"Transfer blama"

Rodbina dolazi u goste…
Zena sprema meze,deca skupljaju flase,merak pivo,minaqua kis voda,hello sok za prehladjenu dečicu…
Uz kurtoazni regularan razgovor,ide program na tv…Mala sestričina dobacuje “Pusti pink”. Kreće Amigi show. Svi gledaju,odusevljeni, “Al je duhovit ovaj Oskar!”.
Meni jako neprijatno,znojim se,reci se brljaju,misli mene gone…
Al rodbina siba i dalje "Ludilo,slusaj ovog coveka,uspeh!’.
Da ne pričam o situaciji kad se familija okupi a na tv-u ide “Sinđelići”! Muka i teskoba…Dok idu reklame krece diskusija o tome ko je jaci - Rusija ili Amerika.
Da li ste dolazili u takve situacije?

1 Like

Nikad…imam normalnu rodbinu. Salim se, ne podnosim ih :laughing:

Ljudi u Srbiji imaju shvatanje da ,iako nemamo apsolutno nista zajednicko (mene kad vide da drzim kontroler krste se i klimaju glavom u neverici) MORAMO da budemo u kontaktu,da se druzimo i posecujemo,jer pobogu,pa mi smo FAMILIJA!
Kad igram neki survival horor “Opet igras te DRAKULE,deca ce da ti se istraumiraju…”.
Zavidim ljudima na zapadu koji nadju dobar posao i odsele se 1000 km od kuce. Familiju vidjaju za thanksgiving day.
Sto se prijatelja tice ionako u zivotu mozes imati jednog pravog,maximum 2. Ostalo su poznanici…
Sto se rodbine u inostranstvu tice oni su prica za sebe.Burazer iz Nemacke mi salje slike oled tv-a od 2k e,spavace sobe,dnevnog boravka…Kada ga pitam da posalje 1 polovan ps3 “Gledao sam na e bay-u,nema ni 1 blizu mene a ne mogu da se cimam da idem tamo negde…”.
Inace u Deu ne postoje kurirske sluzbe,samo u Srbiji.
Kada dodju ovde pricaju iskljucivo o sebi.
Deci kad daju po 10e tripuju da je to u Srbiji veliki novac. Nisu nista duzni,taman posla,al mene bi bilo sramota. Kod drugara dolazi stric koji radi u Becu,klincu na rodjendan i pita prisutne “Jel ima neko da mi razmeni 20 eura,da dam malom 10”?.
Ljudi se gledaju izmedju sebe,ne veruju…

7 Likes

Sreca rodbinu nemam preveliku, odnosno nemam nikakav kontakt sa vecinom vec decenijama :smiley:
Nemam problem da biram drustvo pa makar to bila i rodbina. Ja sam i na svadbu zvao samo onu rodbinu koju sam ja zeleo bez ikakve frke. Nemam problem da svakome kazem sta mislim ili ga otresem na keca.
Dosta je “simpaticna” ta tvoja pink situacija :smiley:
Imao sam par puta slicen situacije. Ne sa rodbinom posto mi sem rodjenog brata niko u kucu ne ulazi :slight_smile:
Skupi se neko drustvo i kod mene i sada bilo je da od jednog drugara devojka/zena hoce da se prebaci na Pink i gledaju/slusaju neke budalastine.
Tu ja bez trunke blama kazem “u ovoj kuci se to ne slusa i ne gleda, ja to stvarno ne mogu da podnesem” Svaka dalja prica je zavrsena. Kome se ne dopada moze da ide!
Ja nikome ne idem u kucu i pustam muziku koju ja zelim!
Siguran sam da se toj osobi ne bi svidelo da sam joj dosao kuci i pustio npr Johnny Cash…

Takodje situacija gde sam imao proslavu kada mi se rodio mali. Pa je neko resio da naruci od muzicara neku grozotu. Gde sam to isekao, rekao “slobodno pravite decu i organizujte muziku po svom ukusu.”
Moja zena kaze nekad da sam asoijalan ili divljak :slight_smile:
Ali se samnom makar uvek zna na cemu si.

1 Like

Tebre,samo " sa mnom " odvojeno i imas like od mene :slight_smile:
Salim se malo,a i gramaticki sam freak. (Sto ne znaci da i ja ne gresim).
Ja radim na sebi da dodjem u tu fazu u kojoj si ti, da kazem ljudima koji su u mojoj kuci “hej,batali youtube i klipove koji su tebi smesni,tursku seriju i amigi show. Kad ja dodjem kod tebe pustaj sta hoces”.Imam ortaka koji,kad popije,pusta samo “ciganske svadbe 50.000 € uzivo”. Brateeeee!!
Meni sve kao truba,ae nema veze,neka ih…a u sebi gutam knedle i preznojavam se.
Na tome moram poradim.

1 Like

Al samo u našem izopačenom društvu iskren čovek može da bude “asocijalan” ili “divljak”.
Samo u našem društvu rodbina može da ti se naljuti ako zabraniš pušenje u svom stanu, u svom okruženju.
Ja sam slične naravi i u istom košu kada je porodica u pitanju, a smatram da smo svi mi tu negde, hteli to da priznamo ili ne. Situacija nikada nije bila gora, dosta je zavisti u porodicama, dosta je nepotizma (elaboriraću).
Naravno, porodica je porodica i tu bi kao trebao da gine svako za svakoga, ali ništa od toga, za hiljadu sam porodica saznao kako majka favorizuje ovo ili ono dete, kako se za ovog sina pravi kuća, a drugi živi pod kiriju, kako ovo, kako ono. E, na taj “nepotizam” sam mislio unutar porodica. To stvara zavist, to je otrov.
Takođe, rodbinski odnosi su nam takođe postali i odnosi iz interesa. Tipa, ako pravi neki rođak svadbu, evo zove me, šalje poruke, ne odvaja se od mene. Odeš kod čoveka, posle toga ga nema baš kao da je u zemlju propao.
Meni su još roditelji razvedeni, pa haos, ali na primer, celoga života su mi sa očeve strane jeli govna za majku, tipa “mi bi dolazili kod tebe, da ti nije majka tu”. Sada kada imam stan pod kiriju više od 2 godine u kojem moja majka ne živi, njih opet nema.
Takođe isti slučaj za rođake iz Nemačke. Sećam se da je moj stric dolazio i dovodio dete sa gameboy-em kada je video rekorder bio ekskluziva u našem gradu i da nam je govorio da malom ne prilazimo dok igra, jer je to “veoma skupa” igračka. Sada, kada mu je sin propalitet i sitni narkoman on meni kazuje “eh da je moj sin kao ti”. How yes no.

Sve u svemu, postoje transferi blama u svakoj porodici, ali ja na primer isto ne trpim i ne dozvoljavam neke gluposti. Ako si došao kod mene u kuću, poštuj moja pravila, ne tražim ni od koga da dubi na glavi, ali isto ne trpim političke razmirice, turske/indijske serije, Pink kanale. Ja na primer odem kod majke koja živi sa mojom nanom i odmah tražim da se TV ugasi. Vidim da im često to smeta, jer jelte, hoće i da te ugosti i da ujedno prati 1235872345987 sezonu Male Neveste, ali - jesam li došao kod tebe da te vidim i da sa tobom porazgovaram kako treba ili treba da čekam reklame, pa da mogu na brzinu da te pitam za dobrobit, zdravlje i svakodnevna dešavanja?

5 Likes

Loodaca,objasnjeno sve. Nema tema mnogo veze sa gamingom ,al zato i imamo offtopic.
Nekako mi gameri kao i da razmisljamo na slican nacin.
Kada je cale umro (imao sam 18 god) mnogi su prilazili,tapsali me po ramenu i govorili “Ne brini nista,tvoj pokojni ćale je nas zadužio,mi cemo te zbrinuti,naći ćemo ti dobar posao…” itd…
Posle sahrane,kada me vide na ulici prelaze na drugu stranu. Ostavljen sam bio na vetrometini,nespreman da udjem u klinč u meču zvanom “život”, nepripremljen…
Jedva sam se izborio,pakao preživeo…Zahvaljujući nekim drugarima…Sada na slavu i decije rodjendane pozivam samo drugare. Familija off.

Ma za video igre me bole brige kad je porodica u pitanju. Ako treba istetoviraću to na čelu, ali ima da ostaram igrajući igre. Biću deda koji igra video igre. Kraj priče. Neki idu u kafanu, neki igraju fudbal, neki u kladionicu idu, a ja igram i skupljam video igre. Za to imam najmanje problema ili bolje rečeno, “transfera blama” :slight_smile:

1 Like

U mom okruzenju,lakse ce tolerisati iglu u veni nego kontroler (“dzojstik” :smile: ) u rukama…
Al tu je i moj stav isti…zabole me za vase misljenje,gaminga se necu odreci dok sam ziv… Ili dok se ne iskrivim kao kifla…al tada ce biti ilumiroom pa cu opet da igram :slight_smile:

Da se razumemo, familija su oni sto zive ili su ziveli sa tobom u kuci, roditelji, rodjeni braca i sestre (supruga i deca se podrazumevaju :smiley: ). Za sve ostale me zabole ona stvar. Svi se danas drze na “politiku”. Oni koiji nastupe iskreno tako cu i prema njima, ostale cu da ispostujem na tako nekim vecim desavanjima i cao.

@pleja, svugde je tako u Srbiji sto se tice gaminga. Bolje biti propalitet nego gamer. Ali stvar je u tome sto je to njihov problem! Ne isticem kao nekada da volim da igram, vec diskretno uzivam u tome i ako iko ikad kaze da to nesto nije dobro, lepo uz blag osmeh prokomentarisem “ma ne kapiras ti” :slight_smile:

1 Like

A ja kazem “Ma vi ste u pravu. Ja sam bolestan,treba mi lecenje. Sada lagano izadjite iz moje kuće” :slight_smile:

Jedini “transfer” koji ja mislim napravit je što dalje odavde. Pa nek je u pitanju i vlastita krv…

Vidim, i kod većine isto. Ne znam da li sam ohrabren, ili još više deprimiran.

Lordish,ako si se pronasao u prethodnim postovima…
Begaj sto dalje i ne osvrći se…
Možeš i kod noodle-a u Kanadu,al ako dovede mene da radimo hidro izolaciju,gletovanje,krecenje,keramiku…
Biće koristi za sve nas :slight_smile:

Zato najbolje to odraditi drugim redosledom i onda nema problema…Prvo biti propalitet i onda se baciti na igranje…Da vidish onda hoce ti zvocati bolje narkoman…

Stevo,rekao bih da si ti adrenalin dzanki :slight_smile:
"Zenice se skupljaju polako postajem svestan ,oblika ovog mesta, savrsen tetraedar u centru podnozja pijadestal…
Ae jbg da ne smaram dalje … “Zalazak treceg sunca” Beogradski Sindikat… Stara stvar,ovo je officiall game sound theme…for Halo game serijal…

Ako si “gramatički freak”, možeš slobodno da koristiš ili čupavu latinicu, ili čirilicu, a ne ćelavu latinicu. Ako si “gramatički freak”, onda posle zareza (zapete) ide razmak. Posle tačke, takođe. Pre upravnog govora, ide dvotačka. I tako, još par sitnica na kojima mora da poradiš. Bez ljutnje.

1 Like

HA HA HA, Živa istina… ja još i ne pijem i ne pušim, a igram “igrice”, mora da nisam normalan.

Eto i ti sada usred recenice,posle zareza pises rec velikim slovom,a pre upravnog govora ne stavljas dvotacku . :slight_smile:

Al ae bolje da batalimo gramatiku i posvetimo se stvarima koje volimo.
A to su familija, serija “Sinđelići” i “igrice” :slight_smile:

Sta fali Sindjelicima :smiley: :smiley:
Pre dve god sam bio u nekom hotelu na kopu gde je bilo samo dva kanala. Jedan je brio RTS koji je povremeno nestajao a drugi je bio taj na kome su Sindjelici :smiley:Od sve serije samo sam zapamtio onu jako lepu i zgodnu malu.

Maloj svaka cast,al ja kad hocu da gledam lepe i zgodne devojke ,za to koristim odredjene sajtove :slight_smile:
A kad hocu kvalitetnu seriju onda gledam “Bolji život” :slight_smile: