The Witcher 3: Wild Hunt

Krenuo sam ng+ na death march. Za sad ne mogu da se zalim na tezinu. Koristim decoctions vise razmisljam u borbi i ne izgleda preterano tesko. Videcemo za dalje. Tek sam na pocetku, odradio sam 5-6 questova, stigao sam u vizimu.

EDIT: Posto mi se mnogo dopao ceo ovaj svet, prica i likovi citao sam dosta po internetu o prethodnim delovima pa da napisem par stvari koje ce vam olaksati da razumete pricu u W3 ako prvi put planirate da igrate sada. Necu prva dva dela prepricavati, postoji tona takvih klipova na yt.
Ono sto je zanimljivo i vazno za pricu je da postoje dve regije: Sever i jug. Nilfgaard(u igri se cesto spominju kao ‘the black ones’, njihov emblem je ono sunce vidjacete ga dosta u igri) je bio u pocetku samo jedan grad na jugu, ali su osvojili sve ostale gradove i teritorije na jugu. I sada ceo jug pripada njima, ali samo oni koji su stvarno iz Nilfgaarda sebe nazivaju nilfgardijanima.

Sa druge strane, na severu, postoje kraljevstva poput Lyria, Kovir, Rivia odakle je i sam Geralt. Takodje tu su i najbitniji Temeria, Aerdin, Redania i Kaedwen,
Temeriju i Aerdin su Nilfgaards lako osvojili i u Vizimi(glavnom gradu Temerije imaju svoje glavno utociste). Tu se nalazi i Emhyr, videcete vec u igri. U medjuvremenu, King Radovid of Redanie napao je svoje saveznike Kaedwin i osvojio ga. Dakle, postoje maltene samo dve velike armije, kraljevine sada, Redania i Nilfgaard koji u toku Witchera 3 ratuju medjusobno.
Treca velika regija u igri je Novigrad koji je jedini ‘neutralan’ jos uvek, za koji se smatra da ko god ga osvoji, Radoviid ili Emhyr da ce pobediti rat.
Postoje i Skellige ostrva, koja su takodje neutralna, ali se ne vole sa Nilfgaard tako da su sa njima u ratu i oni.
Ovo je ukratko o ratu i sta se desavalo sve pre Witchera 3 sto se rata tice.
Ako mislite da treba stavite ovo u prvi post, meni je ovo dosta pomoglo kad sam procitao i razgranicio ko je tu sta s kim i kako…

1 Like