Too Human opis

(Aj kad je vec i Prle poludeo sa tim, malo i ja da ubijem vreme)
Ovako vec nesto nije prvi put da radim, ali jeste na sprkom…i to pisano.
Ranije sam radio u video klipovima na engleskom (tj. review)
E pa gde da pocnem sa Too Human???
Pa od pocetka, Too Human je igra koja se vec pravila skoro jednu deceniju. Prvi put kad se uopste culo za Too Human je bilo cak 1999. godine. Igra je bila namenjena da bude Playstation 1 exlusiv na 4 diska i nije izgledala ni blizu zavrsnom igrom. Cilj igre jeste bio isti (Mesavina Cyberpunk-a i neke mitologije, tada nije bilo bas odredjeno da li ce to biti Grcka ili Norska).
Godine 2000 Silicon Knights potpisu ugovor sa Nintendom, i onda naravno pocnu zahtevi za nove igre na njihovom novom sistemu GameCube. Silicon Knights stave Too Human sa strane, sve do godine 2005. Tada pocnu prvi radovi na igri, 2006 E3 silicon knights iznenadi ljude sa novim trailerom koji je ocigledno potpuno drugaciji od onoga sta su videli 1999, i jos sa Playstationa su skocili na naj noviji Xbox 360, sa potpisanim ugovorom sa Microsoftom, Silicon Knights dobija fond od MSa u iznosu od CAK 80 miliona dolara.
Avgusta 2008 igra je konacno izasla.
E sad malo o samoj igri da pricamo.
Prica u Too Human je mesavina Cyberpunka (daleka buducnost puna mehanike,robota itd.) i Norse mitologije (Ova mitologija nije mnogo poznata u Srbiji evo cak ni ja ne znam kako se zove na Srspkom, Norse mitologija je jednostavno Mitologija o Vikinzima i Njihovim Bogovima).
Norse mitologija je veliki deo Price dok je CyberPunk jos veci deo izgleda i dizajna igre.
Glavni likovi u Too Humanu su Aeziri, grupa bogova u norse mitologije.
Jedan medju naj poznatijim Bogovima (Cak su mozda i Srbi culi za njega) je Thor bog munje. Ali igraci ne uzimaju ulogu Thora, vec mladog boga lepote zvanog Balder (ili Bulder…Mrzi me sad da gledam :D)
Pre pocetka igre, prikazano nam je da je Balder bio negde daleko, i da je bio jako ranjen (kasnije su ova pitanja odgovorena, necu sad ja da ih odgovaram da nebi upropastio sjajnu pricu).
U njegovom povratku Balder svrati do malog Kafica gde su on i ostali ljudi napadnuti od strane nekog novog mehanickog cudovista zvanog Grendel, Balder uspeva da mu odsece samo ruku i cudoviste pobegne,
Sad da ne bih bas celu pricu ispricao, ukratku:Balder mora otkriti kakvo je to novo cudoviste, saznati ko mu je ubio zenu, otkriti sta mu se to tacno dogodile (pre pocetka igre) i povrati ti svoje pamcenje (jedino sto se seca je svoje duznosti kao Aezir).
Toliko o prici e sad o Gameplay.
Too Human je kao sto svi znaju RPG igra, (RPG:Roleplaying game, primeri Diablo 2,World of warcraft…)
RPG sistem je kao i u mnogo drugim RPG igrama, Igrac moze da menja 6 delova njegovog oklopa, koristi 3 razlicita Melee oruzija i 3 razliciti range oruzija.
Igrac ima i Skill tree (razlicito je za svih 5 klasa) u Skill tree moze da dodaje/pojacava snagu,moci,sposobnosti itd. Njegove/njene klase.
Jedina stvar sto moze da se menja kod lika osim Oklopa i Oruzija je klasa, ima 5 klasa u igri (Champion,defender,berzerker,commando i Bio engener).
Ne moze da se menja kosa,lice,boja koze/kose itd. Jer u igri se igra samo jedan lik…Balder i on ima svoj poseban izgled.
Borba u Too Humanu je glavni poseban deo u Too Humanu. Nije prvi put da je prikazan u video igrama ali ovde je usavrsen.
Umesto buttonsmashinga, napadate neprijatelje sa Desnim stickom (RS, right stick)Samo pomerite stick u pravcu gde zelite da napadnete, Oruzija cak i imaju mogucnost da ako vam je neprijatelj 3,4 metara od vas mogu da vas DOBACE do neprijatelja i istog trenutka mozete da ih tabacite.
Range napadi su drugaciji, kada koristite 2 pistolja Okidaci (Trigers) vam predstavljaju ruke, Pritisnete RT i Balder ce da puca iz pistolja u desnoj ruci. A ako imate pusku onda RT predstavlja normalnu paljbu a LT predstavlja alternativnu paljbu.
Toliko o Gameplay a sada Grafika.
Nema mnogo da se isprica o grafici, nije toliko mnogo specijalna ali nije cak uopste ni losa. Ako vam se svidi gameplay onda neceta cak ni obracati paznju na grafiku, a ako ocenjujete igre samo po grafici…Mislim da cete hteti da probate ovu igru pre nego sto je ocenjujete po Screenshotovima.
Samo toliko o grafici a sada ton.
Audio u igri je inzvarendan.
Kao prvo Dialog je 10/10 Likovi su toliko uneti u igru izgledace vam kao da gledate neki Film koji kao da nije imao budzet od 80 million nego od 800 miliona…
Muzika je odlican isto, uvek se pojavljuje na pravim trenutcima.
Zvukovi za oruzija,udarce,stvorenja itd. su isto inzvarendni.
E pa toliko o celom opisu, a sada ukratko stvari.

Prica-9/10
Muzika-9/10
Gameplay-8/10
Grafika-7/10
Totalna ocena 8/10

[+]-Jako dobra prica,zabavan nov nacin gameplay-a,jako dobar originalan dizajn igre.
[-]-Igrac jednostavno ne moze da umre(kada helti dodju do 0 andjeo vas pokupi odnese do nebesa i Balder se vrati na pocetak prostorije i nista se nije promenilo), multiplayer (jedina opcija za multiplayer je 2 player Co op campaign za samo Live i System link)

Trailer

https://youtu.be/LssCH-ACWSk

Screenshotovi
http://media.xbox360.ign.com/media/748/748783/imgs_1.html

Sasvim korektan opis :slight_smile:

Jel možemo da ga, uz male korekcije, postavimo na sajt kao zvaničnu recencziju?

Stefane, svaka cast, samo jedna mana(bar meni), nisam citao opis jer je predugacak…Inace svaka pohvala,odlicno…

Ma daj, mana je jer je predugacak? Pa kako to moze biti mana? A i nije uopste predugacak. Ljudi pisu review po 7, 8 strana na nekim sajtovima. Po stranu za svaki deo igre. Nije to preview u 5 recenica nego review.

Ne znam sta da ti kazem, ali ja ne mogu da citam kad vidim ovako dugacak tekst…Zato za postoje treileri i video opisi za ljude kao sto sam ja…:smiley:
jos jednom kazem,svaka cast Stefanu…

Ja sam rado pročitao! Nijedan text nije predugačak ako je ok napisan!:smiley: