The Outer Worlds - Official Launch Trailer

Evo par sati nakon početka mogu igru preporučuti svakome. Odlično izgleda, interesantna priča dosta humora koji nije banalan i neprijatan a sve to zapakovano u živopisan svet Terra 2 planete. Čak i za one koji nisu u RPG fazonu, lako mogu da se uključe. Što više saznajete iz razgovora i čitanjem logova, poruka to vam otvara dodatna vrata i kompleksnost misija. A same misije su lepo složene, ne dobijate sve od jednom, a neke se i prepliću. Svog lika možete gurati u bilo kom pravcu, od pravednika do skota, kako vam se ćefne.

I jako mi je drago što nije open world. Bolje kondezovaniji svet u kom se nalazite nego besciljno lutanje zarad lutanja i hvaljenja da je nešto open-world.

Rekoh da igra izgleda super ali u okvirima AA budžeta. Vidi se da to može dosta bolje i verujem da će nastavak sa punom MS podrškom biti veliki korak napred. Realno, nivoi u The Outer Worlds su Gears 5 veličine a obe igre su u UE4. Uz malo pomoći od The Coalition tima nastavak bi mogao da izlgeda kao Gears 5, možda i bolje ako ostanu u 30fps.

3 Likes

Ovo si dobro rekao – moze da zvuci glupavo, al jedna od glavnih stvari koje mi se ne svidjaju gledajuci klipove jeste kako su uklopili boje! Sve mi nekako deluje bas tako, AA kvaliteta.

Al vidim da ima dosta pozitivnih reakcija, tako da sam zainteresovan, moram da kazem.

1 Like

U pravu si za boje i uklapanje. Sve je veoma sareno, ali sa neprirodnim nijansama. Kao da je neko imao zamerku na distopicnu monohromiju Fallouta, ali bez ikakvog smisla za uklapanje boja. Grafika je uopste mozda cak i ispod danasnjeg proseka. Osvetljenje je takodje potpuno ravno, kao u last gen igrama.

Gameplay me takodje nije nesto kupio do sada. Mnogo vise mi se svidja VATS sistem iz Fallouta nego ova dilatacija vremena koja traje 2 sekunde. Sve je real time, Marauderi su brzi i puno promasujem. Kao da je neka losa akciona igra, a ne RPG.

Interfejs i stimpank estetika sa gomilom cevi i ventila takodje mi nesto nisu legli. Hajd videcemo, da ne penim na igru ovako rano a ispostavi se da je zaista tako dobra kao sto kaze Gamespot.

Za sada blago razocaran, sve u svemu.

2 Likes

Boje su takve da sam tripovao da koristim PS3 a ne XBONE S. Sreca pa se light ammo lako nalazi. Sto kaze padawn Marauderi su brzi ko Usein Bolt. Elem, igra ko igra, okej mi je, imacu jedan solidan RPG za igrati, ali nista spektakularno niti priblizno kako je najavljivana.

1 Like

2h kasnije, kao da je malo kliknulo, napustio sam Terra 2 pocetnu lokaciju i otvorila se malena space mapa sa par novih lokacija. Sada kontam sta su mislili pod “mass effect meets fallout”. Moram da pohvalim odlicnu muzicku podlogu, kao i vrlo solidan writing za sada.

2 Likes

Igra dobija pozitivne reakcije na sve strane, sto mi je drago, jer mislim da industrija ne moze mnogo zdrava da bude bez AA segmenta. Slicno ko i u pravom svetu, bez jake srednje klase nista. :smiley:

1 Like

Samo neka njima ms da otvorene račune i da ih ne pritiskaju. Sledeće generacije će oni izbaciti neverovatnu igru…

Igra razbija, za svaku preporuku. Svi su se dotakli u prethodnim postovima stvari koje su dobre. Ono sto zelim da naglasim je to da je igra zabavna ili sto bi rekli ima igrivost. Zabava,humor,prelep dizajn oruzija i oklopa plus nema smaranja sa kopanjem ruda i skupljanjem 485 koza da bi unapredili oklop…sve je nekako u tom smislu uprosceno a opet ima te bitove kojima i placas i unapredjujes i sve zavrsavas. Boje su vesele i ceo svet je nekako zabavan i shodno vasem liku tako i reaguje.

Moja topla preporuka za ovu igru. Kome je prijao Fallout 3 i Fallout New Vegas ovo mora igrati.

Ps.Savet za ove sto broje herze,poligone,milone boja i nijansi…Opustite se i uzivajte u zabavi :wink:

5 Likes
1 Like

Voleo bih da imam više proklete municije ali ajde, pesničenje kad zagusti.
Sećam se kad sam igrao The Witcher 3 pa kreneš na quest a ono pet loading screenova i kiometri galopiranja da bi ubio polovnog vešca i tri akrepa pa onda nazad. Ovde trčiš 15 dekundi i već si na drugom kraju mape. Za nas koji nemaju toliko slobodnog vremena ovo je blagoslov!

1 Like

Zašto svi kukaju na municiju u igri? Ja sam prešao igru na supernova i imao sam municiju na pretek :smiley: Sve po 1500+…

1 Like

Pa da, moze se kupiti, a ove za plasma oruzije ima za izvoz na africko trziste :laughing:

Zavrsih igru. Taj poslednji deo sam odigrao bez internet konekcije. Nije mi dao achievement za 100 skill i za kompletiranu igru. Mislio do neta pa povezah konzolu preko na mobilni net. Odigrah ponovo poslednji deo ali i dalje nema achievements. Sta bi moglo biti? :face_with_raised_eyebrow:

EDIT : Sad mi je preko aplikacije na mobu stiglo obavestenje o achievement-u “Well balanced breakfast” koji sam pokusao da osvojim pre 19h i “Hard time” :neutral_face:

1 Like