Vase mišljenje o tetovažama, da li imate neku?

Ekstra. :slight_smile: Ma ja se trudim i forsiram da mi sve to vezano za crtanje i tetoviranje bude primarna stvar kojom bi da se bavim jer to je ono sto volim, ali tesko je umetnicima na ovim prostorima. :smiley: Da znamo da pevamo, da igramo pa bi se lakse probili, uz par silikona - bog da nas vidi. xD

To sto @Akiris kaze definitivno stoji za zaposlenje. Drugo je kada si tattoo majstor i znas da time zaradjujes svakodnevno za zivot, pa si istetoviran po vratu i sl, ali definitivno ima predrasuda van te struke i eventualno mozes da radis kao konobar ili sl. Zato se ja tetoviram tek kad budem bio sto posto siguran da cu da zivim od ovoga. :smiley:

Kad smo kod portreta hoce li moj biti gotov skoro? :slight_smile:

@NmY
Koiko imas godina? I kada budes bio siguran da zelis da zivis od tetoviranja opet ti to nije garancija za ceo zivot. Znam tatu majstora koji sada radi na salteru banke! Da vidim kako bi se zaposlio istetoviran po vratu! To zaboravi. Mozda posle 10-20god uhvati nesto drugo, mozda budes imao artritis pa ne mozes da tetoviras! Nije to tako ja sam odlucio i kraj. Ja bih da budem astronaut ali jbg evo me u k…u a ne na mesecu :wink:

26 god. :slight_smile: Crtam ceo svoj zivot tako da nema druge opcije za mene, sve ili nista. :smiley: Ne mora to da bude tetoviranje ali bi voleo posto se time vec bavim poprilicno dugo. :slight_smile:

@Stefan92 E krenuo sam da radim pre dva dana. Ocekuj sliku u inbox kroz neka 3 dana jer crtam jos stvari uporedno i tetoviram, ti radim sliku po malo. Cim skeniram, saljem ti :slight_smile:

2 Likes

Zelim ti uspeha u tome. Jeste to zanat u zamahu ali znam da dosta njih i odustaje. Prosto konkurencija je velika a raja nema para. Gde zivis?
Od toga isto zavisi mnogo.

1 Like

U Kovinu, mali grad kod Smedereva. Probio sam se u ovom malom mestu dosta, ali ne mozes ovde da naplatis svoj rad koliko bi trebalo, jbg. Ali probijacu se svuda po malo pa cemo da vidimo. :slight_smile:

Ma znam gde je Kovin. A isto tako znam da nigde ljudi nemaju para a ti si na jako malom trzistu. Sve da si u Smederevu pitanje kako bi prosao.
Ne pricam ovo da bih te obeshrabrio. Vec da razmislis oko toga da se ceo iscrtas.
Razlisli da li je to posao koji moze da izdrzava dvoje dece. Eto tako npr.
Srecno :slight_smile:

Pošto niko nije pokazao svoj tatu, ajde ja ću, pa pošto u 99 posto slučajeva ne kontaju ljudi šta je, ajde vi recite šta mislite…
Ps naopačke je, jbg ne mogu sam da je fotografišem uspravno :smiley:

2 Likes

Neke stepenice, kao bunar, put u tvoju dušu, portal, kako već. Ja k’o da ima neka nagrada da se dobije ako pogodim :joy:

Turbina :smiley:

Moze nagrada, ajde traje do sutra u ovo vreme, dacu vam hint vas dvojica niste ni blizu :smiley:

Ja ovde vidim neke ptice. Kao da je nesto slikano kroz kap pa je izobliceno ali ne znam sta jem ovo u sredini izgleda kao neka krofna…ahahahahah

Za ptice si u pravu, ali nisi i dalje blizu :smiley:

Interesuje me ko je onaj 1% ljudi sto iz prve zna sta je ovo :smiley:, ali hajde da vidimo mastu forumasa :smiley:
EDIT: Da nije mozda odsjaj od oka na prirodu?

E sada si vec blizu :smiley:

Jeste odsjaj, ali nije od oka, nego nečega drugog :smiley:

Da nije onog dela u sredini bi prvo pomislio da je odsjaj meseca na nekoj reci nakon bacanja kamena u nju, koji proizdvodi male talase sa strane, gde se vidi neko drveće ili tako nešto :smiley:

Kad sam to napisao sam malo više pogledao deo u sredini. Da nije odsjaj koji se vidi na fotoaparatu? Na onom sočivu, ili kako se zove?

1 Like

Bravo Daemone, pogodio si prvi :smiley:

Imas nagradu, smislicu nesto pa ti saljem postom :smiley:

Interesantna je ideja za tetovažu. Vidim ja da mi ono deluje kao da sam video nešto slično, ali nikako da se setim. :smiley:

1 Like

Objektiv

1 Like

Pojasnicu je sada malo bolje… To je u stvari poteklo sa fotografije u kojoj je neko fotografisao odsjaj na staklu objektiva :slight_smile:
Te šare ili kako ih već doživljavate su listići blende, ili aperture kako amerikanci kažu… Belo na listićima blende je kao čist odsjaj, mada on malo još treba da se doradi uskoro, pošto mi je tatu majstor u toku renoviranja salona :smiley: