Windows 8 vasa misljenja

Interesuju me vasa misljenja o novom OS-u, kompanije iz Redmonda :slight_smile:

Da li ste ga probali, kakva su vasa misljenja itd?

Ja ga koristim nekoliko puta preko dana, koristio sam i DP i CP verzije i mogu reci da je Microsoft ponovo otisao korak dalje.

Nisam potputno presao na njega, jer ga jos nisam aktivirao, a i nemam vremena da testiram da li ce sve raditi kao u Windows-u 7, od onih stvari koje su meni potrebne…

Mislim da je za svetlosnu godinu u odnosu na Windows 7, em po dizajnu/graficu, em po motoru, jer sve radi kao podmazano…

Samo nemojte pricati kako vam se Metro ne svidja, jer sam se ja instant privikao. Postoje tweakovi za skoro sve aspekte koji vam nedostaju, od start menija, do gasenja racunara na desni klik itd…

To sto je on malo vise prilagodjen tabletima je logicna stvar, Microsoft da bi isao u korak sa svetom, mora ici i u tom pravcu, da ne bi prosao kao Nokia…

Samo da ne bude po njihovom starom dobrom obicaju da im svaki drugi Win valja. Jer ako je tako ovaj ce biti djubre kao Vista :lol:
Sada sala na stranu, video sam ga i malo probao kod drugara i mislim da ce biti potrebno neko vreme za privikavanje i nista vise.
Malo stariji se secaju prelaska na Win95 i soka koji je nastao.

Vista nije los sistem, cak je veoma dobar, bar sada, u pocetku su imali problema, malo zbog bagova, malo zbog slabijeg reklamiranja i losih glasova ljudi koji su je proglasili kao shit…

Windows 7 je usavrsena Vista, a Windows 8 usavrsena sedmica…

Za privikavanje je meni trebalo 5minuta, jer sam odradio par tweakova i imam sve na dohvat ruke

Desni klik - personalize - change desktop icons i postavio sam My Computer i CP sto daleko smanjuje potrebu za start menijem…

Takodje sam malo izmenio registry pa sada u okviru desnog klika imam restart i shut down opcije

Metro nije los, vec suprotno, cak i veoma dobar, jer ti vise ne treba start da bi ukucao i pronasao podesavanja ili fajlove koji ti trebaju…

Dovoljno je pritisnuti Windows key zapoceti kucanje bez ikakve pripreme i imas rezultate…

Po meni iako nije 100% za PC ipak je bolji, optimizovaniji, a ako si dovoljno sposoban, Metro mozes iskoristiti na najbolji moguci nacin :slight_smile:

Za Windows 8 ti takodje vise ne treba Daemon tools jer ima ugradjenu podrsku, i mount traje milisekund…

Ne treba ti ni Adobe Reader, jer ima i PDF podrsku

Ne treba ti ni Antivirus jer ga vec imas…

Tako da, unapredjena sedmica koja je imala 95% potrebnog softvera, sada imas 98 :smiley:

EDIT: Primetio sam da nema edit dugme na XBR u Google Chrome-u pa sam post editovao preko IE-a…

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

I ja mislim da ce biti ok. Svidja mi se ta zamisao da se poveze PC-Tel-Xbox itd… Lepo zvuci. Verovatno cu je staviti u toku sledece godine, za sada mi se nigde ne zuri.

Generalno za sada vidim win7 sa metro lookom. Izvanredan os za uredjaje koje imaju multitouch. Ovako na desktopu se covek dosta izgubi u pocetku. Navikne se vremenom, ali verujem da ce dosta ljudi samo potraziti opciju da iskljuce metro i dobice malo bolju sedmicu. Toplo pozdravljam online profil, podesis sve kako ti treba kod kuce, odes na posao, ulogujes se i sve namesteno kao kuci.

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Sa tom zabranom bootovanja direktno na Desktop, samo sebi zabijaju autogolove…

Kad tad ce izaci neki tweak sa potpunim povracajem start menija u originalnom izgledu, bio on official ili ne…