Tutorijal: Update dashboard-a RGH/JTAG konzole sa RAWFLASH-om XELL

e toooo nisam mogao da pohvatam sta pricas hehehe

Radio sam sa flash360 na svim konzolama (rgh) i nije bilo nikakvih bugova. Naravno, posto je (izgleda) rawflash ispeglan do kraja da normalno radi, onda ok, nema potrebe za drugim tutorijalom, no nije mi nikako islo u glavu sto su se ljudi uopste bakcali sa time kad je vec bila gotova alatka.

okaci neku sliku kako izgleda sa flash360, korak po korak :slight_smile:

  1. stavis flash360 i updflash.bin na usb
  2. pokrenes xex menu i pokrenes flash360
  3. A( Write updflash.bin to NAND)=>B (Raw flash without keeping KV…)=>(START, opciono, samo ako prijavi neku gresku da nije dobar image)=>A (Press A button to begin)
  4. kad zavrsi BACK=>BACK i kad se ugasi istekas iz struje.

Dobra stvar je sto flash360 moze da iscita nand iz konzole ukoliko neko zagubi originalni.



Komplikovanije je startovanje samog programa, ja mislim da ovo ubacis na FLASH udjes u XELL i cekas i gotovo dosta prostije.
Nije na odmet i sa njime, posto trenutno ne mogu da izpratim korake kako treba… ajde @duschan napravi tutorial. :slight_smile:
Dopuna:
Hvala za tutorial
Ma samo udjes u XELL i preko network iscitas sve racunajuci kljuceve…

i kad kacis slike kaci direkt kod nas a ne externo ako imas link onda idi na add from url a stavi dole ono Retrieve remote file and reference locally

mozes ti iz xell-a da iscitas nand takodje

[SIZE=5]Updateovan TUTORIJAL sa novim alatima kako uraditi update na novi DASHBOARD 2.0.1.15574[/SIZE]

ispravi ovo

Nandflash.bin (original kopija vaseg fabrickog NAND-a)

treba da bude nanddump.bin ili nandump1.bin zavisi kako gde u svakom slucaju dump je uvek originalni nand

a postoji i mnogo laksi update s obzirom da Xell 0.991 vec u sebi ima rawflash v4 dovoljno je napraviti nandflash.bin prebaciti na usb i samo ga rename-ujes u updflash.bin bocnes na usb i samo podignes xell na eject i odradice update odmah… mnogo lakse ne treba xenon.elf (kontam da je xenon.elf tj rawflash v4 potreban kod starije verzije Xell-a jer ona ima u sebi v2 cini mi se)

Znam bwe mahinalno sam propustio, dodacu kasnije to za Xell update :wink: mozes i ti :slight_smile:
idem da azuriram 360_Multi_Builder v0.95 sa slikama :wink:

Hvala za asistenciju ziveli!

heheh znam znam da ne napravi neko koristeci nandflash.bin momentalno ce da napravi kurslus… odmah ima da prijavi da smc nije dobar i slicno… :slight_smile:

a sinoc sabani iz TX-a prave udpate J-runner-a 4 puta sam pravio nandflash jer menjali parametre, prvi put dobijem error da smc nije ispravan od clean dump-a i cap rrod odmah hehehe jao kreteni jedni, posle pola sata ispravili i sve sljaka sada normalno, ne znam da li lakse da napravis tut sa JR-om il sa multi builder-om? laksi je MB za krajnjeg korisnika

Evo sve screenshootove sam uradio :slight_smile:
Napravicemo i za J-runner.

Ja sam radio sinoc tj jutros ali nisam uhvatio tu medju verziju :slight_smile: 278 radi OK.

ja sam bas uhvatio izmedju hehe i posle toga u narednih sat vremena 4x promenili parametre, najvise me zeznuse bas za onu konzolu sa nagradne igre hehhehe izginuo sam na njoj, ispade kao da ima smc od 16MB big block controller-a a JR prijavi da je SMC clean i da kao za pravljenje mora da bude hackovan, a treba obrnuto… i ti kad flesnes to bilo kroz xell bilo preko nand-x posle 30 sekundi rrod kao da LDV nije ispravan a u stvai smc nije patchovan, posle sredili to i sad sve normalno radi kao da nista nije bilo… a mozes da zamislis koliko se ljudi kod njih javlja na forumu sa tim greskama jer uopste ne znaju sta se desava u samom procesu dok XeBuild pravi file, tj uhvate taj medju period dok oni pustaju nove verzije fajlova

p.s.

gde su ti screenovi?!??! :smiley:

IZMENJENO:
Tutorijalu su dopunjeni i povezani.
Ubaceno je kako raditi update bez RAWflash-a to se nalazi u tutorijalu 360 Multi builder

evo kako izgleda kada se radi update sa updflash.bin SAMO, znaci kada se kreira nandflash.bin preimenuje se u updflash.bin ubaci se na usb fles samo taj 1 file, ubaci u konzolu dok je ugasena i pali se konzola na EJECT dugme, mnogo brze flesuje nand i sigurnije jer ne mora non stop da loaduje xenon.elf (ko je radio zna da one brojke dok upisuje blokove vrti npr 20 brojke pa stane pa opet 20 i tako do kraja) na ovaj nacin upisivanje nand-a ide neprekidno, evo slike, zamaskirano ono sto ne sme da se vidi… kada se operacija zavrsi napise na ekranu IMAGE WRITTEN SHUT DOWN NOW!!!, naravno tada ugasite konzolu, za svaki slucaj iskljucite napajanje na jedno 30 sekundi, pa posle vratite nazad i sve palite normalno, docekace vas update-ovani dash…

da se nadovozem na prethodni post

evo kako izgleda to uzivo, phone snimak ali vidi se brzina kojom flashuje za razliku od xenon.elf + nandflash.bin fajla, ovo je updflash.bin metod…

[video=youtube_share;V7FiJulkBCs]http://youtu.be/V7FiJulkBCs[/video]