Vlasnici Cyberpunk 2077 igre na Xbox One konzoli dobijaju besplatan upgrade za Xbox Series X verziju

Kakve veze ima prelazak sa Ps4 na Pro…? To je ista generacija konzola, sve je isto maltene. Kupljene igre prenosiš kao da si uzeo Fat Ps4 i prelaziš na Slim. Poređenje da sa Ps4 na Ps5 treba da bude isto kao sa ps4 na Pro nema veze s vezom. Ne sećam se da je Sony davao igre sa Ps3 besplatno i na Ps4. Isto i za Microsoft samo što tamo ima BC pa ti nije ni bitno toliko jer igra radi. Ako se već poredi onda bi logično bilo igre sa ps3 na ps4, sa ps4 na ps5.

Pa nema razlike isto će biti kao sa 4 na pro. 3 i 4 recimo razlika u bf-u je bila ogromna, 3. je radila sa 32. igrača maksimum, 4. je imala 32vs32… Recimo, ali si ako kupiš na PS3 doplaćivao dodatnih 10$-€ za PS4 verziju gde si na 360 ako si kupio dobio free one verziju, ja sam imao premium kupljen i njega automatski dobio dok sam igru imao pirata pa sam nju morao kupiti. Ali definitivno neće biti ogromne razlike u igrama kao što je morala biti u nekim igrama predhodno generacije… Sada ćeš dobijati grafičke dodatke, dosta lepša, stabilnih 60 FPS-a u 4K… Sumnjam da ćeš ti sada dobiti nešto toliko ekstra da se opravda kupovina igre. Jbt cyberpunk će biti samo lepši i brže će se očitava ti, nećeš ti imati sada veći svet ili tako nešto… halo infinity će biti lepši i radi će 4K 60 FPS-a sa većim brojem detalja u odnosu na one X. I sumnjam da ćeš dobiti dva različita izdanja igre, pre će biti kao pro-x update I teraj…

2 Likes

Ok to sve, jasno je meni ali se sećam kako je bilo sa cross gen igrama tipa Forza Horizon 2, Shadow of Mordor, CoD Ghosts i sl. gde su igre bile osakaćene i naplaćivali ih po 60 dolara gde si posle opet morao da ih uzimaš za nove konzole ako se ne varam. Nije bilo da ako kupiš igru za Xbox 360 ostaje ti i na One ta verzija koja je baš za XOne (sa boljom grafikom itd.) Lepo u kom ovo pravcu ide svakako ako to predje u neki “standard” da prelazak na nove konzole učine još lakšim i pristupačnijim.

Pa da ali opet snaga konzola tada i sada pogotovo kada imamo pro i x je dosta različita. Sada bukvalno idemo u pravcu pc-a. A i svima je lakše, pogotovo dok postoje vanila one i 4, koje će biti katastrofalne i osakaćene neverovatno mnogo… Ali super je to kada se bolje pogleda, možeš na ps4 ugradi day one cyberpunk I posle samo preći na ps5 umesto da čekaš mesecima da izađe ps5 verzija igre… Ili imaš dve konzole od čega na jednoj igraš samo cyberpunk, a na drugoj igraš sve ostalo…

1 Like

Mislim da za COD Ghost niste u pravu, Kada je izlazila, ko je kupoivao za jednu konzolu, dobijao je verziju za obe konzole (pričam za PS3 i PS4). Sećam se da je bila fora na RI, da su ljudi kupovali i delili igru na 6 različitih konzola, jer su tada radili fantomi.

Videćemo kako će sada biti prelazniu period, ali očigledno sve zavisi od izdavača do izdavača igre.

Baš to, sad kada si spomenuo vraćaju se sećanja :smiley:
Dakle kao što rekoh, sve zavisi od izdavača i njihove politike, ali zaista ne vidim zašto nebi u 2020 igra koja izlazi za jedan ekosistem (PS4/PS5 ili X1/XSX), morala da bude 2x kupljena. Siguran sam da ćemo koristiti isti save game na obe konzole unutar jednog ekosistema.

Ima mi smisla da se igra mora dva puta kupiti ako si uzeo za PS4, pa posle hoćeš da je prebaciš i na X1, PC ili XSX, jer je to tako bilo godinama i ima neku istorijsku podlogu, da se tako nešto dešavalo duži vemenski period.

Ali sada kada se govori o kompatibilnosti unazad i tipa sve vaše igre koje posedujete, moći ćete da igrate na novoj konzoli, onda ne pije vodu priča da ćemo morati da kupujemo dve verzije igre.

Ako omoguce skroz backward compatibility valjda ce ti remasteri i remasteri remastera konacno umreti.

A zašto ne uzeti još malo para? Pogotovo ako ne moraš ništa da radiš? Skyrim remaster 99% dolazi i ko zna šta još dobijemo… Ja bih možda samo za jednu igru ponovo dao pare ako urade full remaster, witcher 3 sa onom ili poboljšanom grafikom sa E3… Jer je realno da je igra osakaćena ovom generacijom konzola… :smiley: ali opet, videćemo šta će biti u stvari na kraju od svega toga…

1 Like