Telefon mi je upao u vodu! Sta da radim?

Ljudi evo ovako upao mi je telefon u solju Alcatel Idol X.Nemam pirinca trenutno pa cu ga ujutro rano kupit i staviti i onda posle 2 dana cu odnjet u servis mada mislim da nista od toga mislim da je totalno crkao.Bi li ga moga prodat onda kako nekome za djelove ili tako ako je bar nesto prezivjelo?

Izvadi bateriju i stavi ga na radijator nek se susi duuuugo, mozda i vise od 2 dana. Dalje je sve samo sreca, mozda ti je crkao, a mozda ce ti normalno raditi kada se osusi sva voda.

Bateriju obavezno izvadi iz njega, i ne pali ga dok se ne osuši…ali kao sto @Lynx kaze dalje je sve samo sreca.

e ovako, Izvadi bateriju iz telefona, uzmi solju ili dve pirinca stavi pirinac u neku posudu gde ce biti sa telefonom. Slobodno stavi pirinac i kod ekrana, e sada ako imas neku posudu gde mozes da poklopis i da ostane zatvoreno, ako ne mozes uzeti i one kese plasticne sto imaju zipu ( ziploc ). Ostavi telefon tako makar dan dva i trebalo bi da pirinac upije vecinu vode. Ako nisi siguran ostavi ga i duze.

Ovo sam nalazio na internetu po prilicno puno i dosta ljudi govore da im radi. Ali opet zavisi ako ti je vec neko vreme bio pod vodom mozda nece uspeti.

U svakom slucaju proguglaj malo to sa pirincem ako ti bas jos nesto nije jasno.

Ili jos bolje tu posudu sa pirincem stavis na radijator. Ultra-kombinacija. :slight_smile:

Ne na radijator ako greje prejako moze da napravi stetu, takav telefon sa pirincem moze, ideja i primena je OK jer pirinac skuplja vlagu. Po pravilu trebao bi da se rasturi i da se alkoholom opere ploca i ostavi da odstoji, pranje alkoholom znaci potapanje u njega ne dugo, ovo preporucujem samo ljudima koji znaju kako se to radi.

Pirinac resenje :smiley: (zvuci kao ime epizode TBBT-a): http://forum.benchmark.rs/showthread.php?293113-Telefon-ostecen-vodom-ili-vlagom-Pirinac-resenje

E ovako sam uradio jutros rano sam kupio pirinac i stavio ga u posudu sad kod ovog telefona baterija ne moze da se skida ali sam uspio da bar maknem poklopac prije nego sto sam u pirinac stavio sad ja mislim da je definitivno otisao zvucnik ali me brine da je i displej jer ne mogu nikako ugasiti telefon prije nego sto sam stavio u pirinac kliknem ovo dugme gore za paljenje ekrana i svijetle ona dugmad samo ne pokazuje nista na ekran sto znaci da je sve u redu sa baterijom samo je displej izgleda crkao.Nista neka ga u pirinac do ponedeljka pa cu odnjet u servis pa cemo vidjeti

Kako sam skontao ti si ga pokusao upaliti? Ako si to uradio 95% nemas nista od njega. Da to nisi radio bile bi ti vece sanse, ovako ne vjerujem

Nisam nego ovako da objasnim detaljno
Upao je u solju i isti sekund znaci isti sekund sam ga odma izvadio ocistio i on je bio upaljen e sad ekran je svitkao malo po malo dok nije potpuno pocrnio a telefon je ostao upaljen nije se gasio eo i sad kad kliknem dugme svijele ono dugme za home back ona 3 dugmeta, kao kad ocu ono da vidim kolko je sati na sekundu pa kliknem gornje dugme i zasvjetle ona dolje i pokaze mi pocetni ekran samo sto sad nista ne pokazuje.Kada sam ga otvorio unutra je sve bilo cisto niti vlage niti vode eo sad mi stoji u pirinac i neka ga do ponedeljka pa cu nositi na servis.Ja mislim da je sve u redu sa njim jedino sto display nista ne pokazuje tako da mislim da je crkao vidjecu kad ga odnesem u servis ne znam da li da probam da ga prikacim na komp preko usb-a ako ga prepozna a mislim da oce znaci da je samo displey otisao ali da ne rizikujem nista ipak necu nego cekam ponedeljak.Ako je u display-u problem oce li valjati ovo da narucim http://www.aliexpress.com/item/Original-LCD-Display-digitizer-touch-Screen-FOR-Alcatel-One-Touch-Idol-X-6040D-OT-6040D-OT6040/1575400328.html