Vodim vas sve na pivo da castim!

Dobio sam prvog keca iz matematike za 3 godine strucne srednje skole. Pa boga mu i bilo vreme da vidim kako to izgleda :sun:

Meni je jos rano za pivo moze Lav sa limunom :slight_smile:

hehe dobra tema nema sta.
Znas da kada sam dobio 1 iz racunara za kaznu ja sam se smejao i bio srecan, bilo mi je tako cudno da ne znam sta :smiley:

Kec pa kafana… kuku čoveče :slight_smile:

extraaaaa :slight_smile:

U nije to nista , ja keceve iz matisa redovno cepam .

Ja vukovac u osnovnoj kad sam dosao u srednju 3 keca nisam znao gde sam xD

A koja si strucna skola ?XD

Sad kad sam u Teslu došao već sam na prvom polugodištu jednog popio. :smiley: Srećom proćiću kako treba. :stuck_out_tongue:
Aleksa kad dođem u Jagodinu imaš da ispuniš ovo što si obećao. :wink: :smiley: :beer:

Kad sam video naslov threada ja pomislio da si navatao neku extra cicu sinoc pa oces da proslavis :smiley: :smiley:

Pa sad ce i cice da pocnu da se interesuju, kad vide da nije bas toliki nerd.

Eh, kad se samo setim… Matematika, najbeskorisnija stvar u univerzumu. Mit da razvija “logicko misljenje” potpuno je apsurdan.

Hocete da cujete jedan primer iz zivota? Moj najbolji ortak bio je neka vrsta genija za matematiku. Ono, u mladjim danima isao na dodatne casove, republicka takmicenja, bez imalo ucenja razbijao. Kasnije na fakultetu isto, zavrsio FON, i posle se zaposlio kao java programer. Fina plata, i tako to.

Skoro je konkurisao za jednu dobrostojecu austrijsku softversku firmu, da predje na jos bolje radno mesto. Dali mu test iz programiranja, koji je naravno rasturio sa njegovim prethodnim radnim iskustvom. Dali mu i test inteligencije, gde je pola zadataka u “nastavite niz” fazonu. Medjutim, posto je zaboravio TABLICU MNOZENJA, ni jedan zadatak skoro nije uspeo da resi. Jos od fakulteta koristi samo digitron.

Naravno, primili su ga, jer je car od coveka i vec iskusan programer, ali eto koliko u zivotu znaci matematika - ama bas nista.

ja sam u drugom razredu srednje pobenavio za devojkama (ili one za mnom) i imao sam keca na polugodistu iz matematike i na kraju takodje. isao na popravni u augustu i popravio sa 1 na 4 (maksimum je na 3, ali sam sve uradio tacno za 20 minuta), zavrsio srednju, faks i eto me :smiley:

Meni je u srednjoj redovno unistavala prosek. Bio sam uvek odlican sa dvojkom iz matematike na kraju godine :smiley:

Sa matematikom nikada nisam nimao problema, dok nisam dosao na FON e tu mi je matematika i njene teoreije, teoreme i dokazi zakuvali (mrzelo me da vezbam i radim ) naravno dao sam je… Ni na prijemnom mi nije pravila problem sve je bilo kako treba :slight_smile:
Tablica mnozenja sta to bese :wink: dobra stvar ovaj drigitron :slight_smile:

Haha ni meni nije bio stran kec iz matematike,al sam zato pio pivo kad ga dobijem,pio sam kad dobijem i 5,pa i 4 …tj kad se malo bolje setim kad dobijem bilo koju ocenu iz bilo cega pio sam…smredeo sam uvek na alkohol,mozda nisam bas neki primer al eto nemoj tako!

Hvala Bogu ja sam zavrsio s matematikom - for good! U srednjoj sam imao problema s mehanikom i matematikom. Jedini moj neuspjeh je bio to sto sam pao jedno polugodiste iz mehanike ali stvar je bila sto me bas htio oboriti jer sam to profesora nesta prosipao na casu (lik mentol) pa… Elem, u srednjoj mat. sam rijesavao tako sto obavezno popijem dva keca i to prvi test i usmeni i onda fino uhvatim druga, koji rastura mat., dam mu 10e i lik mi odradi kontrolni za 3 ili 4 i meni dobro :smiley: Svi koji su kao i ja s matematikom na Vi znaju kojiko 3-ka znaci za polugodiste :slight_smile:

Na faxu, aktuarska i finansijska matematika - odvojeni predmeti i ovdje jako za*ebani, sam rijesio preko kolokvijuma tj. parcijalno ali morao sam izaci na obavezni usmeni tkj. zavrsni test kod profe. Srecom na vrijeme saznam da je taj profa iz Sarajeva a u Banja Luci predaje (ja sam rodom iz Sarajeva pa izbjegao posle Dejtona) i uhvatim ga ladno na hodniku, malo u pricu s njim tpa sta ima u Sarajevu a lik gleda u mene i samo vidite “?” pa mu objasnim da sam rodom iz Sarajeva i ladno zavrsimo u kafani. Kad je dosao zavrsni ispit profa ce meni "ahh da, znam vas kolega! Vi ste to spremali jel tako? Da, naravno profesore! E onda da skratimo s pricom i upisemo Vam 7 (fali mi desetak bodova za 6) - Ma nikakav problem profesore! " :smiley:

Znaci nisam jedini koji voli svoju profesorku matematike :smiley:

Hmmm ja sam volio svoju profesoricu informatike kad se samo sjetim :smiley:

Ja vec 4 godine imam analizu i geomtriju i matematika mi vise na usi izlazi xDD

Meni matematika nije bila problem, ali jednostavno nisam mogao da se zamaram s njom jer stvarno mi nije potrebna (ja sam na Pravnom fakultetu), tako da sam u glavnom vadio neku dvojku bez bilo kakvog ucenja. Isto tako i iz jos nekih predmeta, primer hemije. :smiley:
Ali zato, kad je vec ovo tema gde se hvali, navatao sam sad na moru profesorku hemije, mladu, lepu, 30 godina, predaje u nekoj srednjoj, tako da sam ispunio svoj decacki san, steta sto sa godinu dana zakasnjenja, u mojoj srednjoj su sve babe bile. Ali dobro, nije kasno ni sa 20 godina ispuniti nesto. :smiley: