Vivax TV

Ok , skoro sam kupio Vivax lcd tv 3270h120. Sasvim solidan tv , lepo radi . Nemam nikakvih zamerki… sve dok nisam provalio da fajlovi veci od 4.37 nemaju zvuka , uglavnom kad skidam neki brrip pa je tipa 6,7,8 gb . Slika ide , sve savrseno samo nema zvuka. U jednom trenutku sam pomislio da cu da poludim :). Jel je imao neko ovakav problem , pa ako bi mogao da mi pomogne da resim? Probao sam i sa drugim usbovima i dalje nista. Predpostavljam da treba da upadatujem firmware, ali zaista nemam pojma kako to da odradim , postoji opcija u meniju koja je bukvalno beskorisna.

gledaj da pored imena fajla ne pise dts 5.0.

Mislis da ne pise 5.1?

Slazem se sa Akiris-om.Jedino sto mi trenutno pada na pamet je da televizor ne moze da reprodukuje zvuk u DTS formatu i zbog toga ces morati da zvuk prebacis u AC3 i onda videti da li ce imati zvuk.

i stand corrected, 5.1 dts.

da to je problem,jedno vreme je samo samsung pustao dts zvuk kod mkv filmova,sada je to odkupio i LG doduse za druge ne znam ali raspitaj se pa update-uj fw…

nasao sam neki convertor dts u ac3 i to mi je resilo problem , hvala vam ljudi u svakom slucaju.