The Evil Within- The World Within

Imam neki osjecaj da ce igra biti preteska, ali u negativnom smislu. Napadne te nesto i bukvalno nema sanse da se spasis, ali ok, drugacije ce to biti sigurno, nije isto gledati trailere i igrati igru.

Stavio danas da skidam,kao malo dete obigravam oko torrenta iscekujuci “finished”…pratim sve u vezi ove igre od kad sam prvi put cuo za nju.
Po klipovima vidi se da jako puno gameplay i neka horor resenja vuku na Resident Evil 4.U sustini mislim da su autori ubacili milion stvorenja iz najgorih dubina straha,i da idu na kartu cistog dobrog iskonskog horora,da nam se krv zaledu u zilama…osecaj imam da ce i stvarno uspeti

Samo da ne bude previše skriptovano, ovako po klipovima obećava.

Bice ovo dobro, jedva cekam veceras da isprobam pa javljam utiske… :smiley:

Pa tako nesto su i najavili cini mi se, protiv nekih protivnika se navodno nece moci, samo sunjanje u tim slucajevima je uspjesni izlaz…

Igrao sam nekih 40min na PS3 i evo mog utiska :

Sama igra je neka mjesavina Silent Hill-a i The Last of Us samo dosta dosta osakacena. Tamno siva atmosfera is Silent Hill-a, pracena fenjerom iz Alan Wake-a i stil prezivljavanja s 2 metka, flasom, sunjanjem i pokojom ciglom iz The Last of Us. E sad, koncept zvuci jako dobro ali praksa i nije bas. Komande su u najmanju ruku trome, grube, kamera je gotovo na desnom ramenu, pokretu su aj zdravo, teksture da i ne pricam. Graficki na PS3 (mozda je do mene) izgleda kao igra od pre 4 godine i to neka znj klase. Neki blur efekat upropasti sve jer de bukvalno vidi na 20m ispred ali je toliko ruzno, graficki, da je bolje smanjiti osvjetljenje. Stekanje prilikom cut scene-a je dosta iritantno. Graficki, sve u svamu kako da igram alpha verziju neke igre a ne finalni proizvod. Ne znam kakav je na ostalim konzolama ali mislim da ce na PC-u izgledati dosta bolje kad se otkljuca FPS. Suma sumaru, za 40min igranja nije me drzala kao sto je Alone in the Dark s ps1, silent hill ili RE. Potencijala ima jer survival horror i izgleda da nema puno puskaranja a to mi se bas svidja. Engine me podsjeca na onaj iz Shadows of the Damned ako je neko igrao. Cekam X360 verziju i nadam se da je bolje optimizovanija od PS3

Evo ovako za Xbox 360… Ja sam igrao nekih 40 min takodje… Sta znam, izgleda mi zanimljivo, mada grafika mi izgleda kao da igram Resident Evil 4, ai bukvalno… Cak i boje mi deluju tako sivkasto… Igra nije losa, ali texture nekad malo kasne, budu mutni objekti na sec ili dve. Pa cak i u cutscenes kasne texture. I jedino sto me iritira je sto je malo nepregledno i imam wide-screen monitor, a opet je slika suzena sa gornje i donje strane, tj ima one crne trake i onda tek igru cini nepreglednim, i zaboli te glava od kamere, a u opcijama ne moze to da se podesi koliko sam video… Ovako generalno me i dalje drzi.

To za crne trake su rekli da ce tako biti za svaku konzolu, namerno nece da stave igru u 16:9 da bih igra izgledala “Filmicno” i sve verzije ce trcati 30fps-a, cak i na PC-ju.

Muka mi je vise od tog “Filmic” mentaliteta, i svaka cast Naughty Dog-u sto su omogucili da biras izmedju 30 i 60fps za TLoUS Re mastered.

Upravo sam bacio pogled na spisak trofeja i jedan od njih kaze zavrsiti igru za 5 sati ili manje. S obzirom na to da sam video da neke sekvence zahtevaju od igraca stealth nacin igranja, sto, logicno, dodaje podosta na vremenu provedenom na malom prostoru, ne znam sta da mislim…

Zlatni trofej je u pitanju, i znam da se za zlato treba posteno pomuciti, ali je ocigledno ipak moguce zavrsiti.

Ma kakve crne trake i filmske gluposti… Glava te zaboli od uske slike i ljuljanja ekrana dok se kreces… :smiley:

Nisam mogao da izdrzim, gvirnuo sam na Twitch i ispratio jednog Svabu kako igra 15-ak min na PS4. Ostao bih ja i duze, no rekoh da sad ne kvarim dozivljaj i da ne spoilerujem samom sebi. :slight_smile:

Meni se svidja sve ono sto sam video. Uhvatio sam deo sa onim kolibama u nekom seocetu (lici na ono iz RE4, samo mnogo mracnije). Lik je sve vreme u stealth fazonu, ustaje samo kad treba da otvori vrata ili da pokupi nesto visoko. Grafika je skroz u redu, koliko se dalo videti; osvetljenje fenjera prirodno, pocepani carsavi se lelujaju na vetru… Nisam video direktan sukob sa cudovistima, jer je isao po sobama i skupljao iteme. Sve u svemu, zadovoljan sam. :slight_smile:

Checkirao sam Auto-Download opciju, ostavicu konzolu nocas kad krene preload, pa cemo videti definitivno za malo jace od 2 dana. Toliko iscekujem ovaj naslov da imam utisak kao da ovaj brojcanik koji odbrojava nesto usporeno radi. :slight_smile:

Moras uzeti u obzir da PS3 vise nije endgame konzola. Jedno je praviti igru za tu konzolu (ili zajedno i xbox360) a drugo je praviti za novu generaciju +pc i saktatiti do te mere samo da radi. Ja se i dan danas kunem da ako izuzmemo Black flag koji izgleda fantasticno, Assassins creed 1 ima bolju grafiku od svih assassina do cetvorke. Zasto? zato sto je pravljena za Xbox 360/PS3, pa je posle godinu dana izasla na PC-ju. Ostale su vec pravljene uporedo, uzet je max za pc pa je krenulo sakacenje. Naravno sakacenje u 2008. i 2014 godini ne moze da se poredi pa je zato rezultat takav. Mislim pogledaj samo forzu horizon 2 kako izgleda na 360.

Naravno. Razumijem ja to ali na takav nacin sakatiti igru i u onoj mjeri…stvarno previse.

Blur se u igrama poput te obicno koristi da se zamaskira malen framerate. Pretpostavljam da nije ni 30 konstantno. Na PC-u ce sigurno izgledati dosta bolje od X360 i PS3, medjutim ako je suditi po ostalim igrama (khm khm Ubishit ), na PC-u nece izgledati puno bolje nego na XO i PS4 jer se ljudi maksimalno trude da osakate PC verzije igara, da se ne bi vidjela hardverska inferiornost “next gen” konzola. Tuzno za nas PC gamere.

Zapravo na PC-u cemo imati mogucnost da uklonimo trake, i otkljucamo 60fps ( za ovo nisam siguran da li moze direkt iz igre, ali uz mod svakako ).

Znam da ce moci, ali isto tako nisu rekli da ce biti igrivo. Dark Souls i NFS Rivals mi padaju na pamet odmah kada im otlkjucas framerate fizika kola je sva nikakva i ides duplo brze od ostalih, dok u Dark Souls-u mnogo se puta desava da se otkotrljas i propadnes kroz podove itd.

Sve u svemu rekli su da moze, samo je pitanje na sta ce to izgledati kada se tako nesto uradi.

NFS Rivals nisam igrao pa ne mogu da tvrdim, ali Dark Souls radi savrseno u 60fps i sa jos ponekim grafickim modom izgleda prelijepo. Na Dark Souls Nexus mozes naci DSfix.

“DSfix is a wrapper .dll that allows your to adjust Dark Souls’ rendering resolution,framerate, improve the quality of the game’s DoF effect, add SSAO and SMAA, hide and show the mouse cursor and hud using a toggle key, take screenshots, periodically back up your save game, change the game’s language, load texture mods and more.”

Mrzi me da kacim screenshot xD

OT: jos 4 dana da izadje na pc pa da vidim i ja na sta to lici :smiley:

Na ovo sam mislio sto se tice NFS-a:

A sto se tice DS-a znam za DSfix i koristim ga, ali nije mi otkljucan framerate zato sto kada se kotrljas moze se desiti da propadnes kroz pod i ubije te. Jednostavno takve igre su odradjene da trce 30fps-a i ako se otkljucaju gameplay i fizika u nekom slucaju mogu da imaju posledice.

Ali odo ja u offtopic, ovo je ipak o Trailer-u za The Evil Within.

Meni je ova igra mirisala na fail jos od prvih najava. Ne znam tacno zasto, samo neki opsti osecaj. Ovo je prvi trailer koji me iole zaintrigirao, video sam tu par stvari koje deluju interesantno. Ali mi se dizajn onog glavnog negativca sa kapuljacom ne svidja uopste. Harizma nula.

^This.

Slazem se u potpunosti. Apsolutno nista da me zaintrigira. Jednostavno me ne interesira igra…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Meni takođe mirise na fail, zato čekam da se pojavi u prodaji pa da odlučim, igra mi ne deluje strasno i napeto već ide na bizarnost…