Webkit exploit confirmed to run on PS4 Firmware 1.76!

Ovako, da odmah razjasnim, ovo ne znači da je PS4 hakovan, ali znači da se napreduje po tom pitanju. Kao što je navedeno u tekstu, ovo je prvi korak ka hacku. Doduše, ovaj tim je onaj isti koji radi na Viti i upali su na isti način, ali je novim Updateom uklonjen Exploit, tako da će i ovo verovatno biti zakrpljeno ubrzo.

Developers nas and proxima have extended the recently released Vita Webkit exploit, and made it compatible with the latest PS4 firmware, firwmare 1.76. _(Update: Proxima actually [URL=“http://wololo.net/talk/viewtopic.php?p=368587#p368587”]clarified that although this is the same webkit exploit, it was developed in parallel to the Vita exploit, and not “based” on it)
_
Their proof of concept code provides several samples, including a module dumper and some tool to create more advanced ROP code.
I am not close to my PS4 right now and cannot confirm if the Proof of Concept actually works, but the code looks perfectly legit, the devs behind this have a great track of record, and it should be a matter of minutes now for other people to confirm that this indeed works.

This webkit exploit, just like in the case of the same exploit for the Vita revealed last week, will not be extremely useful to the end user, except to confirm that their PS4 is indeed exploitable. It does however seem to provide some basic tools for developers who want to explore its functionality, and, more importantly, it is the first public entry point into PS4 hacking ever, which is a massive breakthrough.

This piece of news comes just as Sony have announced upcoming firmware 2.00, which will be released next week. It goes without saying that if you have expectations to use the hack that just got released, it might be wise to not update your PS4.
Where to test this?

I have uploaded the proof of concept pages here, you can point your PS4 to these urls, and report:

Of course as soon as I have the possibility, I’ll be testing those myself.
Izvor: http://wololo.net/2014/10/24/webkit-exploit-confirmed-to-run-on-ps4-firmware-1-76/

Takođe, lično ne bi preporučio da iko ovo proba, jer nema nikakve koristi trenutno, ne omogućava igranje pirata ili išta korisno po obične Gamere i mogao bi PS4 da vam bude banovan.

Ne vidim više svrhu pirata. Uz share original igre koštaju minimalno, a sa piratima neće moći da se igra online, a sada sve igre ciljaju na to, sve manje će biti kvalitetnih singleplayer igara.

A jbg, ljudi uvek žele da se sve probije, po svaku cenu, zar jedna osoba na ovom forumu čeka pirateriju za PS4 i XO? :slight_smile: Navikli ljudi da ne plaćaju za igre, pogotovu ovde, pa to ti je. :smiley:

Jel moze neko da mi objasni iz kog razloga neki modeli ps3 mogu a noviji ne mogu da se hakuju? Jel su nesto hardverski ili softverski toliko izmenili? Cisto informativnog karaktera.

Exploit ide do fw verzije 3.55, a taj exploit je uklonjen sa 3.56 fw. Tako da svaka konzola koja je izasla iz fabrike sa verzijom do 3.55 moze da se “hakuje”, a one koje su izasle sa fw 3.56 i vise nemaju taj exploit.

Meni nije jasno… Navikli ljudi, a 90% igara zahteva online :smiley: Znaci i da imas hakovan PS4, dzabe ce da ti stoji :smiley:

Slazem se s’ Nikolom… I ja isto, u ovoj situaciji ne vidim razlog zbog cega bih presao na CFW i da postoji na PS4. Bar ne u ovoj ranoj fazi gde PS4 tek treba da se dokazuje i pokaze svoj pun potencijal… Cene su stvarno i vise nego odlicne kada je share u pitanju i tu se potpuno slazem. Mozda, posle par godina, kada izadje brdo dobrih igara i kada prestane da me boli uvo za online igranje, predjem na neki CFW. Slicna prica kao i sa PS3

Zapravo 90% igri ne zahtjeva online. Ne znam, ali samo za Driveclub i Destiny moras imati konekciju, ostalo sve mozes offline igrati. Meni je puno dati i 20€ za igru, draze mi je to pojesti/popiti ili dati za nesto trece, nego za igru. :smiley:

Pa na 2-3 meseca da uzmes po jednu, onda je ok 20e :slight_smile:

Pa nije baš. 90% igara ne zahteva Online, već imaju Online funkcije, ali se mogu igrati offline. A ako imaš takav stav, što si hakovao 360? :slight_smile: A ima još pogodnosti koje se dobijaju hackovanjem konzola, ali je većini glavna piraterija. Recimo emulacija, mada sad nije toliko bitna stavka, čim i na telefonima ima emulacija, pokretanje Homebrew aplikacija, itd.

I dan danas ne znam zasto sam hakovao 360 :smiley: Na njemu sam odigrao sve skupa 2 pirata :smiley:

Iskreno, po meni CFW ima dosta prednosti i mana… Prednost - mogu da nabavim 300 igrica, pa tek onda krece lupanje glave, sta da pocnem da igram?? Na kraju ni ne krenem nista :slight_smile: To je moj slucaj… A kada sam legalac, kupim jednu igru, izigram je do besvesti dok ne naucim svaki piksel u igri :slight_smile:

To da, ali sto uzeti jednu za 20€ kad mozes 10 za iste pare?

Imam stotine igara za Ps3. Koliko sam ih odigrao zadnjih godinu dana? 4, uvrh glave 5. Koji ce mi onda? Bolje pricrkat dok padne cijena, kupit original, i meni vise ni ne treba. Prezasitio sam se besplatnog. Nije to to vise…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

PS4 za ekskluzive, sportske igre (zbog drustva) i po koju MP related igru, a za sve ostalo tu je PC master race. To je moj recept.

PS4 za ekskluzive, i za igre koje imaju dobar online multiplayer… Za sve ostalo PC i torrenti :slight_smile:

Sad trenutno možda nema potrebe za Hackom, ali ne mora znači da je neće biti. Sad tu filozofirate i dramite kako se ne isplati kraj Sharea, bla, bla, bla… Ko kaže da neće sad opet ograničiti nakon nekog vremena ili potpuno ukinuti Share? Zatim, igre se mogu lako ukloniti sa Storea, pa i sa vašeg profila, jer je igra uklonjena iz nekog razloga, najčešće pravnog.

Ono što hoću da kažem jeste ovo: Iako je Share dobar i koristim ga, i sve je to super, ali treba da se ima opcija i alternativa, kao i do sad. Ne mora da znači da će Share biti uvek dostupan. A i ako je PSN zaista toiko stabilan koliko se neki žale da jeste na PS4, onda bolje da ga i nema, i da bude piraterije, neće se ništa izgubiti :smiley:

Uz to, urnebesno mi je to što se mahom javljate vi, koje zabole za pirateriju, a oni koji pitaju, njih nigde nema :smiley:

Kako lepo ti nahrani ostale na forumu…

Bitno je da se radi na tome :slight_smile: Sada, ako se pojavi, niko nece da vas bije preko usiju ako ostanete u legali. Neka bude izbora, pa svakom svoje.

Jbg, nikad nisam bio preterano kulturan, to svi znaju :slight_smile: Ali ako ti toliko smeta, prepraviću malo, ali je poenta ista. Bolje? :slight_smile: