The Xbox TV app

1 Like

Interesantno je da se mogu korisiti i ostali kontroleri za igranje, nije nužno imati Xbox džojped.

Verujem da ce i LG kroz neko vreme. Bice interesantno probati ovo kako deluje kod nas.

1 Like

Samsung prvo. Valjda testiranje, posle i ostali. Takođe nemaju toliko servera koliko bi ljudi eventualno koristilo…

1 Like

Samo ako je TV iz 2022.? Malko debilno… Pa nemaju svi TV star do 6 meseci majku mu.

1 Like

Ne morate kupiti xbox za 270 evra, mozete igrati na smart tv-ju za samo 2999$.

Ma ok, to je sad tako, za godinu dana to nece biti kamen spoticanja ko sto sad deluje

5 Likes

Pa oni to u principu i ne prave za sada, mislim da je tu tek u povoju i da je to jos uvek nedovoljno razvijena tehnologija i infrastruktura za to ali ono o cemu sam pricao , mislim da je cloud gaming neka buducnost gejminga a da ce vremenom skupe konzole i skupe igre otici u istoriju.

1 Like

Za FPS MP igre neće skoro, barem 10+ godina, a verovatno i daleko više.
Sve što zahteva mali input lag, stream nema šanse da pokrije.

Secam se, pre jedno 5-6 godina, otprilike kada se pojavilo ono amazon sranje, kako su me clanovi foruma ubedjivali (prozivali) da je gamestreaming strava i da ne mracim, da je to i sadasnjost i buducnost, da je problem do mog neta ako mi nesto ne radi kao u offline-u. Malo prosao hype i cloud ovo, cloud ono, svima jasno da “nema sanse”, opsta sprdnja na racun televizora. :roll_eyes:

Sve je to super, ali je “u povoju” vec ~10 godina, i godinama slusamo o tome “jos samo malo”.

Microsoft je spucao silne pare u marketing tog sranja za casual gamere, a ne mogu da omoguce cak ni striming preko xbox appa u vecoj rezoluciji od 720p. Sony, makar, nudi 1080p koji izgleda 5x bolje.

1 Like

Mislis na PS Now? Nisam probao, probao sam Nvidiu i ono je bas smece.

Ne mislim na ps now nego na mobilnu aplikaciju koja omogucava striming na mobilne uredjaje sa tvoje kucne konzole. Jako prosta stvar, za razliku od cloud striminga, koji ne zahteva kucnu konzolu, ali ni to ne umeju da naprave kako valja (mislim na MS, Sonyjeva je ok).

2 Likes

Ja sam igrao Hades i Spiritfarer na xCloud i bio sam blago sokiran kako dobro radi. Kao da sam lokalno na telefonu igrao. Sa druge strane, BF V je bio apsolutno ne igriv zbog input laga.

Na PS Now sam probao Control, isto nemoguce igrati zbog input laga. :man_shrugging:

1 Like

Ubo si nail in the head sa ovim. Ista stvar i sa remote play. Ja probao prvo sa 4 a onda i sa 5.
4 sam npr odneo u drugu sobu da tamo zuji i urla dok radi :joy: a ja igrao na pcu u tišini.
Za sp igre je ok, pritom vanila ps4 ide samo do 720p rez, valjda su sa ps4pro ubacili 1080p, ali o mp nema govora. Ista stvar i sa ps5 sa strimingom na pc. Ne pomaže tu lan konekcija ni ništa, lag je neizbežan čak i tako kad se strimuje iz lokalne mreže a ne sa tamo nekih servera.
Nisam protiv ideje, ako neko ima takav tv, ne kupuje mu se konzola što da ne, ali mi cela priča presipanje iz šupljeg u prazno i tapkanje u mestu bez nekih konkretnih pomaka godinama

1 Like