Trenutno u dilemi

Pozz svima nov sam na ovom forumu.Ja sam vec dugo godina Sony fan,ali iz nekoliko razloga mozda predjem na xbox.
Ja trenutno posedujem ps3-nemam nikakvih zamerki konzola radi super ALI NE DAJE MI SE ZA NOVU igru 5000 DIN,i to je glavan razlog prelaska na xbox.
e sad treba mi pomoc,posto sam tutu mrak za xbox,morate mi reci koji da kupim,nemam mnogo novca trenutno otisla vecina na Ps3 :bla:
posto ne znam ni posto je nov xbox,ja bih voleo vise polovan.
i zato sad ne znam da li meni neko moze da ponudi polovan xbox ili je to zabranjeno ovde,izvinite ako je zabranjeno.
max sto bih izdvojio za xbox je 20 000,pa preporucite mi nesto,koji xbox je najbolji i to,hvala unapred.
Vidim ima nekih likova koji su i na forumu Razmena igara (ps3),pozz za njih.

Evo pogledaj ovde: http://www.xboxrepublika.com/ponuda-i-potra�nja/205-xbox-360-prodaja-live-gold-ms-poeni-servis-i-flash.html, siguran sam da ćeš nešto pronaći! Dobro nam došao!

E bas si pravo vreme nasao rodjace da ga prodajes! Haha! :slight_smile: Nemoj da si lud da ga prodajes jos!!! Vidis da je piraterija i na njemu pocela!! Ja moj PS3 cuvam 2.5 mozda cak i vise god i isto tako ga igram kao i ti… Verovatno i manje… Sacekaj da se razvije ovo malo sto je pocelo, pa za mesec, dva, pa i pet npr. neka je, kada krenu igrice, svi ce da jure PS3 da kupuju…

A to nista nije sigurno,na pirateriju mislim,ali videcu,pa vidi ja ga ne prodajem zapravo ali ako neko da lepu ponudu za njega mozda ga i prodam,ali hocu da imam xbox,zbog njegove vec dostupne piraterije i nekih exkluziva,ali niko nije nista pomogao jos.
Koji je najbolje da se kupi xbox,sta treba gledati…???

Pa nista specijalno ako mislis na slim nemoj jos jer na njemu nema piraterije a od “debelog” zboxa ti preporucujem neki jasper a koji to sve zavisi od tvoje potrebe

pa debelog xbox-a bi ja svakako,cuo sam da je ta ploca jasper najbolja,pa bih onda voleo neki sa tom plocom,i da je odradjen taj najnoviji update za pirate i x-clamp fix i dzojstik,a za HDD nesto ne razumem,neki xboxovi rade bez njega a neki sa njim,kako to,gde sacuvas sejvove ako nemas hard?
ps:ako ima neko neki polovan x-box neka mi ponudi na PM

Ukratko, uzmi sa hdd-om jaspera (veruj mi mnogo je manje buke, brze se igre ucitavaju a i ne unistavas toliko optiku), ja sam se u pocetku dvoumio dal da kupim sa ili bez hdda, i na kraju se nisam pokajao sto sam platio vise. Preporucujem Pekisu (Perisu) ovde sa foruma sto ce ti i masa ljudi reci, mada imas i drugih opcija (prenex recimo). Sto se tice informacija imas na ovom linku sto je ninja postavio http://www.xboxrepublika.com/ponuda-i-potra�nja/205-xbox-360-prodaja-live-gold-ms-poeni-servis-i-flash.html

bez x-clamp fix-a ako je moguce, to ti ne treba na jasperu ma sta god da ti rekli drugi.

i ja sam bio dugogodisnji soni fan (imam sve sem ps3ke i sve radi ko podmazano i do dana danasnjeg) ali me nesto nije privukao PS3,dal je cena ili nedostatak pirata ili me cak kutijin dizajn privukao.Nego cuvaj ti taj svoj PS3 i ako si u mogucnosti kupi xbox,nisu sada skupi a isplate se.Mene licno smorio sony tokom ovih godina.

mozda te je smorio iz razloga zato sto si imao malo naslova za isti (mozda gresim dusu jer neznam koliko imas igara ali predpostavljam da je to jedan od uzrocnika tvog problema) ali veruj mi nije ni sony sto je nekada bio… evo samo uzmi primer sony 2 i sony 3, koliko ima igara za dvojku a koliko za trojku? naravno da sam planirao da ga uzmem pa bilo da ima pirate ili ne samo zbog par naslova koje bi vredelo imati u kolekciji i naravno odigrati te vrhunske naslove…

verovo ili ne, moj kolega ima samo jednu igru za sony 3 i to cod 6 ili vec koji deo i nema dana da neode da odigra cod na netu kojeg je samo zbog toga uzeo… i bilo je par puta da ga pitam pa sto nekupi jos koju igru jer znam koje i staje i znam da ima kesa da mu kes nepredstavlja problem on prosto odgovara da mu netreba nijedna vise da ga ova cini srecinim mada pored sony 3 ima i xbox360 koji ukljuci jednom u 2 meseca ili kada isprobava nove igre i one koje je rezao…

Pa i ja sam dugogodisnji fan Sony-a imam PSP,PS2 i PS3 jedino jedinicu nikada nisam igrao :slight_smile:
i odlucio sam sada da necu prodati ps3,nego cu prodati PSP,i dodati jos nesto para za xbox.
Malo sam razgledao ovaj forum,i do sada najvise mi se svideo xbox Elite 120 GB (svidja mi se njegova crna boja :)) ali nigde niko ne nudi polovan,a za nov mi je malo puno dati 264 EU koliko trazi za novu clan PekiSa,ali videcu jos.

@peyo91

moj savet ti je da je uvek bolje kupiti novo nego polovno, jer neznas kako je osoba pre tebe to koristila i kako je pazila… a svi znamo koliko xbox 360 moze da bude tvdoglav u nekim situacijama… doduse mnogo toga je na reviziji jasper poboljsano ali opet to je elektronika a ona ne moze da traje vecno…

eto to ti je bio moj savet a ti sada kako zelis… ja sada da moram da biram dali polovan da kupim odmah ili nov da cekam jos mesec ili dva, bi radije sacekao ali znam da se pre mene niko nije izivljavao na njoj… ali to sam ja a ti kako zelis.

hehe nije mi broj naslova problem posto imam oko 500-600 original naslova za keca i oko 100-150 za PS2.Vecinu sam odigrao,neki su bili glupi ko noc,ali se uvek igralo,ono sto sam hteo reci jeste da me verovatno smorio dizajn Playstationa,sve na isti fazon pa sam zato promenio konzolu.A i PS3 je kod nas skuplji a ja nisam bas pri parama :smiley:

pa pare su uvek glavni problem, pa ja isto cekam neke pare da mi dodju ali nikako da mi vrate a pitanje je oce mi vratiti u celosti ako bi dobio u celosti onda bi mogo sada da narucim da mi burazer iz italie donese jer dolazi za nekih 15-tak dana a necu ovako da mu trazim jer znam koje i staje kada ga donese nece hteti da uzme pare…

a ja bih sony uzeo zbog mozda 4-5 naslova ne zbog vise ali dobro za sada ce morati da ceka, a necu da prodajem xbox 360 da bi kupio sony jer to nevolim da radim.

I ja se trenutno nalazim u debeloj dilemi jer danas sutra treba da uzmem novu konzolu… Pa sam ranije bio na strani boxa mahom zbog piraterije ali sada kada je i PS3 nama smrtnicima poceo da pruza isto to zadovoljstvo,bas se dvoumim…:frowning: fuck!

da to jeste problem ali ja bih opet sada pre uzeo xbox360 i sacekao jos jedno vreme. jer ovo kako je krenulo sada ce biti najskuplje a kasnije ce se to malo iskristalisati tako da bih ja sacekao a ti kako zelis, mada sam ja trenutno prinudjen da cekam a da imam kesa verovatno bi ga uzeo odmah da pare neodu na drugu stranu pa kada se sve ovo svede na jednu racunicu onda bi ga namestio za pirate a do tada bi cucao u kutiji…

Pa verovatno si u pravu… Nego bih voleo da cujem padawana cini mi se da on poseduje obe konzole pa kakvo je njegovo vidjenje trenutne situacije kao vlasnika i jedne i druge.

Imam i ja obe konzole i ps3 mi je drazi od Xboxa.

Sve nove naslove igram na Xboxu, Ps3 ekskluzive igram na ps3 naravno.

Ovo sam vec pisao negde, ne znam da li na ovom forumu ili drugde, ali Ps3 nije toliko skup koliko ljudi misle, ukoliko ne zelis da budes kolekcionar igara za isti.

Ne kupuju se igre u Games-u i slicnim radnjama, vec se porucuju iz Uk, Kanade, Azije itd. pa izadju po 2-3-4 * jeftinije od pomenutih cena nekoliko postova iznad.

Drugo, za jednu kupljenu ekskluzivu koju ukoliko zelis da je imas odmah po izlasku platis od 40-50 e iz Uk recimo, zamenis je za jos 5 drugih igara na forumima i na kraju tu krajnju igru prodas za 30-tak eura, izadje ti sledeca racunica -

• Odigrao si 6 igara za 40-50 e i nakon toga poslednju koja ti je ostala si prodao za 25-30 eura, izadje te da si u minusu 20-tak eura na 6 igara odigranih, sto mislim da i nije mnogo.

Ja tako radim i verujte mi da mi Ps3 ne ispada skupa zanimacija uopste, a jos na ustrb hrpe neinformisanih ljudi koji igre placaju po regularnim deratorskim cenama domacih prodavaca, mozete da kupite igru, odigrate i jos budete u plusu.

Jos jedna stvar - Ukoliko sacekate mesec, dva po izlasku igre, nece vise nabavna cena biti 40-50 e, vec 20-25 e igre, koju po istom sistemu posle igranja prosledjujete dalje, ili je prodate za kintu za koju ste je i narucili pa uzmete nesto drugo,

ima dosta varijacija i kombinacija, sve zavisi od zainteresovanosti. I naravno + free online :wink:

pa po toj ceni od 20-30 eura onda i vredi ostaviti sebi igre jer iskreno ja da sada uzimam uzeo bih mozda nekih 4-5 naslova a kasnije mozda jos koji… ali kako je ovo krenulo oko pirata mozda necemo imati potrebu da kupujemo original igre. nego samo da je skinemo sa neta i to je to, za sada najveca igra koja postoji na torrentu je god of war 3 koji je skoro 40 gb ali nije ni to strasno kada bi ja sam netom od 4 mb svuko igru za nepuna dva dana…