Vaše omiljene TV serije? - Vol. 2

Da se odmah razumemo ovaj tekst je samo copy paste, bilo mi je zanimljivo koliko je opala gledanost od prve epizode sedme sezone do finala, jer kao što sam i rekao ja sam celu sezonu bukvalno zaboravio, sve osim prve epizode koja je bila upečatljiva i možda i najbolja u celoj seriji.

Svestan sam da će biti osme sezone, ali se nadam da će početi konkretno sa nekom radnjom, jer i pored toga što je Nigan odličan lik, mislim da ga se moraju rešiti u osmoj sezoni, mnogo bi bilo da on bude glavni negativac i u devetoj sezoni.

Radnja se većinom odvija prema stripu. To svak zaboravlja :slight_smile:

Pa sad se pomalo odvaja od stripa, ne mnogo, ali počinje. Pride je tempo u stripu formula 1 za seriju, nema mnogo palamuđenja nego te bije direkt šakom u glavu.

Serija je u jednom trenutku bila stigla strip, sad bi ovim tempom trebalo bar tri sezone serije snimiti da ga stigne, pod uslovom da strip prestane da izlazi.

Ja prvi volim što serija ima sociološku dimenziju više u odnosu na strip ali sve ima svoju mjeru. Ova poslednja sezona je smor jednostavno, i to je to. Ne možeš napraviti da se u svakoj petoj epizodi nešto desi i da se ljudi hajpuju zbog toga, a sve ostalo da bude filler.

Make TWD great again! :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Likes

Gledam naravno Sundjer Boba… pa ovo je savrsenstvo! U sinhronizaciji b92. Cuo sam da je prestao da se snima prosle godine… Very sad indeed :frowning:

1 Like

Gledanost serije nije opala jer je dosadna sezona, nego zbog 1. epizode ove sezone i ‘brutalnog’ ubistva Glenna i Abrahama…da se ne lazemo bilo je i ‘gorih’ scena…samo ne znam sta su ljudi ocekivali posle onog cliff hangera kad je Negan zamahnuo palicu…u fazonu sledeca sneca ma salim se ja, ajde vi polako kuci pa cemo se snajperima ubijati bez krvi na ekranima, moze?

1 Like

Svi ocekujemo ubistva bliznjih, izdaju, pokolj, silovanje… Kada se desi neka nesreca svi se okupe da snime telefonom i uzivaju. Realno. I onda se pitamo zasto nas jos uvek nisu kontaktirali drugi inteligentni oblici zivota, iz svemira… eeeee drugari moji…

Čovjek objasnio.

Deluje kao da ima potencijala da bude bolje od filma, mada to nije tako teško.

Odgledao sam obe sezone u roku od nekoliko dana,nije lose obzirom da je SyFy serija…Zamisli kad bi ovu seriju radio HBO,sa boljim castingom glumaca,i sa boljim scenama svemirskih borbi,i sa raznim alien rasama…

Nijedan jedini komentar za American Gods??? :open_mouth:

To je sad? Mislio sam da je tek sledeće nedelje. Definitivno ću pogledati.

Sinoć na HBO-u krenuo Twin Peaks! Epizoda za epizodom…Lebemekani, ala je to bila serija.

Pa naravno da se gleda American Gods, Nil Gejmen mi je jedan od omiljenih pisaca. Veceras bi trebalo da bude 2. epizoda, tacnije sutra na torentima.

Malo su preterali sa nasiljem, ali je sve u svemu dobar pocetak, ne znam zasto je tako lose ocene dobio na metacriticu, nit’ me zanima, mejnstrim dokazano nema pojma sa zivotom.

To sam isto ja pomislio. Da je samo malo vise para. Ovako izgleda sasvim ok. Nisam ni ocekivao mnogo bolje zbog para. Nikada serije ne mogu da prate filmove.
Meni se svidja prica svakako.
Kakav je Twin Peaks?
Da nije to samo na staru slavu kao Dosije X?

Ne ne. Stare, originalne epizode idu. Remasterovan zvuk i slika.

Hvala, a to me ne zanima. Mislio sam da je nesto novo.

Dejvid Linc je pre neki dan izjavio da vise nece praviti filmove, pretpostavljam ni serije. Sto je steta jer je ovo zlatni period serija definitivno.

Pitali su ga da li se to odnosi na serije on je rekao “NE” Tako da seriju mozemo da ocekujemo.

Pa pocinje sad 21.maja novi Twin Peaks sa prikazivanjem,David Lynch je jedan od kreatora…

1 Like

Nesto mi Fargo treca sezona nije bas bas. I dalje su tu over the top karakteri, ubistvo, prepoznatljiv sarm i humor, ali mi nema magije kao prve dve sezone. Mozda mi je dosadio premise ili mi se ne gleda sada takva serija…ali eto, teram dalje, mozda to dodje na svoje.