The Witcher 3: Wild Hunt

Do juče si igrao u 17fps na Xbox One sad ti odjednom 30 malo. Eh živote lutalico :smiley:

2 Likes

Nisu tako rijetki samo nisu glasni. Mene boli patka za fps-om ali me isto boli patka za raytracing pa uvijek biram performance mode. :grinning:

1 Like

Važno je imati izbor, sve ostalo je lični odabir.

2 Likes

Ja nisam nikad imao Xbox pre nego sto je izasao X , al da igrao sam u 30 fps Odyssey i uzivao. Meni je fora kad probam malo bolje tesko da se na staro mogu vratiti

I to je okej. Isto kao što je okej kada ljudi igraju u 30fps zbog RT. Ne moraš da ih tretiraš kao nižu klasu :smiley:

1 Like

Oni su klasa iznad nas , lose si protumacio :grinning:

Na stranu frejmrejt, gledam ove slike sto porede – bogami matori Witcher jos uvek toliko dobro izgleda da taj next-gen patch malo sta zapravo popravlja. Ok, bolje senke tu i tamo, to je sve sto ja vidim.

6 Likes

Koliko vidim ni pleyka nije sa rt na 60

1 Like

Mislim da su pomenuli kako su sredili da se vegetacija manje leluja na vetru sada i sl… Ne znam zašto, meni je to baš kul i činilo igru življom. Jel možemo mi da ne instaliramo ovaj patch…? :joy: Vidim da očajno radi na Pc-u, a i konzole nisu baš najsjajnije.

Strašno kolik stutter, bukvalno neigrivo. Strimeri/ytberi/influenseri ni reč o tome nigde.
I posle sam ja lud što probam pirata pa kupujem tek ako je sve ok.

2 Likes

Jedna slikica sa PS5 Ray Tracing mode. Lepo radi i izgleda. Jedino sto su mi nekako stickovi suvise osetljivi. Sad za kameru moze da se smanji ali za kretanje ne moze. Mada mozda ima uticaja i Callisto jer tamo si i trom i spor dok ovde bukvalno letis.

10 Likes

Teško je vidjeti razliku sa slike. Mislim da nas je većina zaboravila koliko su teksture bile loše u originalu. Nedavno sam ga ponovo instalirao na PC-u i većina tekstura koja nije na glavnim likovima je jako niske rezolucije čak i na ultra postavkama. Kada kamera tijekom dijaloga zumira na predmete tipa hrana, šolje ili tepisi, onda izgleda kao nešto sa PS3-ce.

U novom updateu je sve to dosta poboljšano, ali najveća razlika je u vegetaciji. U originalu su trava/drveće/grmlje često izgledali kao da su napravljeni od papira. Sad sve izgleda punije i “trodimenzionalnije” :smile:. Nije na razini RDR2, ali djeluje dosta modernije od 2015-te. Draw distance je isto veći, ali nije toliko poboljšan koliko je drukčije urađen. Dodali su blagi bloom efekt koji pomaže u prijelazu na niski LOD u daljini čime sve izgleda dosta skladnije. Uglavnom, jako sam zadovoljan, bar ako pričamo o performance modu.

RT mod je katastrofa, blago rečeno. Rezolucija je niža, velike razlike u eksterijerima nema, a radi dosta loše. Imam osjećaj da je rijetko kad 30FPS-ova, a kad sam učitao save u Novigradu mislim da ima jedva 20. Ne znam kako je na PS5, ali na SX po meni nema smisla, bar zasad.

2 Likes

Na pcu isto katastrofa, istina vegetacija, kosa sve izgleda predobro, ali optimizacija je golo govno. Bukvalno u 1080p na ultra i rt na ultra je ok framerate, ali grozan stutter primetan i pri najmanjem pomeranju kamere/miša. U 1440p tek da ne govorim.
Za one koji su ovo testirali i aminovali da je spremno za release otvoriti goli otok.
CP2077 all over again, kontam za jedno godinu dve da će sve ispeglati sa patchem 20.0

Na series X sam nastavio tamo gde sam stao, sada sa poboljsanjima :blush:


4 Likes

@MikiBanter javi kako radi na krompirku :potato:

1 Like

Eve me :smile:

Ja sam drugi. :joy:

1 Like

Ja sam treći :grin:

Znači nisam jedini koji tek sada igra :rofl:
Ja sam prošle godine kupio igru pa pročitao da izlazi next gen update i onda sam čekao.

1 Like