Umrezavanje racunara i laptopa (bezicno)?

Pozdrav svima.Hteo bih da bezicno umrezim laptop i svoj racunar ali nikako mi ne uspeva.Racunar ima XP Pro SP2 a laptop Win7 SP1.Sa laptopom bezicno delim internet preko svog TP Link rutera,ali nikako ne mogu da na laptopu vidim folder koji sam share-ovao na XP-u.Da li mi neko moze pomoci oko ovog?
Hvala unapred.

Koliko ja znam moraju da ti budu isti operativni sistemi, ne može XP i 7.

Ne moraju. Isti Workgroup, podesiš ip da ti bude jedan do drugog, resetuješ oba kompa, whoila…

Kao sto je rekao @wahad , vrlo lako

Probacu.Kod mene je IP racunara 192.168.0.101 a laptopa …111.Verovatno zato ne radi.

edit: Probao sam i nikako ne mogu na Win7 da vidim folder koji sam share-ovao na XP-u.Kada na laptopu odem u Windows Explorer i onda u Homegroup pise mi da nema racunara u toj Homegroup-i,a kad odem u widows Explorer na racunaru i onda na My Network Places,dole imam opciju Add a Network Place i onda u polju gde se kuca adresa kad kliknem na browse mogu da vidim folder koji se deli na laptopu ali ne mogu obrnuto.

Ne možeš preko homegroup da vidiš bilo šta jer je to Win7 feature, moraš običnu mrežu da napraviš, kažem, samo isti workgroup i mora da radi, tako smo mi povezivali kompjutere. Samo moraš malo više da se kočiš, pa kada proradi bukvalno :confused:

OK,ali da ne zvucim k’o debil,jer nisam ovo nikad radio,gde i kako treba da napravim mrezu-na Win7 ili XP?

Skini Cisco Network Magic i nemas glavobolje. Instaliraj ga na oba racunara.

Upravo skidam,pa cu javiti kad laptop bude slobodan. :slight_smile:

Dovoljno je samo na jednom racunaru desni klik na neki folder i imas opciju Add to Network magic folders, i automatski ces da ga vidis na drugom racunaru.

Instalirao ovaj program i radi k’o ludo.Ne znam kako da ti se oduzim za ovo,ali za pocetak jedno veliko hvala.
Takodje se zahvaljujem i tebi Wahad na pomoci,ali taj nacin cu probati neki drugi put.Usput cu i nauciti nesto.:smiley:

Moze lock.