Utisci i drugo sa E3 sajma 2018

Eto posto nam je ovogodisnji E3 sajam zavrsen, imamo temu za svaku konferenciju ali ne i zbirnu jednu, bio bi red da malo iznesemo neke utiske, komentare i drugo o ovome sto smo videli u ovoj ako se slazete naravno. Ako ne brisite slobodno. Znaci i na igre i na same konferencije kako je sve to prezentovano, kakk vam se cini, jel bilo dosadno ili ne, jeste ocekivali vise itd itd. Objektivno bez prepirki i svadja naravno jer svako ima pravo na svoje misljenje i svako ima svoj ukust sta voli i sta ne voli da vidi i igra.

Postujte druge clanove i sta su oni rekli kao i sto ocekujete da oni postuju vas i vase misljenje. Bez svadja tipa ciji je duzi, koja je konzola bolja, vise se prodala i drugi slicni komentari. Znaci pisite samo u vezi onoga sto se dogodilo, bilo prezentovano, ste videli, culi, procitali na E3 sajmu 2018. godine.

Ja cu prvi poceti sa ovim.

EA E3 2018. -

Od EA nisam nista ocekivao. Znao sam da ce forsirati sportske igre i BF V, koji me ne zanimaju toliko. Anthem smo videli i prosle godine i nije los, ali cekamo betu i/ili izlazak za vise informacija. Za mene iznenadjenje je bio Unravel Two, prosto sam odusevljen posto je prva igra bila odlicna. Takodje jos bolja stvar je bilo to sto je istog momenta postala dostupna. Takodje Access servis im je dobra stvar jos sada kada budu sve nove igre u njemu. Po meni pun pogodak samo kada bi jos i na PS4 dosao.
Sama prezentacija nije bila losa. Nisu toliko davili kao sto umeju i sve je tecno islo.

Konacna ocena od mene 3.5/5.

Microsoft E3 2018. -

Stk se tice MS konferencije i sta ce biti prikazano nista nisam pratio tako da sve sto su prikazali za mene je bio bum. Forza H. 4 i Gears 5 pun pogodak i jedva cekam izlazak. Takodje mnogo third-parti igara koje su launch nalovi deluju zanimljivo kao i kupovina dodatnih studija. Deluju mi kao da su konacno krenuli da gledaju na gameing kao na gaming, sto do sada nisu radili. Stvarno im skidam kapu sta su uspeli sve da prikazu za 100 minuta. Za kraj Cyberpunk 2077 im je doneo dodatne poene. I kao slag na tortu onaj Game Pass ili kako se zove vrhunska stvar je do sada bila, a kako budu ubacivali nove igre day one u njega tek ce onda biti vrh.

Sama konferencija je bila dobra. Nisu bili dosadni i sve je islo kao podamazano bez zastajkivanja. Tako su trebale da budu sve bez nekog malcenja, pevanja i slicno.

Konacna ocena od mene 5/5.

Bethesda E3 2018. -

Konferenciju sam kao nesto pratio ali koliko mi se spavalo bas nisam nesto detaljno obratio paznju na sve. Nisu bas ni pokidali jer sem Rage 2 nista posebno nisam video da je prikazano. DLC-ovi za Prey, elder scrolls za mobilni i 6ica ko zna kada. Fallout 76 koji me nije bas odusevio kao i laz za betu, jer mora pre-order su mi dodatno unistili utisak. Toliko naslova imaju u steku da su svasta mogli da prikazu ali nisu.

Sama konferencija mu je bila veoma dosadna. Em je bila u pola 4 ujutru, em sam pocetak onaj cupavi kao nesto peva i skace tu. Da bi posle toga nastavili da dave , a ne prikazuju nista konkretno. Vadicu se na to da sam bio umoran pa im dajem malo bolju ocenu.

Konacna ocena od mene 4/5.

Square Enix E3 2018. -

Veoma losa konkurencija. Nista posebno prikazano sem Just Cause 4 za koji im skidam kapu kako. izgleda. Ovo ostalo ama bas nije ni za sta. Toliko i oni igri imaju u steku mogli su svasta nesto da prikazu. Onaj demo za Tomb Raider super izgleda ali dok sam gledao imao sam utisak da je sve osim Tomb Raider-a. Mogli su neku pecinu, grobnicu da prikazu.

Sama konferencija veoma losa. Bikvalno ubacili su traku i pustili da vrti. I ako ne volim da neko trabunja na sceni, ovo kod njih je bilo bas jadno.

Konacna ocena od mene 2.5/5.

Ubisoft E3 2018. -

Od njih sam mnogo mnogo vise ocekivao. Znaci imaju toliko nasolova koje skoro nismo videli koju mogu da rade i prikazuju oni se odluce za ovo sto su prikazali. Tri naslova koja i nesto znace sve ostalo dno dna. The Division 2, BGaE2 i Odissey vade situaciju i ako bi bio veci bum da AC nije procureo ranije. Ocekivao sam da ce Splinter Cell-a prikazati i mozda novog Rayman-a.

Konferencija im je u odredjenim momentima bikla bas dosadna. Ono pevanje i igranje na pocetku, pa onaj ulazak sa motorom sve je to i prosle godine bilo na potpuno isti fazon. Sve u svemu nisam zadovoljan vise sam ocekivao jer imaju mogucnosti.

Konacna ocena od mene 3/5.

PC Gaming E3 2018. -

Sto se njih tice nisam imak pojma sta moze bude prikazano, a ispali su solidni. Svasta nesto novo/staro sa gameplay klipovoma. Jeste da pola nisam pogledao.

Konferencija nije bila neki bum, njih dvoje su se ok snasli, mada je tip bio malo dosadan i nakad hladan.

Konacna ocena od mene 3.5/5.

PlayStation E3 2018. -

Jedino sam sto se njih tice znao sta da ocekujem. Par dana pre konferencije se pojavio info da ce da prikazu samo par igri i to je to. To su i uradili i to vrhunski jer za svaku smo dobili po desetine minuta gameplay-a. Plus Control iznenadjenje od Remedija kao slag na tortu.

Sto se mene tice sam pocetak u onoj crkvi sa sviranjem je bio dosadan, ali ovo posle je islo tecno. Ono sto sam i ocekivao to su i prikazali jedino sto su mogli neki novi teaser-cic da ubace ali sta je tu je.

Konacna ocena od mene 4/5.

Nintendo E3 2018. -

Nisam gledao, nije me zanimalo. Tako da sam bez komentara sto se tice ove konferencije.

1 Like

Microsoft i Sony su bili dobri, s tim da sad kad razmislim dao bih malkice prednost MS-u, vidi se trud.
Ubisoft onako, Nintendo, to ne vredi spominjat.
Ostalo nisam gledao.

Najbolja konferencija sajma MS. Pokazali su mnogo toga, od nastavaka velikih franšiza, koje izgledaju fenomenalno, do cloud gaminga, novih studija koje su kupili i od kojih treba očekivati nove IP u budućnosti.

Veoma jako drugo mesto Bethesda. Ne treba trošiti reči zašto. Sve njihove velike franšize se vraćaju, reklo bi se jače i bolje nego ikad.

Treće mesto Soni. Iako nije iznenadio, line up igara u pripremi je fascinantan sam po sebi i ja iskreno nisam ni očekivao da će prikazati nešto više.

Sledi Ubi sa mlakom konferencijom, gde pored AC sve ostalo je onako. Više sam očekivao od Divizije 2, od BGaE2 takodje.

EA kriminalna kao i uvek. Nintendo nisam gledao.

Kriminalni EA ce namlatiti vise kesa od svih ovih zajedno. Dzabe sve te ekskluzive, kada je opet 1000+ sati rezervisano za Fifu 19.

Nisam siguran da mi se svidjaju cloud i pretplate, ali u teoriji, ako bi bilo podrzano jakom infrastrukturom i primajivom ponudom moze nam doneti vise gaminga za manje para na mesecnom nivou. Ono sto Netflix ima sa serijama i filmovima mogli smo da sanjamo pre par godina.

Ne bih rangirao konferencije, ispucali su se pred kraj generacije i ozbiljan arsenal se ceka u sledecoj rundi.

Cudi me iskreno da Corey nije makar najavio neki od 5 GoW nastava koje planira. Tizer bi bio dovoljan.

Nintendo je samo bio Nintendo, sta ste ocekivali. Mario i Zelda imaju najbolje metascorove i sada ce 10 sledecih godina da vrte nastavke manje znacajnih fransiza. Sada je najveca novost koju cekamo poraz Nintenda od hakerskih grupa.

1 Like

MS je definitivno oduvao. Igre, igre i samo igre… Igra ili trailer uh, to ne znam… Uvek bih rekao Girsi, stvarno su bili odlični, ali metro, pa cyberpunk, Forza. MS je definitivno pokazao dosta toga. Sony i dalje ne razumem šta su oni zapravo pokušali. Dali su ogromne pare za marketinška prava za cod i RDR 2 i od svega toga pokažu samo trailer za pre-order bonus za cod… Igra koja je oduševila na Sony konferenciji je definitivnoGhost of Tsushima. CONTROL je definitivno fantastična igra i ekstra izgleda. Ubisoft je ponovo Beyond Good & Evil 2 mislim da svake godine uspevaju da oduševe. Square Enix je pokazao ono što smo vžsvi čekali, Lara je poprilično dobro izgledala… Bethesda je pokazala Doom koji ponovo izgleda fantastično, Ellder’s scroll 6 koji se čeka već godinama…
Sve u svemu bio je dobar E3, dosta kvalitetnih igara koje jedva čekam da odigram :smiley:

2 Likes

Metro i Cyberpunk nemaju apsolutno nikakve veze sa Microsoftom.

Moj utusak je da je Microsoft apsolutno izdominirao, bukvalno Microsoft tri mesta prazno pa Bethesda, Sony i Nintendo nista posebno jer su samo pokazali gameplay svojih hitova kao sto su Super Smash Bros, Fire Emblem, The Last of Us 2 i cuveni Kojimin gameplay ako se to uopste moze nazvati gameplayom…Ubisoft, EA i Square Enix solidni :slight_smile:
Sony ipak ima opravdanje jer je ocigledno da se spremaju za novu konzolu, a Nintendo ima par directa godisnje koji su im znacajniji od e3 konferencija.

3 Likes

Prikazane na njihovoj konferenciji. Da je Sony prikazao RDR 2 ili nešto slično spektakularno, svi bi pričali o tome da je to Sony pokazao. Umesto toga, ona prikažu pre-order bonuses za cod…

1 Like

Bezveze i besmisleno. Ljudi su stvarno smesni. Sada cemo jos da merimo ko je prikazao bolje 3rd party igre.

1 Like

Potpisujem od slova do slova.Imam apsolutno indentican stav.Ali kao sto neko rece,najveca borba nas ceka sa sledecom generacijom konzola.

Po meni MS ‘pobedio’ ako mozemo reci da je neko pobedio E3 sajam.
Imali su sta da pokazu, nove igre, novi studiji, nove tehnologije, mnostvo lepih iznenadjenja. Ono sto kao igrac ocekujes da vidis zapravo na E3 sajmu.

Bethesda mi je sledeca ostavila lep utisak. Opet fokusirani na igraca!
Andrew WK kralj neprijatnosti… :slight_smile:
Rage 2, Doom, jednostavno vidi se napredak u timu, Fallout multiplayer, predivno!
Iako su uradili malo hype potez s’tim sto su pokazali dva teasera za Elderscrolls i Starfield sto mi se ne svidja. Obican teaser, nista prikazano. Ali podigli masu na noge. Mogao je i Sony prikazati Uncharted 5 na ekranu sa nekim lepim fontom i uzbuditi napaljenu masu :smiley:

EA mi je za razliku od vecine sto misle katastrofa bio OK. Nisu bili okrenuti igracima (a kad su bili).
ALI prvo izvinjenje (treba imati m*** pa izaci tamo), Star Wars besplatan DLC, Battlefield V uveo bar neke novine, Anthem lepo izgleda, Origin Access Premier za 100e godisnje. Prikazali su i oni nesto, samo sto ih je mrzeti danas kul… Zasluzili su mrznju.

Sony. Onako, Last of Us me razocarao, vec sam spomenuo u temi, previse mracno i nasilno za moj ukus.
Spiderman - also not my thing
Nije bilo iznenadjenja, najava, prazno.
Izvukao ih je Ghost of Tshushima, jedva cekam.

Ubisoft isto onako, iskreno ocekivao sam neko iznenadjenje od njih, dobio Assasins Creed DLC.

Nintendo nisam gledao.

1 Like

Bilo je super, gomila novih igara je na pomolu i izvesno je da se MS i Sony zagrevaju za next gen. Takođe pri zalasku generacije dobijamo naslove koji izvlače maksimum iz hardvera.

Ko je “pobedio” ili “izgubio” je besmisleno jer je to realno teško izmeriti, više je subjektivni osećaj. Ako je neko prepoznao u nečijoj prezentaciji da je bilo najviše igara i objava koje su ga obradovale, onda je to za tu osobu pobednik, nema šta da se tu dalje razglaba.

Moj highlights ovog E3 su:

• Halo Infinite, onaj trenutak kada se čuo Halo zvuk je bio epic, zaboravljeni osećaj koliko volim ovaj serijal
  • Gears of War 5, više sam bio iznenađen jer sam očekivao “more of the same”
  • Novi MS studio i kupovina 4 druga, posebno Ninja Theory koji je bio super neočekivan
  • Anthem mi je probudio znatiželju
  • Beyond Good & Evil 2 - ja bih sve u vezi ove igre mogao samo da gledam, prosto magičan setting i dizajn, ne znam, prelepo
  • Tunic - presimpatično, nostalgično
  • Ashen - pre koji minut video novi gameplay, i pored prelepog art stylea, combat izgleda dobro urađen
  • The Last of Us part 2. - brutalno i prelepo
  • Ori 2 - prosto magično gledati ovo u pokretu
1 Like

Mislim da si previse ozbiljno shvatio izjavu Corey-a da ima materijala za 5 nastavaka. Vise je to rekao onako u saljivom tonu kad su ga pitali ima li ideju za nastavak, pa je rekao imam i za 5 ako treba.

5 igara pomnozeno sa 3 godine razvoja = 15 godina. Previse je to dugorocan plan da bi bio realan. Santa Monica nije isto sto i Ubisoft koji ima 30 ogranaka po cijelom svijetu koji mogu raditi na vise igara odjednom.

Nacekacemo se mi i za taj jedan nastavak dosta, pa samo za reveal cemo cekati sigurno jos minimum dvije godine. Posle toga ko zna sta ce biti…

Druga stvar, vrlo vjerovatno da Corey nece raditi na njemu, sto sam i procitao negdje nedavno.

Pa, sada imaju razvijen engine, bas su ga to i pitali kako 5 nastavaka kada vam je za ovaj trebalo sto godina, rece da moraju da ubrzaju razvoj.

Iz tona intervjua nisam shvatio da se sali. Bas je naglasio 5. Cudno.

Meni je ovo prvi ‘meh’ e3 otkad pratim. Nit sam bio nesto zainteresovan a nit je bilo i nesto interesentatno. I MS i Sony su pokazali nesto novo, MS vise od Sonyja ali ne znam. Tanko brale. Ono sto su me godine pracenja e3 sajma naucile i pripremile za svaki sledeci e3 je neki sleeper bum koji se pojavi niotkuda. Neocekivano, nenajvljeno ne leakovano. Tu je najbolji Ubisoft. Watch Dogs, Division, o tome pricam. Ne zalazim u to kako su te igre do kraja realizovane ali tako nesto je ove godine falilo. Ili sam ja mozda nesto propustio ali ove godine toga ne zalost nema. MS prikazao nove nastavke, koji su odlicni, ali nista novo, Sony isto, prikazali sve sto su najavili prosle godine i remaster.

Control bi trebao biti “taj naslov” ali nekako mi je meh.

Eto ako bas moram, izdvojio bih Tsushimu i Gearse 5. FPS RPG sistem mi je ubio svaku zelju za daljim interesovanje za Cyberpunk 2077. Radije cu igrati Anachronox (a? ko se seca igre? :D)

dogodine sa @n00dle -om kao prezenterom :smiley:

1 Like

joj man’te me se :smiley:

2 Likes

Pa kad neces da se otvoris za neki detalj, shareujes neki mockup ili tako nesto :smiley:

salim se, NDA je NDA :smiley:

1 Like

Što se mene tiče, E3 je generalno bio ok, ništa nešto preterano specijalno, ali dobar, prosečan.
Kad čujem da je MS pobedio plače mi se, koga je pobedio?
Okej najavili su novi Halo i tech demo od 2 minuta je izazvao možda i najviše pažnje na ovom E3 uz TLoU2 i CyberPunk 2077.
5 novih studija, odlično, ali meni to ne menja činjenicu da od ekskluziva nema ništa osim Forze 4 ove jeseni koja izgleda fantastično kao i svaka prethodna. Gears 5 tek sledeće godine i to je to.
CyberPunk izgleda fantastično, a igra nije FPS nego FPP(first person perspective) tu je bitna razlika, čeka se gameplay pa ćemo videti.
Sony s druge strane ono što sam rekao za njihovu prezentaciju prošle godine da je fantastična bila, ali da se održala 2018e. Tako da je tek njihov E3 po meni loš bio, jer sam isti gledao prošle godine, samo malo drugačijim redosledom.
Ubisoft nije prikazao watch dogs 3 što sam se nadao da će, division 2 veoma sličan prvom. Jedino Beyond Good and Evil izgleda sjajno.
EA užas osim BF5 koji su s druge strane očajno prezentovali, više sam video na YT na kanalima poput JackFragsa i slično nego na samoj konferenciji.
Ah, biće bolje dogodine…

4 Likes

Opsti utisak je da je bilo vrlo dobro ali ipak moglo je i malo bolje, u smislu da sve je bilo manje vise ocekivno , nije bilo previse iznenadjenja, jedino eto mozda Gearsi 5 sto su dosli nenadanoi eventualno novi Halo, ovo ostlo sve ocekivano.

Najjaci utisak na mene su ostavili Ghost of Tsushima, Spiderman , Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed Odyssey, Shadow of Tomb Raider , Gearsi 5 , Ori i ajde da kazemo Death Stranding (makar u tehnickom smislu), a nekako su me najvise zaintrigirali Control i Starfied , pre svega tematika i prica me jako interesuju iako jos uvek ne znamo nista o te 2 igre , ali po meni to mora da bude nesto dobro.
Cak recimo i onaj Skull and Bones mi se cini iznenadjujuce dobro , a i volim piratsku tematiku.

E sad razocaranja :

Pa koliko se secam najavili su za Cyberpunk 2077 prezentaciju od citavih sat vremena ali nista d toga , videli smo samo onaj jedan kratki trailer i to je to , takodje razorarenje svakako sto za Death Stranding jos uvek nema nikakvih informacija vec o igri znamo onoliko kao kada je i prvi put predstavljena , takodje suskalo se i da ce studio Rocksteady predstaviti svoj novi projekat (prica se da rade na Superman igri) , isto nista od toga , takodje spominjao se remaster Metal Gear Solid 3 : Snake Eater kao i PS4 upgrde za podrsku PS2 i PS3 igara ali ispostavilo se da je isto samo “patka” , iskreno nadao sam se od Sonija nekoj softverskoj inovaciji , dal nekom novom servisu , dal nekoj novoj aplikaciji , mozda nekom besplatnom sadrzaju ( ajde makar su dali onaj COD : OPS 3) mada nisu se ovaj put bas nesto pokzali u tom smislu.

Mada generalno mislim da je bilo vrlo dobro i ono sto je najbitnije dolazi zaista dosta vrhunskih igara i reklo bi se da ova generacija tek sad ulazi u svoje zlatno doba .