VR {MT}

Da, kada headset bootuje pojavi se home enviroment, sa malim prozorom koji lebdi ispred tebe. Tu imas sva podesavanja, biblioteku igara i aplikacija. Quest ima ogroman store zato sto su igre i aplikacije backwards compatible jos od prvog Questa. Alternativno, ima aplikacija Meta Quest na telefonu gde se mogu kupovati aplikacije i igre isto kao na konzolama. Takodje postoji cela side loading scena sa SideQuest aplikacijom, koji je manje vise alternativni i ne zvanicni store.

1 Like

Zavisi gde šetaš :joy: Kod nas bi te iznabadali domaćinski :joy: Ali ostavili bi ti kabl možda :joy:

Quest odlican strava interfejs. Ceo UI je dizajniran za metavers, maksimalno udoban i user friendly. Imas svoje avatare, virtuelnu kucu koju mozes da menjas, a odlican app kao dodatak je virtual desktop koji ima takodje svoje sopstvene rendere (bioskopi i apartmani), a sustinski projektuju sliku sa desktopa na neko virtuelno platno, ekran, monitor u prostoru. Ios par aplikacija kao Big Screen nude slicno.

Naravno pricam o VR-u. Mixed VR nisam bas nesto koristio, mozda je upotrebljiviji na trojci, ali meni je licno VR daleko interesantniji jer te prebacuje u neki totalno drugaciji prostor od onoga koji gledas ceo dan. Vision Pro ima jedan alternativni environment (mesec) cini mi se.

Store je Meta/Facebook a paralelno sa tim imas i “neoficilajalne” aplikacije ako ti je do zezanja sa tim.

Dobra stvar je sto moze i da se proda - kupi, probaj, igraj se malo, odgledaj desetka filmova preko Virtual Desktopa pa odluci. Za productivity mislim da nije bas najpogodniji, rezolucija je dosta manja nego na monitorima gde smo vec navikli na 2 i 4k. Ako si navikao da gledas u iMac ili Mac Studio displej, oslepeces. :slight_smile:

1 Like

Da li je 128 gb za q3 dovoljno ili neki veci da se uzima?

Meni je dovoljno, na kraju sam se sveo na nekoliko aplikacija, ali ako budes koristio pirateriju mozda ce ti zafaliti prostora dok isprobavas razne igre. Ali one manje mesta zauzimaju od konzolnih igara.

1 Like

Generalo bi ti trebalo biti dovoljno. Meni je puna memorija stalno, isto imam Quest3 128Gb, ali ja sam bas stalno na Questu svaki dan i rokam igre punom parom. :grinning:

2 Likes

Priznaj da si ti @iNikola

ili on ili @ph1beropt :rofl:

https://twitter.com/WallStreetSilv/status/1756496530494890023?t=TOnUMUDqAIDuRhxU-EwqtA&s=19

Volim VR ali imam jasne granice i nesto samopostovanja. :smile:

Nego, ovi apple bros sto se ovako snimaju dok demonstrativno i fejk mlataraju rukama me jako nerviraju. VP nema follow mode tako da te prozori i aplikacije ne prate u prostoru nego ostaju zakucane u mestu. Tako da glumataju dok ih neko ne nalupa. A pitanje je samo dana kada ce neko ovde da postavi vest. :slightly_smiling_face:

1 Like

Pitanje je dana kada cemo svi poceti da idemo ovako. :rofl: ne bi ovako pricali da ovo kosta 500-600€ :joy: mi cemo ici ovako a svet ce otici u k :joy::rofl: nisam ja ovo, srećom :joy::joy:

Koliko god bilo ovo istina ili neistina, lepo je videti sa je Zuck jos takmicarski zainteresivan.

https://x.com/pitdesi/status/1757552017042743728?s=46&t=nrdnHcuQLnrP54cvvGagJg

1 Like

Svaki ciga svog konja hvali, ali u pravu je.

Doduse, on je imao Karmaka i skoro deceniju know-how iskustva koje je kupio sa kompanijom, a ovo je 1st gen Apple proizvod.

2 Likes

Dobra mu dnevna soba!

Al lepo prica covek, normalnim jezikom, plus ovo je najljudskija verzija zucka koju sam dosad video. Meni ovakav format svakako vise prija nego neki ispolirani video s nakezenim fejk manekenima.

2 Likes

Mark je skroz cool, poslusaj poslednji intervju sa Lexom

https://x.com/tomwarren/status/1757861859103805605?s=46&t=0dk2SkP4ZHqzThKNo-pOpQ

Kontam da su im dosadile skupe igračke pa da se vrne dok može.

Da citiram clanak:
“We dont know how many people have exactly returned their Vision Pros” :smile:

But hej, 5 do 10 likova, od 200 000 hiljada je pisalo na tweeteru da su vratili, sigurno ce nam naslov doneti mnogo klikova. :laughing:

Naja, sigurno ima masa ljudi koji su dali manje bogatstvo za nesto sto ne znaju sta je, i mogu jos manje da priuste, ali hej, ima jabuku. Na kraju krajeva ne cudi.

Pa dobro sigurno je i dosta Quest usera vratilo. Retki smo mi VR manijaci koji tolerisemo skalameriju na glavi duze vreme. Mora to jos dosta da pojeftini i da se stedu gabariti da bi imalo smisla za siru publiku.

Okrutan vic. :sob:

1 Like

Meni je vec Apple vision pro okrutan vic :frowning:

Takodje i cene za Quest 3 u srbiji al dobro srbija je takodje okrurtan vic sve ukupno.