The Evil Within- The World Within

Prethodni sat proveo sam uz, za mene, dugo iscekivani Evil Within (ko o cemu, ja o njemu :lol: ). Kao za inat, ne mogu nigde da nadjem USB, inace bih okacio i par in-game SS-ova sa cetvorke da vidite koliko-toliko kako to izgleda. :slight_smile: Ako bi trebalo da nakon kratkog igranja dam neki svoj sud, to bi otprilike izgledalo ovako:

Grafika - Sto se grafike tice, u cutsceneovima je, da ne budem previse grub, ocajna. Izgleda kao sa prethodne generacije. Vidno je i primetno da se poligonizacija i nivoi detalja izostravaju “u hodu”, tj. u pojedinim kadrovima detalji se izostravaju nakon sekunde, u pocetku to sve izgleda mnogo mutnije.

In-game grafika je zadovoljavajuca. Pomenut je u toku dana taj grain momenat, koji se meni licno svidja i daje igri neki poseban smek. U crno-belim sekvencama, uzevsi u obzir takodje pomenuto horizontalno suzenje slike, sve dobija izgled nekog starog noire filma. :slight_smile: Bethesdine igre, bez obzira na developera, su uvek imale tu “cudnu” grafiku, tako da ovde moram to da ostavim po strani.

Gameplay - Pogled nije bas sa desnog ramena, kao sto neko pomenu, ali jeste staticniji u odnosu na klasicne igre. Samo kretanje glavnog protagoniste nije ograniceno kao recimo u RE serijalu, ali ne moze ni da leti po mapi. Samim tim da je horror survival zanr u pitanju, moje misljenje je da je sve to lepo izbalansirano u jedan konstantni napeti osecaj. Odmah da se dotaknem i toga da igra nema toliko scary momenata koliko je u stvari napetost ta koja drzi igracki dozivljaj na vrhuncu.

Zvuk - Po meni, najslabija karika cele price. Cini mi se da bi ovakve igre trebalo da imaju mnogo bolje zvucne efekte, jer po samoj prirodi stvari, ono sto u mnogome odredjuje jednu horror pustolovinu je i ta audio komponenta.

Scenario - Jednom recju - konfuzan. Ostavicu sebi jos malo vremena, rano je suditi, ali za sada mi sve deluje nabacano.

Protivnici - na prvi pogled naivni mrtvaci koji hodaju, medjutim, vec pri prvom bliskom susretu, ocekivanja padaju u vodu. Hiper-senzitivni su na svaki Sebastijanov sum, u pojedinim slucajevima ni visoko zbunje ga ne moze spasiti da ga ne primete. AI je uradjen odlicno i ovaj put je razbijen taj stereotip o zombijima koji besciljno lutaju mapom u potrazi za zrtvom. I te kako znaju da se osvrnu oko sebe da pogledaju i ne idu unapred definisanim putanjama, vec im je kretanje malo manje linerano nego sto je uobicajeno.

Toliko za neki prvi utisak. :slight_smile:

Upalio sam na Xbox 360, skinuo update i rekoh aj da probam. Ljudi druga igra u poredjenju s PS3!!! Strasna razlika i sad je jakoo igrljiva. Chapter 3 i nastavljamo :slight_smile: Svidja mi se za sad ali da je konfuzno, to jest. Ima nekih caka sto tek trebate da otkrijete. Sve u svamu, vidjecemo kraj kakav ce biti i koliki je gameplay

Takodje Chapter 3 i dalje me glava boli od kamere, ali za sada mi se svidja gameplay… :slight_smile: Imam stari osecaj kao kad sam prvi put igrao RE4… :smiley: Idemo sve na stealth i udrii… :smiley:

Upravo citam review na IGN-u, igra je dobila 8.7 ocenu. Iskreno, nisam ocekivao toliko. Za ovaj zanr i tip igara, odlicna ocena. :slight_smile:

Inace, gazim kroz chapter 5, i dalje ne znam o cemu se radi u igri. :lol:

Nemam pojma igrao sam do treceg chaptera,igra mi se uopshte ne svidja sve nekako kruto zastarelo,mislim grafika mi je bash losha,nije da se palim neshto preterano na to,ali ovo mi bash smeta,kao naprimer da igram resident evil 4… Kad gledash cut scene onako kasne teksture,bude zamuceno pa se izoshtri za sekund,mislim stvarno…Nije mi nekako ni survival,uopshte te ne shtreca…
A bash sam puno ocekivao od igre…Pruzicu je shansu josh malo…Mozda je i do mene,terao kombajn ceo dan ,pa mi sad nije do nicega :envy

Evo par mojih SS-ova direktno sa konzole, pa prosudite sami. :slight_smile: U pitanju su sve in-game screenshotovi, nema iz cutsceneova. :slight_smile:







Ne izgleda loše, mada, majku mu *****, baš bodu oči te crne linije…

Ako je igra dobra, **** me se za crne linije… Mada me ne privlaci nesto, misa mu. Ili sam ja to slabo pratio ili sta…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Mene nerviraju crne linije, i nervira me što developeri konstantno pokušavaju da igru što više približe filmu, a ja mislim da za time zaista nema potrebe, igre su igre, nisu filmovi, i neka tako ostane, jer je baš to ono što ih krasi.

Meni one odvlače pažnju iz nekog razloga, sve očekujem da će desiti nešto dramatično, a ako je tako tokom cele igre, ne uživam u njoj u toj meri.

Juhu? :smiley: hahaha

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Dakle konacno skinuo i ja na PC-u ( 32gb wooo ) . Upalio, vidim one blackbarse i u Fraps-u 30fps, ne mogu ja to. Izludise me te crne ivice.Izadjem, otkljucam framerate, uklonim blackbarse, sredim FOV ( koji se s**** kad prvobitno iskljucite blackbarse ). Vratim se, vec izgleda bolje. Igrao sam malo i igra djeluje mnogo zanimljivo. Izgleda fino, mada moglo bi to dosta bolje. Evo par screenshot-a, resize-ovani su sa 1080p zarad lakseg uploada. Svi detalji na max, 60fps-a u interior-ima, 50-60 vani.
Konfa, ako koga zanima : i7-4770k, Gainward GTX770 Phantom, 16GB DDR3 1866MHz

Screenshoti :
Edit : igra je nebo i zemlja bez effing ivica. **** ih “cinematic feel”, retardirano skroz

pa deder podeli iskustvo kako da ih uklonimo i sredimo fps lock i sve sto treba :slight_smile:

To access the debug console, do the following:

In Steam, right click on The Evil Within and select properties then under the General tab, hit set launch options
Put this in to unlock the console: +com_allowconsole 1

Once the game has launched, hit the Insert key to bring down the developer console.

These are the commands you can use and some notes about each:

R_swapinterval NUMBER
Sets the FPS lock. Note that the numbers below are negative
2: This is the default, set to 30 FPS. This is the officially supported frame rate
1: This sets the FPS limit to 60. Fully playable, although there may be quirks (They are working to fix these issues)
0: This fully unlocks the FPS. It’s Not recommend playing above
60. We will not fix any issues above 60 R_forceaspectratio NUMBER
Sets the aspect ratio. Default is 2.5, which is the official aspect ratio
0 is full screen, but not ideal. 1.8 or 2 is probably most comfortable for those who don’t want bars

Ovo je za korisnike Steam-a, oni koji igraju crackovanu verziju, treba u shortcut-u da enebluju consolu uz dodavanje +com_allowconsole 1

pa nece YT da da dobar rezultat :stuck_out_tongue: Za aspect ratio ti ne valja hehehe a sorry izmuvan je red, EDIT: ipak ima, ali evo cele liste

inace za FOV nema, barem ja ne videh

R_swapinterval NUMBER: Sets the FPS lock. Note that the numbers below are negative.

-2: This is the default, set to 30 FPS. This is the officially supported frame rate.

-1: This sets the FPS limit to 60. Fully playable, although there may be quirks (we’re going to fix these).

0: This fully unlocks the FPS. We do not recommend playing above 60. We will not fix any issues above 60.

God mode: You are effectively invincible, and certain enemy kill moves will not be used against you (Laura, for example, will not jump on you).

Noclip: Allows you to walk through walls.

G_infiniteammo: Unlimited ammo (provided you have at least 1 bullet when you enable this).

G_stoptime 1: Stops time. Note there is a bug right now where using this command causes a UI element to appear on screen. We’re looking to fix that in the near future. Re enable time with g_stoptime 0

Toggledebugcamera: Separates the camera from Sebastian so you can freely move around.

R_forceaspectratio: Sets the aspect ratio. Default is 2.5, which is our official aspect ratio. 0 is full screen, but not ideal. 1.8 or 2 is probably most comfortable for those who don’t want bars.

Com_showFPS: Turns on id’s native FPS counter.

Startslowmotion2: Slows down time.

Stopslowmotion: Disables slow motion.

Nisam siguran da sam te razumeo sta nece dati dobar rezultat? Sve radi kad se lepo namesti. Za namestanje fov treba koristiti cheat engine

nista nista :smiley:
mislio sam na pretragu na YT ehehehe, nije potpuna lista komandi u konzoli, a nije se ni videla lepo komanda za aspect ratio

video sam posle za FOV da ima drugi fix, ovo je ok ali FOV mora sa CE da se uradi…

Ma lik je skrnavo iskopirao, inace je to to.

ma video sam i klip mrzi ga i da govori heheheh

A kopirao sam od njega jer mi je prvo iskocili na googlu, ali kao sto rekoh sve je isto. Mislim da sam prvi put gledao ovde a izasao je i nov [URL=“http://www.reddit.com/r/theevilwithin/comments/2jde9g/modevil_within_fov_mod/”]CE
Sve u svemu razlika je poprilicna u odnosu na ono sto pruza X360, sad sve moram izpocetka :stuck_out_tongue: