TAC Pro za PlayStation 4 - Počinje igranje mišem i tipkovnicom na PS4

Od pocetka 11. meseca ove godine(kada zvanicno i izlazi) cete moci igrati igre na PS4 preko misa i tipkvnice. Sony izbacuje novu “igracku” TAC Pro , sa kojom zele privuci PC igrace na PS4 platformu. Ovo je dobra stvar za one koji ne mogu smisliti kontroler(pojedini PC igraci) a zele odigrati PS exkluzive ili multiplatform(PS4, XO) igre kojih nema na PC-u.

Ma da se meni osobno ovo uopce niti malo ne svidja, radi toga jer vise necu znati da li igram FPS MP protiv nekog PC gamera sa misem i tipkovnicom ili sa nekim koji ima kontroler. Ma da se nadam, da ce mozda biti kao i kod voznja - simulacija oznaceno sa ikonom, da igrac igra sa volanom ili sa kontrolerom, ili u ovom slucaju(TAC Pro) igrac igra sa misem ili kontrolerom.
Ma da ipak mislim da je ovo samo jos jedan nacin kako bi Sony napunio svoj budzet. Izgleda da ih je lupila slava(PS4) u glavu, i vise niti sami ne znaju sta zele i sta rade.

[quote]The TAC Pro’s mechanical keyboard and mouse bring PC style controls to PS4™ and PS3™ systems. The TAC Pro provides a different method of control for the PlayStation®4. Designed to work seamlessly with the PS4™ system and all games, its features include keyboard or analog stick movement and programmable user profiles.

Key Features

  • Universal Compatibility: Plug and play on the PlayStation®4, PlayStation®3 and Windows PC. Designed specifically for FPS games. Compatible with the included TAC Gaming Mouse or any HID-compliant USB mouse.

  • Fully Programmable: Adjust and store your settings for mouse sensitivity, acceleration and dead zones. All keys and buttons are programmable on the TAC Pro display panel or through a PC compatible configuration app.

  • 3200 DPI Optical Mouse: Gaming grade mouse with ultra-responsive micro-switches for deadly accuracy. Buttons are intuitively mapped by default and can be programmed as needed.

  • Advanced Features: Quick Button increases mouse sensitivity for faster reaction time, Snipe Button reduces sensitivity for precision aiming, Walk Button for precision movement, WSAD or analog stick movement options, and more.

[/quote]

Link(Sony stranica): IZVOR

1 Like

Jel si siguran da ovo nije fejk? Deluje neverovatno da bi Sony izbacio ovako nesto i kompletno unistio ekosistem. Ne mogu da zamislim prednost koji bi pravi mis i tastaturama imali u kompetativnom FPS-u.

Nije fejk, ali ga ni ne pravi Sony.

1 Like

To je onda potpuno druga stvar. Ovakvi uredjaji su postojali i do sada, to samo emulira pokrete dzojpeda i ne moze se meriti sa pravim misem na PC-u.

Nije fejk kada stoji na sluzbenoj Sony stranici, sve je kopirano sa zvanicne Sony stranice evo ti link:

https://www.playstation.com/en-us/explore/accessories/tac-pro-for-playstation-4/

Nema to nikakve veze sto ne radi Sony… oni su im dali licencu, da to naprave za njih. Pogledaj i videt ces logo od Sony-ja na tipkovnici, to ti sve govori. Da im nisu dali licencu to bi bila druga stvar.

Nisu postojali za ovu namenu…nikada do sada nisi mogao igrati igre sa misem i tipkovnicom kao sto ce to sada biti u mogucnosti na konzolama, tacnije u ovom slucaju na PS4. Pa zna se gde se koristi za igranje mis i tastatura…konzole su oduvek koristile kontroler…

Samo znam da Sony vise niti sam ne zna sta radi i sta zeli , vidi se da su ih :money_mouth: :money_mouth: :money_mouth: od PS4 lupile u glavu.

Tangiram se najvise radi ovoga sto si i sam primetio :point_down:

[quote=“jahalang0112, post:6, topic:11680”]
Sve ide ka tome da konzole i pc budu jedno.
[/quote] Samo se bojim da bi bas radi takvih stvari mogao i to ne u dalekoj buducnosti, doci kraj konzolama .

Hteo je da kaze da su postojali uredjaji-postoje koji su emulirali komande i omogucivali da se povezu tastatura i mis na taj uredjaj i da se igraju igre ko na PCu.
Nadam se da ovo nije emulacija kao sto je vecina uredjaja radila, ko zna mozda im je sony dao drajver i radi ko kontroler…

Da ali emulatori su nesto drugo(prica za sebe) , a i nista novo…i Sony ih nikada nije podrzavao. Ali ovde se radi da ovo sada bas zvanicno izbacuje i naravno zvanicno podrzava Sony, sto znaci da je ovo nesto sasvim novo , sto Sony uvodi u “konzolaski svet”

Na Amazon-u se moze preorder-ovati, izlazi 1.11.2016, a cena je 150$.

https://www.amazon.com/gp/product/B01JTOWU0K/

Kao sto sam rekao(mislio u pocetku) izbacuju to samo da pokupe sto vise para, dok je vreme.

Znaci za 150$ dobijamo mis i pola tastature. Wow. Best buy

2 Likes

Zapravo i jeste ako pogledas koliko kosta Elite controller. Ako ovo radi makar i priblizno kao mis i tastatura, RIP joypad players. Da ne pricam da ce biti upareno sa low input lag gaming monitorom za razliku od vecine drugih TV console couch potatoa.

RIP MP na PSNu…BF, COD… Kamperi sa snajperima ima da smaraju za oskara… Secam se vremena kada je emulator za mis i tastaturu bio na 360 i da je bilo stvarno zajebano igrati protiv takvih ljudi…

Gubi se svaki smisao console gaminga. I MS je izjavio da rade na misu i tastaturi pre koji mesec. Koliko je i lose (MP u FPS igrama) toliko je i dobro (mozda cemo dobiti razne RTS i MOBA igre)

To ce se mozda desiti ako bude bila navala jeftinih klonova. Po ovoj ceni, tesko, omogucice samo bogatim gamerima da dominiraju u multiplejeru bez mnogo truda.