Tactical Intervention

[SIZE=“4”]**Tactical Intervention **[/SIZE]

Min Le a.k.a. Gooseman,kreator Counter-Strike moda za Half Life ,objavio je da radi na novom projektu , koji naziva ‘‘FPSom kakvim ste oduvijek očekivali’’. Prvo da krenemo na istoriju. Nakon izlaska HL1 i njegovog planetarnog uspjeha i golemog multiplayer neuspjeha, Gooseman je imao ideju da se napravi timska igra sa pravim oružjem i pravim ljudima i realnim događajima (ko pomisli na TFC,vara se). I Gooseman je pravio. Osmislio je jednostavan ali zarazan i zabavan koncept:obični FPS koji nema temu rata (prvi u svijetu) već puškaranja terori vs. Antiteroristi,što je postao nov žanr i dao je ideju mnogim deveploverima pa su onda nastajale igre te tematike (Tactical Ops,Specnaz 2…). Tada mod CounterStrike je postao izuzetno popularan među igračima zbog toga što se oružje kupovalo a ne nalazilo i još mnogo drugih stvari… Valve/Sierra su htjeli izmusti koji dinar iz toga,i uspjeli su: kupili su Goosemanov projekat i napravili novu verziju 1.6 koja se i sada igra. 2004.,kada se pojavio Half Life2 i kada su hmm…napravili Source engine, Valve napravio remake Counter Strike:Source kao i Half Life Source , i oba remakea nisu dostigli neku popularnost.CSS je pravi melem za oči ,čak mu sada grafika nije zastarela (malci,ćutite i gasite taj Crysis) ,a CS1.6 po grafici je shit ali ga svi vole. Zbog koncepta. 2006.godine su radili na projektu Counter Strike 2 (da,bilo je toga,ali bilo je tajno) koji je propao i baš kad je propao ,projekt je otkriven. Onda je Gooseman napustio stalni posao i krenuo da pravi novu igru: Tactical Intervention. Igra će biti zasnovana na Source engineu ali modifikovanom i dosta unapređenom, nazvan Mynh Source Engine po Minu. Igra neće vući stare korjene, stara oružja i modele ljudi i mapa u novom ruhu već će početi novu priču ,tako da ne očekujte de_dust,de_dust2,de_aztec,cs_office,de_inferno… Singleplayer kampanje neće biti jer kako Gooseman navodi,to nije neophodno za uspjeh igre, sa čim se slažem- pogledajte samo uspjeh CSa. Opet će tu biti teroristi i antiteroristi ,ali biće nekih inovacija kao npr. NPC taoci i ljudi čuvari i dežurni koji nisu ni na čijoj strani koji vam mogu pomoći kao zaklon ili recimo ‘‘E Mile,maloprije ti prođe onaj tamo ,tjera neku dvojicu’’ što može biti izuzetno korisno. Ili naprimjer možete imati K9 jedinice u vidu vučjaka i rotvajlera koji mogu da osnesposobe, ometaju ili dokrajče protivničke igrače. U igri neće biti vremena nego će biti recimo igranje dok ne ode voz ili tako nešto. Snajpera neće biti iz razloga jer je to nepošteno i bio je veliki problem u CSu. Dalje, mape će biti bazirane na realnim mjestima i bukvalno neće biti mjesta za štekanje. Zeleno je brdo,zelena je trava,bježi Haso,vidi ti se glava! U igri ćete moći raditi bacanje kroz vrata ,penjanje po krovovima i probijanje kroz prozor,i razne finte. Igra neće imati CS shell. Možete pogledati i snimke. Beta testiranje počinje uskoro. Uglavnom ,igra zvuči dobro,i po meni ima puna prava da se naziva: pravi Counter Strike 2.

Ovu najavu sam ja napisao kao jedan od tekstova za prijem u SK (da,prihvatili su me,ozb 100%,ako oćete daću vam mejl kao dokaz )

btw.kako da promjenim thumbnail na topicu? stavio sam pogrešan…evo pravog pa nek admin stavi: http://img694.imageshack.us/img694/5937/xbrxbox360.jpg

E drago mi je da je neko ko je zapravo imao veze sa originalnim Counter strike modom napravio nesto novo na taj fazon.
Samo se nadam da ce nabiti neke nove i zanimljive game types,jer iskreno…Counter strike je meni potpuno dosadio jos pre 5 godina (Da da…Mrzite me).
Bas me zanima kako ce se ovo zavrsiti,i jos ako bude imao Third person view option ili character customization…Bice extra.

Ovo prvo sto si naveo ce imati e sad drugo bi moglo jer sam u kontaktu sa ljudima…
Novi video:

Pazi Counter Strike nije bio jednostavan za svoje vreme. Ljudi su se odusevljavali igri i bio je napredniji od HL-a.
Ima jedan problem kod ljudi koji se naziva stek. Ljudi misle da se u stvarnosti trci neprijateljima na nisan i da ne smeju da idu u zaklon.
Gears of War da nema zaklona ne bi bila onakva igra.

Pazi Counter Strike nije bio jednostavan za svoje vreme. Ljudi su se odusevljavali igri i bio je napredniji od HL-a.
Ima jedan problem kod ljudi koji se naziva stek. Ljudi misle da se u stvarnosti trci neprijateljima na nisan i da ne smeju da idu u zaklon.
Gears of War da nema zaklona ne bi bila onakva igra.

Pa vidi igra je** ZABAVA**. Zabava ne podrazumeva realnost.

a zašto je ovo u 360 forumu?

edit: prebačeno.

Zato što traže raju koja je voljna da im pomogne oko 360 portovanja.