikalne crte kad palim PC a u Safe Mode se nista posebno ne desava.