"Transfer blama"

Ih svaka cast maloj… Svaka cast onome cija je :slight_smile:

Onaj ko je ljubi sretan je,sretan je,neka je :slight_smile:
A kad odes u goste pa te napadnu… “Kafa?”. “Ne bih,hvala”. “Kako bre neces,popij jednu kafu!” . “Ne pijem kafu”.
“Au ne pijes kafu?! Hoces nes?”.
“Ne,ne,u redu je…” …i tako u nedogled .
Podrazumeva se da se kuva kafa ako si dosao u goste. Sta smo mi,nacija kafe?
Koja (u nizu) glupost…

1 Like

I to ni manje ni vise nego turske kafe. Svi na svetu je mrze, a pogotovu da je zovu tako, ali ne i mi.

Wow, u većini ovih postova prepoznajem sebe pre 10-15 godina… A brat je i dalje u istom fazonu kao i vi, i često mi dođe da ga ojadim od batina, jer se ponaša kao najobičnije derište, a u dupe je spucao skoro 25 godina. I sad kad čitam na šta se žalite, meni je to sve tako slatko i smešno. :smiley: Ja sam prestao da se opterećujem bilo čime. Ain’t nobody got time for that shit.

OMG, nude mi kafu! Bož me sačuvaj! I to još crnu! The horror…

O ne, na TV pale Pink, a meni iskaču plikovi, obliva me znoj, crni mi se pred očima, ubilački nagon mi skače kao Kratosov Rage Of The Titans… Cut To Blck. Vraća mi se fokus i polako ali sigurno počinjem sa čišćenjem mesta zločina…

Meh, odavno sam počeo da isključujem mozak kad su takve situacije i radi autopilot. Često nisam ni svestan šta govorim, ali razgovor ide dalje, piće teče, jeće se jede, a ne lete udarci na sve strane, pa je valjda sve ok.

Isto tako sa razgovorima preko telefona, na časovima, bilo gde, kao da sam aktivirao autopilot.

Meni mnogo više idu na onu stvar programi sa non stop vestima i jebeni Glas Amerike, najviše zbog oca, koji mora 24/7 da prati kad je neka jebena muva u Iranu prdnula… Kraj toga bi gledao 1000 Sinđelića, Ami G i ostalih sranja. Iz sata u sat ista sranja, iste stvari se ponavljaju, sa komentarima kako je on sve to predvideo, jer je istoričar i jer je on “u toku” sa vestima, gde svako laže, dok je on najpametnija osoba na svetu jer nije ni u jednoj jedinoj partiji. A kad se okruži sa gastarbajterima, koji su isto “upućeni” u to kako svet funkcioniše, a dizače stakla smatraju za izum decenije, kojim uptavljaju mali plavi čovečuljci koje lovi Gargamel, tek tad kreće put u svemir brzinom svetlosti. Kraj svega toga mi je Ami G vrhunac zabave i intelektualne diskusije.

Mada mene niko ne smara, jer svi znaju da me boli patka za sport, politiku i njihova sranja, javimo se jedno drugom, poigram se malo sa decom, popijemo po neko piće i ćao zdravo. Svako ide svojim putem sa svojim životom i svojim zanimacijama.

2 Likes

Ne doživljavam te sa tim gifovima :smiley:

Malo da se razbije sterilnost zida teksta :smiley:

Al’ fascinira me doza tvoje smirenosti. Ja cu, ako već nisam, cir fasovat :smiley:

Daemone,dosta toga si objasnio…
Postoji takodje situacija tipa “narodni obicaji”. Odlazak po mladu,pogadjanje sa njenim bratom oko “cene”,bacanje sita preko kuce,nosenje preko praga,krvava bela posteljina,rituali u crkvi,vodjenje oko oltara,lupanje u šerpe,deda vadi iz peska rakiju zakopanu pre 25 god namenski za tu priliku, kum ispred opstine baca saku para u metalu,deca se pobise da skupe,i jos desetine gluposti.
A pozivnica…ako je samo obavestenje-ok.
Ako je pokusaj duhovitosti…total fail.

Turska kafa je ustvari otpad od kafe.
Kod spremanja kafe se uzima jezgro,a ne celo zrno kafe.
Kod turske kafe se melje celo zrno,i to piju samo odabrani…A ako ubode zelju i izvrne solju… ne znam…

Nego ljudi, jeste li vidjeli ljude koji snimaju sahrane svojih clanova porodice? Zvuci morbidno da morbidnije ne moze biti, ali kad vec pominjete obicaje da znate da ima i toga. To sam slucajno vidio i doslo mi lose, jer ne kapiram, oni ce posle da se okupe kuci i da gledaju to? To bi trebalo da bude dogadjaj koji treba sto prije zaboraviti, a ne snimati ga!

Ja inace eskiviram sve obicaje koji su karakteristicni za nas region. Ako mi se nesto ne svidja, necu to da radim. Mnogima to smeta, odmah ste po njima neko ko ne postuje tradiciju, sto je apsurdno. Ali takav je nas narod, izdvojite se na bilo koji nacin od sredine i postajete potencijalna meta. Opucite se od rada, zaradite dobar novac, automatski ste mafijas.

U Crnoj Gori vam sve mogu oprostiti, samo jedno ne- uspjeh. Vjerujem da je i u regionu tako. Svi govore o nekim slobodama, a ako ste slobodan covjek onda vas svi mrze.

Edit: ako se neko zabrinuo, ne govorim o sebi (dakle ne mrze me svi, i guess), vec uopste o mentalitetu naroda :smiley:

Moja porodica je kao spanska serija…evo sta se desilo pre ~mesec dana. Malo i backgrounda. Imam ujaka koji je ozenjen za bivsu prostitutku…koja je toliko puta bila na abortusu da ne moze verovatno da zatrudni (toliko znam iz price, dal je istina ili ne ne znam). Malo je reci da nije dobru snajku izabrao a imao je prilika koliko hoces (takodje cujem iz prica). Zive na selu, bogu iza tregera pa je i posao tesko dostupan. Oboje su ne zaposleni i hrani ih njegova mama, moja baba. On je radio do pre godinu dana dok se ta firma nije zatvorila.
E ovde krece zanimljiv deo. Moj otac, kome je ona NIKO i nista joj je nasao 3 posla, sva 3 je odbila iako nema sta da jede a pusi dnevno po 2 kutije. Ujak je nasao posao u slovackoj…3 meseca tamo, 3 vamo…odlicna plata…ona mu neda da ode… Zive na selu, nemaju 1 nosilju…a kamoli prase…i samo kukaju…moj otac im je takodje dao 100 predloga kako da uloze novac dobijen od prodaje zemlje…gde bi im on otkupljivao proizvode…nisu pristali…da bi ujna nakon svega toga rekla babi (maminoj mami) kako nas nije sramota sto necemo da pozajmimo 15000din a imamo nov auto i ‘odlicno sredjen stan’ a mamin brat nema sta sa jede…ona bi sebi ruke odsekla umesto kupovine auta ako bi njen brat bio gladan
A drugi sada pokojni ujak, imao je zenu i dete. Tragedija se desila u julu predprosle godine a njegova zena je vec sada u 8-9 mesecu trudnoce…mozda se i porodila ko zna…a njihovo dete skroz zapostavila…
Sta da kazem…sramota me familije…da mi je najveci blam to sto slusaju pinkove zvezdice…ih gde bi mi bio kraj. Iskreno zavidim ljudima koji su bliski sa svojom uzom pa i sirom familijom. Nisu ni svesni sta imaju. Ja sam se trudio da odrzim kontakt sa bratom i sestrom od tetke…ali dzaba…brat je mladji 2 godine a sestra starija 5…ona zavrsila fakultet ja ga upisao…pa nije ako da nemamo o cemu da pricamo…zvao ih x puta na pice ali nema vajde…ni jednom…na kraju sam odustao…nemam vise ni njihov broj telefona

A snimanje sahrane je bolesno jako…vidjao sam po fejsbuku selfie pored otvorenih kovcega familije…bolesno da bolesnije ne moze biti… ne znam kako nekome moze tako nesto da padne na pamet… Clan rodbine ti je otisao na drugi svet a ti se fotkas i pucis oko njegovog kovcega…ma mars bre

Marko,moj stav je da za druzenje uvek trebas da trazis ljude slicne sebi,bez obzira na to da li su familija.Familija je to u jako retkom broju slucajeva.
Takodje kada si na svadbi pa se povede KOLO!
“AJDE USTAJ BRE DA IGRAS!”.
“Ne znam i ne zelim da igram kolo…”
“NEMA TU STA DA SE ZNA,'AJDE,AJDE!”
I onda te cimaju i razvlace levo-desno kao harmoniku.Jako neprijatno.
Takodje kada dolaze na Slavu i redjaju se kao na traci. Sasvim dovoljno je da se pozdravimo i da kazem"Dobro mi dosli,izvolite".
Ali ne,to mora da bude “SRECNA SLAVA,MVA,MVA!”. Mislim cemu ljubljenje?
To ljubljenje mi je takodje neprijatno.Ljubim se bre sa zenom i decicom,decu poljubim u obraz i teme,i ne zelim ni sa kim drugim da se ljubim.

32 posta a ja i dalje ne vidim poentu teme, but oh well…

jos malo pa cemo postati ana.rs ili rekbu

4 Likes

Kako ne vidish…Izjashe te cela familija,trpish ko konj, cutish… Onda ovde dodjesh iscrnish ih najgore i srce na mestu :grinning_face_with_smiling_eyes:

Anonimno ispljujes familiju. Sta ces bolje? :laughing:

Poenta teme:

Ljudi koji ne smiju reći svoje mišljenje bližnjima, pretežno zbog stida/srama/mogućih ogovaranja/tračeva/od strane komšija/porodice/rođaka, dođu ovde pisat i kukat anonimno.

Taman fina temica za čitat uz jutarnju kafu :Đ

Da nisi iz crne gore? Jutarnja kafa u podne :smiley: :smiley: :smiley:

Marko, brate, ne mora radnja označavat sadašnje vrijeme :stuck_out_tongue:

Znam, znam da nisi iz CG ali nisam mogao da odolim :slight_smile:

“Ko nije zadovoljan onim što ima, taj ne bi bio zadovoljan ni onim što bi htio imati”

@pleja iz tvojih postova zakljucio bih da si jako dzamgrizava osoba… bez ljutnje…
Smesno mi je da citam da tako odraslim ljudima smetaju tako banalne stvari…
Pa ne ides svaki dan nekome na vencanje pa da ti tradicionalni obicaji toliko smetaju… Meni je to sve jako simpaticno (osim stajanjanu crkvi 2 sata)… I da se ide po mladu i pregovara, prvi ples, itd… Da meni trebas doci na vencanje i da znam da bi covek bio takvog stava i raspolozenja, pozeleo bih da ipak ostanes kuci, a ja bih ti poslao hrane i pica, da uzivas pored TVa taj dan :slight_smile:

Meni se tradicionalni obicaji svidjaju, iako neki i nemaju nekog smisla… ali mi i ne smeta, jer se tim i ne opterecujem… I ja smatram da ljudi kojima je to problem, da u stvari i nemaju problem… Tradicija, gramatika i ostale nebitne stvari…

Kad smo kod familije, ja nemam nikoga sa oceve strane… Mislim, imam ali bolje i da nemam… Familija sa majcine strane je nesto bolja, ali su svi u Srbiji… Tako da je meni nepoznato ono “spavacu kod tetke”, “idem kod babe na rucak”…

Sahrana i snimanje iste… Bolest! Nema se sta komentarisati tu…