The Witcher 1 remake

We’re thrilled to reveal that, together with Fool’s Theory, we’re working on remaking The Witcher using Unreal Engine 5 (codename: Canis Majoris)!

We want to do this right, so please be patient — it’s gonna be a while until we can share more details.

We’re thrilled to reveal that, together with Fool’s Theory, we’re working on remaking The Witcher using Unreal Engine 5 (codename: Canis Majoris)!

We want to do this right, so please be patient — it’s gonna be a while until we can share more details.

3 Likes

Ovo je postala zajebancija vec :rofl:

5 Likes

Jel kao za Cyberpunk? :rofl:

Nemam nista protiv remake-a igre koja je stara 20 godina i izvodjenje je bilo kliktanje misem. Full UE5 a gejmplej kao trojka, gimme. Ono sto me brine jeste duzina same igre, koja je ja mislim kraca od Blood and wine ekspanzije

3 Likes

Ja koliko shvatam ovo ce biti potpuno nova igra, znaci kao reboot fransize (prica krece iz pocetka) a ne remaster (samo tehnicki usminkana i poboljsana vec postojeca igra), mislim remake i remaster nije jedno te isto, zna se sta je remake a sta remaster.

Pa pise u naslovu, prave Remake witchera 1.

1 Like

Stim sto Remake moze da bude dopunjena i malo modifikovana igra. Npr produzena i slicno.

Ma daaa, dopunice. Dodace jos 3 debilne misije gde lovis leptire, FataS zabe i ubijas koze.

2 Likes

Remake je nesto drugo. Ja mislim da im je velika lekcija cyberpunk bila.

Ta igra da je izasla u ovom stanju u kom je danas bila bi 9/10-10/10, jer stvarno je vrhunska igra.

@marko_gts sta ti tacno hoces za savrsenu igru? :joy:
Volim tvoj cinizam cesto i satiru i sarkazam, ali realno, sta oces ti od igre? Koje su ti top 3 omiljene

Ovo ce biti za nekih 7 godina. Ja sam se vise radovao onom update-u za trojku jer mi je to nekako realnija prica da cu da dozivim u skorije vreme. A ovo sto najavljuju 10 projekata samo po statusima na drustvenim mrezama jer su juce dosli na ideju da rade remake i jednom amaterski fotosopiranom slikom sa naslovom kao najavu, to me i ne radi nesto.

2 Likes

Witcher 1 nije bas neka igra bila, prilicno kratka i za tadasnje standarde, r od rpga nije imala i bila prilican klikfest. Ne vidim sta ce tu da rimejkuju.

Pa bas skoro smo u nekoj drugoj temi pisali.
Malo nas ovde ima i znate moj stav za reciklaze.
Hocu Witcher 4
Ne zanima me Witcher 1 po 28x samo malo ulepsan.
Eto to hocu.
Witcher obozavam igru, odlicna je. Ali ajmo dalje.

2 Likes

Čekajte, jel izašao taj DLC za CP2077 ili će tek da izadje ?

Rimejk last of us npr za mene nema smisla jer sam je relativno skoro igrao.

Ovo je em matoro ko biblija, em nisam ni igrao - ne secam se bukvalno nicega osim sto je borba bila cudna i vrljava i da sam brzo batalio.

Unreal 5 engine donece nam konacno next gen, tako da… ako briljira sa grafikom, sto da ne.

Uzeleo sam se iskreno dobre grafike koja pomera standarde, pa moze i rimejk. Toliko sam izlapeo da se ne secam vise nicega. Moze i jedan rimejk za mene…

2 Likes

Tek treba da izadjen nema jos ni datum tacan.

Ok, kapiram to. Ali realno witcher je igra koja ima pricu.
Evo urade u top grafici itd.
Ali kako ces se samo oduseviti prici koju vec znas? Mene taj deo buni.

Mozda je sistem ovo…
Hmm uzmu da je to neko igrao od 17-25god.
Ako uzmu da se prosecan gejmer slabo krece ima 120kg valjda je riknuo za 15-20god ili se ozenio i zena mu vise ne dozvoljava da igra igrice :crazy_face: sto mu dodje na isto(pokoj mu duse :innocent: )
U svakom slucaju nece videti reciklazu :grin:

Ma otkud zna priču. Čovek matora drtina, ne zna šta je pre 3 dana ručao sa ženom :stuck_out_tongue: Ja bih i Witcher 2 remake :joy:

1 Like

Haha, moze i dvojka, ali tu se vec secam ponecega i dalje sam dogurao… Ali da sada ne sirimo pricu, CDPR je zapoceo gomilu projekata, verovatno u pokusaju da se izvuce iz Cyberpunk fijaska i vrati se na tron respektabilne kompanije kojoj veruju investitori. Morace da zapnu malo, W1 rimejk je samo jedan od novih projekata, bice tu za svakoga ponesto, i novih prica i starijih sa lepsom grafikom. Za mene su oni i dalje carevi, a Cyberpunk pomalo potcenjena igra… koju cu valjda odigrati do neizbeznog rimejka :thinking:

1 Like

Prvi deo je imao jako dobru priču, pogotovo neprijatelje koji su bili i teresamtni :smiley: Tako da ako ne useru biće ovo odlična igra.