Trenutna Opsesija... Pisem Knjigu :D

Znaci kao sto kaze naslov, opet sam dobio neku suludu ideju (opsesiju).
Da napisem knjigu, vec mesec dana ili vise vrtim glavom oko toga (zato me i nije bilo toliko mnogo na forumu).
Svestan sam da ce me to dugo trajati (vec predvidim da sledece godine necu biti na pola puta), ali iskreno imam sasvim dosta vremena, da pored skole mozgam oko necega kao sto je ovo.

Trenutno imam glavnu i sporednu radnju, par glavnih likova i nekoliko naslova (svake nedelje sam dobio ideju za naslov).
Nekima ce mozda izgledati smesno/glupo, ali eto ja imam stvarno bujnu mastu :D.
Znaci odmah da kazem prica je izmisljena ali dogadja se u istinitom dogadjaju (Drugi Svetski Rat).
Gledao sam razne poznate price i hteo sam da bude sto vise originalno sto je moguce.

Glavna radnja je:
11. Aprila 1941 (jos radim na datumu) Nemacka osvaja Srbiju grad po grad iz dana u dan, dosli su do Cukarice :D, gde nailaze na malu prepreku.
Policijska stanica Cukarice (tada zvana Zandarmerija) izvrsava poslednju odbranu i daje punu snagu u zelji da spasi svoj narod.
Radi se o Sefu policije i njegovim kolegama koji nakon evakuacije grada, zavrsavaju zatvoreni u svojoj stanici i opkoljeni od strane Nacista. Oni ce pokusavati razne metode bekstva (Pustice cak i zatvorenike iz pritvora da se pridruze odbrani, i naravno bekstvo putem bodzemnih tunela).
Znaci to je glavna radnja. A sporedna radnja:
1905. Godine Dva decaka (godine trenutno neodredjene). Najbolji drugari, braca po krvi, dali bi zivot jedan za drugog, jedan je Nemac a drugi je Srbin, tu cu malo da pricam o njihovim dogadjajima da bih uveo citaoca u njihovo prijateljstvo. A 1910. godine Nemac se vraca u Nemacku sa svojim roditeljima (trenutno neodredjen razlog, ali sigurno ce biti nesto zakonski povezano). Ova dva prijatelja se vise nisu nikada videli… Sve do 11. Aprila 1941. Nemac je sada jedan od komandanta koji vrsi napad na Beograd, a Srbin je sef Cukaricke policije…

Znaci to su glavna i sporedna radnja.
Molim vas vasa misljenja, jer bi mi puno pomoglo.
Ponovo kazem da sam svestan da ce me ovo zauzeti barem 2 godine da zavrsim, ako ne i vise. Ne nameravam da zaradim od ovoga (mada bilo bi lepo). Nameravam da uradim dosta istrage, o Nemackom osvajanju Beograda.
Jedan od razloga sto sam izabrao bas tu policijsku stanicu, je zato sto je Cukaricka stanica postojala jos od pre drugog svetskog rata i jos dan danas postoji.

Not bad. Čitam i sve očekujem da će nemci pretvoriti u nazi-zombije i kreće opsada čukaričke policijske stanice :smiley: .
e, i treba ti ženski lik, neka medicinska sestra ili učiteljica, bila na obučavanju u Nemačkoj gde je raskinula veribdu (wink wink) a sada je cura jednog naočitog šefa policije (nudge nudge)

ja vec glavnog nemca vidim kao Stevu Zigon-a :smiley:

ha ha ha, isto sam i ja, dok sam citao, ocekivao da ce se u nekom trenutku pojaviti neka fora tipa naci zombija :smiley: u svakom slucaju podrska za knjigu :wink:

Zar postoji ijedan drugi nemac??? :smiley:

Mene ova sporedna prica dosta podseca na film ‘‘Lepa sela,lepo gore’’ ko je gledao,znace o cemu govorim… :slight_smile: Podrzavam pisanje knjige i slazem se da nedostaje zenski lik…
Ako budes hteo da vidis ovu Policijsku stanicu uzivo,mogu da te povedem,to mi je na 200m od stana :D:D:D
Mozda bi mogao da ubacis u pricu i neku scenu kad se pobune konji i tako daju Warning zatvorenicima ili tako nesto posto je sad ta stanica upravo konjicka policijska stanica…

Hmmm, zar ne mislis da je malo izlizana tema? …mozda bi radnju bolje bilo smestiti na Bliski Istok :smiley:

Posto o tome ne postoji vec milion igara i filmova :D:D:D
Ideja je dobra,samo malo poliranja i cini mi se da moze da bude jako zanimljivo :slight_smile:

Hvala vam da vasim misljenjima, stvarno mi dosta znace.
Treba da idem do Beogradske bibljioteke uskoro da trazim bilo kakve informacije imaju o Nemcima i napadu na Beograd u drugom svetskom ratu. Mozda cak i nadjem nesto stvarno povezano sa Cukaricom :).
Zenski lik??? Ne znam da li su mozda tada imali zenske policajke, ili tako nesto. Bice sigurno zenski lik, glavni ili sporedni… Ne mogu trenutno da kazem, bice za sada 3 glavna lika, i puno sporednih.
A to za konje sto kaze Prle, bila bi dobra ideja, ali nisam siguran da su koristili konje za to vreme.
A ovo sto kaze duschan, jeste prica ima malo Istocni osecaj, ali kao sto sam rekao na pocetku, stvarno sam hteo da smislim nesto sto se nije vidjalo do sada.
Steva Zigon bi bio super kao glavna uloga Nemackog Komandanta, a za Sefa policije bi bio super Nikola Kojo :smiley: ,jer stvarno meni je tesko da se setim nekog filma iz drugog svetskog rata gde je glumio Nikola Kojo… I to glavnu ulogu.
Ali svi znamo ko je SAVRSEN za tu ulogu sefa policije… Pa Bata Zivojinovic naravno, kad nemci cuju da je valter u stanici, ne bi se ni trudili, rekli bi samo “ajde dobro Cukarica sta je to… neka im taj jedan deo grada imamo ih dosta :D”.

Pa verujem da su se koristili jer kada su nemci napali ruse,ovi su se branili sa konjima :smiley: 3 konja na 1 tenk i tako dobise tu bitku :smiley:

Sto se tice mene, bilo bi ti dobro da ubacis kao glavnu temu neku filozofsko-moralnu raspravu, a da se sama akcija potisne u drugi plan. No ipak je tvoj izbor…

Ova stvar sa bracom vise podseca na film i knjigu “Noz” Vuka Draskovica… Kad smo vec krenuli sa sugestijama,da ti dam i ja jednu,mozda ti bude znacila.:slight_smile:

Izbegavaj klishee i potrudi se da budes sto vise originalan,pusti masti na volju ne moras bas da se pridrzavas istorijskih cinjenica. I ako si vec resio,nikako ne odustaj od toga,nece ti biti lako ali ako imas volje i ideja ne dizi ruke makar radio polako i 10 godina…:slight_smile: Masta moze svasta,ukoliko si nekada citao knjigu (a ne samo gledao film) o Harry Potteru onda ce ti biti jasno koliku je kolicinu maste i originalnosti ljudski mozak spreman da izrodi… J.K.Rouling je legenda…:slight_smile:

Nemoj pogresno da me shvatis ova komparacija je bila samo da uvidis kako originalnost ume da proistekne iz maste…:smiley:

Razmotri opciju da se glavni likovi sretnu na kraju. Kao drze pistolj jedan drugom na celu i onda se prepoznaju (jak psiholoski element, pomalo klisej ali pali u svakom slucaju) a dalje sta ce biti s njima ostaje na tebi al ne vjerujem da ce ostati zivi. Pobrini se ne bude sve u toj policiskoj stanici i da se radnja malo promjeni (kuruzi - kuruzi al samo da bude i drugih lokacija) Svaka cast za “opsesiju” i samo se drzi toga! Svidja mi se tema i ako je izdas kupujem 100%. Pored strucne literature (knjige za fax, screen fun i SK) tu knjigu definitivno kupujem :slight_smile:

Definitivno podrzavam. :rock:
Bilo bi dobro kada bi uradio onako kako duschan predlaze, filozofsko-moralne rasprave su mi uvijek zanimljivije od same akcije.

Bice dosta akcije, i onih smirenih trenutaka kada se razgleda situacija, ili nesto planira ili traje neka diskusija traje.
Glavni likovi ce se definitivno sresti u nekom trenutku (iskreno bilo bi glupo da “poginu” a da ne saznaju kako su bili blizu jedni drugog).
Pokusavam sve vise i vise da bude originalnije sto moze, znaci izbegavam dosta klise momenata.
E i razmisljao sam o maloj prepreci u prici… Sta bi sprecilo nemce da jednostavno donesu 2/3 tenka i raznesu stanicu…
Raspitao sam se malo i gledao u drugim pricama, Nemci nisu tek tako rusili zgrade (osim tokom bombardovanja naravno) jer su njima trebala takva mesta kao sto su Policijske stanice, bolnice itd.
Probacu i to da spomenem u prici, samo mi treba malo vise informacija o tome.
Radim na dva razlicita pocetka price, jedan je par sati pre nego sto su Nemci napali deo kod Cukarice, a drugi je kad se policija vec povlaci u Policijsku stanicu.
Pisacu oba pocetka do trenutka kada su oni shvatili da im nema izlaza, pa cu onda stati i pogledati koji je bolji. Nece biti razlika samo u tome sto je jedan duzi od drugog, bicu tu i razlicite informacije u duzem pocetku od kraceg, koje ce se mozda kasnije ponoviti.