Ubisoft tuzen zbog "kradje" ideje za Assassin's Creed

Autor naucne fantastike tuzi Ubisoft tvrdeci da je premisa Assassin’s Creed-a ukradena iz njegovog romana Link
John L. Beiswenger autor romana istakao je par slicnosti izmedju njegovog dela i Ubisoft-ovog serijala

Link istrazuje koncept “Bio-synthesizer-a” masine koja omogucava korisnicima da pristupe i iskuse memorije njihovih predaka.Desmon zivi zivote njegovih istorijskih predaka u Assassin’s Creed-u koristeci slican uredjaj.

Beiswenger takodje kaze da postoje i tematicke slicnosti kao spiritualni i biblijski tonovi sa referencama napravljenima prema Isusu i Bogu, kao i dozivljavanje precizne istorijskih trenutaka kroz uspomene svojih predaka

Optuzba tvrdi da je Ubisoft direktno iskopirao i u celini povredio zasticeno delo autora
i on bi naravno malo novca da se covek smiri
tako da trazi samo $1.05 miliona i $5.25 miliona za stetu
ali sto bi se tu stalo
covek trazi i stopiranje Assassin’s Creed 3 kao i ostalih proizvoda u fransizi

Njemu je stvarno dosadno:)
evo i linka posto je ovo moj nakaradni prevod

Mislim da je upitanju klasičan grebator gde je bio dosad Assassin se nije pojavio juče već pre 5 godina.

Pa normalo da je grebator,tu po meni nema dileme,nego se plasim sta ce biti sa AC serijalom,5 miliona nije mala cifra,tako da ce ovaj treci deo verovatno biti odlozen ,ako ne i otkazan.

Ma sta je njima 5 miliona dolara, pesmica za laku noc.
Sumnjam da ce ova tuzba utjecati na treci deo…

ja sumnjam da ce ove tuzbe uopste i biti. ovo nije ni prvi ni poslednji put da se ovakva boranija pojavljuje i da ne zazivi

Potpisujem.

A i ako bude tuzba smesna je to cifra za tako veliku i jaku kompaniju, sta je njima 6 mica dolara, smesno…

maju mu
pa covek oce samo da prezivi da prehrani porodicu i rodbinu
nisam ovo od vas ocekivo
vi ste bas neki hladni ljudi
ccc…
sad cu plakat :frowning:

Koja budalastina, pa onda ajde ako ima nekih naslednika Zil Verna da tuze svaku filmsku kucu koja je snimila neki film o putovanju na mesec i naravno Amere sto su tamo isli.

Treba za bioshock da tuzi zil vern. :smiley: :smiley:
Salim se, pa sta znam, nisam procitao knjigu tako da ne mogu da vam kazem, ali s obzirom da sam na pravnom, covek moze dobre pare da uzme ako je to tacno. Ali sve su to finese, jer oni u clancima i novinama sta hoce mogu da napisu i neku stranu da favorizuju, ali on na sudu ne moze neke gluposti da prica nego ce tacno da odredi sta ce da kaze. Mada opet zavisi i kog advokata ima jer ne verujem da ce ubisoft neku budalu poslati za ovakvu tuzbu. Prilicno interesantno deluje, i ako je ovako bas kako pise, ima jake slicnosti, jel zna neko sta je bilo sa ovim? :slight_smile: