Torrent klijent - problem sa usporavanjem interneta

Mislim da datira od kada sam se preselio i presao na SBB. Cini mi se da problem nije postojao na Radijus Vektoru prethodno. Skidanje torenata maltene ucini neupotrebljivim racuinar za surf i bilo sta ostalo. Nije da se skidaju maksimalnom brzinom, jer su public trekeri, nebitno da li “vuce” 10kb/s ili 3 mb/s. Ogranicim mu i upload, ne vredi. Menjao sam i sam torent klijent, presao sa mikro torenta na qBittorent… Onog momenta kada iskljucim torrent klijent, internet prodise", ali u retkim slucajevima moram i da resetujem ruter. Jedino resenje je da ostavim da se skida preko noci i dok sam na poslu… Ima neko ideju?

Jedino sto mi pada na pamet jeste da se cela internet konekcija crpi da bi se pronasli novi izvori?
Ja kuci imam problem takav da cim neko pocne da streamuje youtube/netflix ja ne mogu nista raditi…pa se cesto svadjam i sa devojkom dok igram neki MP a ona gleda netflix hahahah…because priorities :joy:

1 Like

U potrazi za novim trackerom crpi ti se sav saobraćaj. Instaliraj uTorrent 2.2.1, zabrani po instalaciji da se ažurira na noviju verziju, a pivo ćeš platiti kada se vidimo…

2 Likes

Hm, izgleda da je 2.2.1 uradilo trik. Neverovatno da su moderni torent klijenti neupotrebljivi i da imaju takav problem na aplikativnom nivou…

1 Like

Uvek unchekiraj “enable DHT”