VR {MT}

Potpisujem. Ovo je igracka za ove sa 3 soma platom minimum :joy:

1 Like

Da be, nije skupo. 70% moje plate :joy:

2 Likes

Neka moia sema za Plejku. Nebitno :joy:

1 Like

Ovo je ozbiljna igra,danas sam se par puta dobro preznojio samo me jebe sto se znojim unutar headseta pa mi to kvari dozivljaj.

Nego imam zesci trip u glavi,tipa sada kada regularno uzmem telefon u ruke imam neki cudan osecaj kao da je u VRu a ne RL bas gadan trip.

To se i meni desi kad preteram. :grin: Prodje.

1 Like

@Djordje1990 probao sam i neke intenzivnije Les Mills treninge, iako te preznoji (mislim na one sa 3 podeoka sto je maksimum), voleo bih da je intenzivnije zapravo, ali daj sta das. Plus me nerviraju australijanci. Obavezno skini i probaj Pistol Whip - ludacka igra, a mozes probati i Superhot - obe igre su takodje full body workout, i VR klasici.

Prodju ti tripovi… mozak nije navikao na VR, ali je generalno izuzetno adaptibilan i neuroplastican. Mi pomalo sada eksperimentisemo na sebi. Najjaci je trip kada u pravim VR igrama pokusas da nesto spustis na virtuelni sto, naslonis se, uzmices kada nesto brzo leti ka tebi… Pre ce biti da percipiras nesto u VR-u kao realno, obrnuto je redje da se nesto u realnosti percipira kao VR… ali smo svi imali takve tripove sa obicnim gamingom. Na primer, igras neku stealth igru, pa imas potrebu da se sunjas iza pravih ljudi :joy: i slicne gluposti. Deluje mi vrlo benigno i prolazno, i posledica imerzije u VR-u, dok se ne naviknes.

Najtezi simptom je VR sickness. Ako to prebrodis, ili nemas problem sam po sebi, na konju si i daleko ces lakse podneti VR gaming od drugih ljudi.

Ako ikada budes u prilici, moram da ti preporucim Gran Turismo VR. Nevidjeno iskustvo, ako volis voznje i spreman si da iskesiras PSVR2, bukvalno je vec samo hodanje u lobiju iza realnih automobila dozivljaj za sebe, imas trip kao da posedujes prsvi automobil u pravoj garazi.

Probaj Big Screen app, povezi neki streaming app i nalog, probaj neke virtuelne dnevne sobe i bioskope, pa cak i obican Netflix app, strava je samo kad se pali i gasi svetlo kako pauziras i pustas sadrzaj. Totalno novi nacin gledanja filmova…

I tako, sve u svemu, dobrodosao u Matriks. :laughing:

Ja trenunto tugujem jer nemamo pravu Kung Fu aplikaciju. Probao sam neke i sranje su. Voleo bih nesto mnogo brze i edukativnije, skoro da mi dodje da napravim svoj gaming studio. VR je savrsen za tako nesto, ako izuzmemo vezbe snage, mogao bi totalno da izgradim brzinu i reflekse uz osecaj dubine i detekciju pokreta koja vec sada postoji - zali boze neiskoriscen potencijal.

Ma 10.000e :laughing:

Quest je 400e, ljudi sa mnogo manjim platama spucaju daleko vise za 10 dana u Egiptu, stede kao da je sudnji dan i umrece ako se ne zabodu u neki all inclusive zatvor koji cuvaju sa kalasnjikovima.

Ili daju neke silne pare za personalne trenere, ono obicne ribe sa 400e platom, ne zale para covece, 200e mesecno, pa kao dobiju popust… VR i udri Body Combat sestro, ima da budes fit za dva meseca, neces upoznati sexy personalnog trenera ali ces posle imati takvo telo da je nebo granica…

VR je malo vise od obicne igracke - prozor u buducnost. Hotel od dve zvezdice na drugoj planeti. Neverovatna je privilegija biti deo toga sada - za 10 godina ce biti all the rage, ja to znam… ako zelis da budes deo tog putovanja, eto, 400e i hakuj ga da mu nabacis besplatne aplikacije.

Dakle nije igracka kao sto je lego zamak, igracka je zbog koje ce da ti podju suze na oci, osetices slobodu kao nikada do sada, koja moze da se poredi mozda samo sa skakanjem padobranom.

1 Like

Nikada nisam previše voleo klasični workout u okviru vr-a, tačno zbog znojanja i zamaglivanja sočiva. Ako misliš da je sada loše ček tek da vidiš na leto. Leti se zamagle sočiva značajno brze ako si u neklimatizovanoj prostoriji kao ja. psvr2 ugradjenu ventilaciju upravo za ovo, zivo me interesuje da li odradjuje posao.

Na temu igara, Breachers se ispostavio kao apsolutni hit. Nema ga nazalost na psvr. Firewall Ultra je sonijev first party tactical shooter, mada više u pravcu CS, nego R6 Siege. Zero Hour je bio fenomenalan na psvr1, ali ultra izgleda ne nailazi na oduševljenje nekih novinara. Ian sa Eurogamera je skoro jedini novinar koji se razume u VR i čije mišljenje treba uvaziti kao relevantno, rekao bih. PlayStation Access su ok likovi ali su za sve hajpovani jer razumljivo za koga rade i ne pričaju o manama.

Uf kakav clutch momenat sam imao sinoć u Breachers. :grin: Nisam znao kako se radi defuse EMP-a. Ovakvi momenti su draz ovog tipa igara. Love it :heart_eyes: (volume :up: za video)

2 Likes

Lepo si uvezbao gadjanje,mene sada malo vise privlace ove fitnes zajebancije jer me tu u Breachers deru :upside_down_face:
Moracu ga probati iz sedeceg polozaja.

3000 eura = ludilo.

Ne mora da znaci ako nudi neke strava mogucnosti, menja ti komp, menja ti tv, menja ti sve…

Mozda sam i ja trebao uzeti Pico zbog cistije slike po obodima sociva.
Ali cekamo Quest 3 on ce valjda to resiti a do tada neka Alex trosi pare na druge VR kacige xD

Dobru si odluku doneo. Kao prvi VR, bilo bi glupo da si nešto drugo uzeo. :slightly_smiling_face:

Ja sam uzeo Pico jer eto, isključivo za PCVR, marginalno veću rezoluciju, nešto veću udobnost ( mada je ovo mozda subjektivno), i velika znatizelja da vidim pancake sočiva u akciji.

Kada ga malo više budem koristio izneću detaljnije utiske.

Sada je vreme za HL Alyx u nešto većoj rezoluciji. I konačno sa picom mogu pritiskom dugmeta da pravim screenshotove! SS spam incomming :sweat_smile:





9 Likes

Uhm slike izgledaju neverovatno dobro, pogotovu na ekranu ipada. Ne znam kako je unutar Pico VR-a, ali ako je upola ovako…

4 Likes

Teško je tačno objasniti. Screenshotovi su naravno dosta čistiji i jasniji, ali prelepo izgleda i u headsetu. Izgleda foto realisticnije, bar je tako kod Alyxa slučaj. Svakako moja grafička je sposobna da dozvoli ovoj igri da prikaže apsolutno sve svoje mogućnosti, bez suzdržavanja. :grinning:

1 Like

Ja sam probao one steam sobe gde imaju delovi mape iz Alyx i mogu reci da i pored nedostatska koje ima Quest 2 igra izgleda bolesno dobro.

1 Like

Mark Gurman, je danas za Bloomberg napisao par zanimljivih novih detalja za nadolazeći Apple VR/AR uredjaj.

https://www.bloomberg.com/news/newsletters/2023-04-23/apple-s-ar-vr-headset-plans-ipad-apps-fitness-sports-viewing-gaming-music-lgtgopgx

  • Apple plans to pack the headset with a variety of features — games, fitness services, even an app for reading books in virtual reality — and hope that buyers find something they like.
  • The ability to run most of Apple’s existing iPad apps in mixed reality, which blends AR and VR. That includes Books, Camera, Contacts, FaceTime, Files, Freeform, Home, Mail, Maps, Messages, Music, Notes, Photos, Reminders, Safari, Stocks, TV and Weather.
  • A new Wellness app with a focus on meditation, featuring immersive graphics, calming sounds and voice-overs.
  • Being able to run the hundreds of thousands of existing third-party iPad apps from the App Store with either no extra work or minimal modifications.
  • A new portal for watching sports in virtual reality as part of Apple’s push into streaming live games and news.
  • A large gaming focus, including top-tier titles from existing third-party developers for Apple’s other devices.
  • A feature to use the headset as an external monitor for a connected Mac.
  • Advanced videoconferencing and virtual meeting rooms with realistic avatars, ideally making users feel like they’re interacting in the same place.
  • New collaboration tools via the Freeform app that let users work on virtual whiteboards and go over material together.
  • A new VR-focused Fitness+ experience for working out while wearing the headset (though this feature likely won’t arrive until later).
  • A way to watch video while immersed in a virtual environment, such as a desert scene or in the sky.
  • Users will also be able to operate the headset in several different ways, including by hand and eye control and Siri. It also will work with a connected keyboard or controls from another Apple device.
3 Likes

Sve zvuci super, samo za oko 1000$ cenu… za 3k$, ne verujem da ce bas cekati u redu pred launch.

1 Like