Ubisoft objavio hardverske zahteve za Far Cry 3

Ubisoft je objavio koje su to komponente koje vaš PC mora da poseduje da bi ispunio minimalne, optimalne i “high-performance” hardverske zahteve za Far Cry 3 pucačinu, koja 29. novembra stiže na PC, PS3 i X360. Izgleda da će veliki broj igrača moći da uživa u igri bez “štucanja”. Voleli bi da je Ubisoft bio malo precizniji i da je naveo konkretne modele grafičkih karti, a ne samo neke osnovne uslove koje moraju da ispune.

Minimalni hardverski zahtevi

Procesor: 2.66 GHz Intel Core 2 Duo E6700 ili 3.00 GHz AMD Athlon 64 X2 6000+
RAM: 4 GB
Grafička karta: 512 MB sa podrškom za DirectX 9.0 i Shader Model 4.0
Optimalni hardverski zahtevi

Procesor: Intel Core i3-530 ili AMD Phenom II X2 565 or better
RAM: 6 GB
Grafička karta: 1024 MB sa podrškom za DirectX 11 i Shader Model 4.0
Hi-performance hardverski zahtevi

Procesor: Intel Core i7-2600K ili AMD FX-4150 or better
RAM: 8 GB
Grafička karta: 1024 MB sa podrškom za DirectX 11 i Shader Model 4.0
Podržane grafičke karte

ATI Radeon HD 2900 / 3000 / 4000 / 5000 / 6000 / 7000 serije
Nvidia GeForce GTX 8800 / GTX 9000 / GT 200 / GT 400 / GT 500 / GT 600 serije

ovo za ram nije tacno,isto tako nesto i za procesor tvrdim buduci da je mnogo u odnosu na grafiku.

Far cry 3 hardvare
xbox 360
check. :smiley:
Ja ne znam zasto, imam dobar komp, imam dobar dzojped za njega, povezan mi je na tv i sve to, al nema 5 meseca kako sam kupio kutiju, nekako jos mi slatko da se igram na njoj. :smiley:

ja sve igre za xbox koje imaju i za pc igram na pcju koji je prikljucen na tv a sa xbox dzojpedom. dozivljaj potpuno isti kao na konzoli, toliko da se bagujem i pritiskam home dugme da bih izasao u dahsboard :slight_smile: ali, uz mnogo bolju rezoluciju i framerate… medjutim fps i dalje iskljucivo za monitorom, tastaturom i misem.

pre neki dan sam kupio dell ultrasharp 23" sa ips panelom, nadajuci se da ce biti pomak u odnosu na stari samsung 205bw, i uopste nije. tv daje jedno pedeset puta bolju sliku. zao mi se sto mi je organizacija sobe takva da ne mogu da koristim tv kao monitor…