Survival horror je mrtav?

Sta se desava danas sa ovim zanrom igara ? Prilikom kupovine konzole ocekivao sam da ce biti dosta ovakvih naslova medjutim vidim da ih mozes nabrojati na prste jedne ruke (ako ima 3 prave igre ovog zanra).
Svestan sam da danasnja omladina uglavnom oce sto vise da puca, ubija i da bude naoruzana do zuba, ali opet mi je za nepoverovati da je toliko neisplativ zanr za razvojne timove. Resident evil se pretvorio u napucavanje zombija, silent hill polako krece ka tome, tako da me je bas razocarala takva situacija. Interesuje me jel se zna nesto za deadly premonition i njegovo izlazak u PAL verziji i da li ima neka igra u razvoju ?

Slazem se buraz s tobom… (ko’ metar drva, bukovih, fino iscjepanih :slight_smile: ) Mozda neko, nekad se sjeti sta je bio pravi dozivljaj igrati Residen Evil 1, 2, 3, Code : Veronica i igrati igru u “jednom dahu” a ne prelaziti nivo, chapters, bla bla bla…

Nadajmo se da ce izaci nesta u starom dobrom zanru

A Dead Space? Ili mozda cak Clive Barker’s Jericho?

Jes’ da su se horor igre uopsteno okrenule vise akciji, ali je teskobna atmosfera i dalje tu, sto je po meni najbitnije. Stvar je u tome sto stare survival horor igre imaju zastareo dizajn koji je napetost generisao kroz lose, “tenk” kontrole. Sta ja znam, nisam stekao utisak da poslednji Silent Hill nesto preterano gura akciju u prvi plan, no dobro, kako kome.

Nego, jesi probao Fatal Frame 2 na playstationu 2? E to je strasna igra, a bez ijednog metka… :smiley: I dalje se jezim kad se setim one zene pauka.

Jericho nema ni s od survival, dok dead space ima samo neke naznake ali daleko da je klasican primer (tematika, naoruzanje, glavni lik ne uklapaju se bas u zanr). Vidim da ni na PS3 nema onih japanshtina , tipa fatal frame, sirena itd. Za pc izlazi za sve fanove penumbre, Amnesia: The Dark Descent, po klipovima imace opasnu atmosferu :

Lol “survival horror je mrtav”.
Ja mislim da je DALEKO od toga.
Kao sto je spomenuo Noodle, Dead space 2 ce da izadje “uskoro” i to je cisto survival horror.
Ali naravno da ne zaboravimo Silent hill, rade na osmici a tu je i Silent hill homecoming, moj omiljeni deo (jeste da je izasao 2008 ili kasnije/ranije ali i to je nesto) i ta igra mi je bila bas zastrasujuca.
Jeste da je Resident evil skrenuo sa staze survival horror-a i otisao na action zanr ali ima jos dosta drugih igra iz Survival Horror zanra.
Tako da ja mislim da Survival horror nije mrtav… Vec jos uvek raste sve vise i vise.

jbg izgleda da ga niste dobro razumeli, decko je hteo da kaze da nema vise pravih survival horror igara… samo se setite koliko je takvih igara bilo za sony kec a sada sto rece on na prste mogu da se izbroje…

jer ovo sve sto ste dosad nabrojali nije nesto strasno pa da bi se covek ispresecao, samo kada se setim rezident evil 1 sa soni 1 kada prolazite kroz onaj hodnik pa kada vas oni kroz one prozore dovate da vas dave (masirju, tako smo kolega i ja zvali taj deo… masazeri) pa to jos igrali u po noci kod njega u stanu pa jos tada smo imali neki nadrdan nokin televizor sa bruka zvucnicima… e to su bila vremena da ti srcka stane a sada iskoci i ti mu kazes dobar dan ajmo dalje…

ali valda ce u skorije vreme da se vrate pravom putu pa ako nas posluzi sreca dobijemo neke re mejkove rezident keca i silent hill-a, ali to je moja zelja amozda i nekog drugog…

I ja se slazem da nije to,to. Sto se tice Dead Space-a on mi je nekako vise vukao tom kako kazete napucavanju sa cudovistima i bio mi je nesto kao DooM npr… Dok jos uvek cak i danas rado zaigram stare dobre nastavke iz RE serijala…

A ne bih se slozio sa tobom NOODLE neki od novijih nastavaka Resident Evila koji su kako kazete “skrenuli sa puta” takodje imaju “tenk” kontrole… Nesto su pokusavali da promene u petom nastavku ali i dalje je to manje vise isto… tako da capcomu ta stvar o napretku i nije bas neko opravdanje…

Ako se Dead Space vodio kao horor igra onda slobodno mogu da kazem da jeste horor zanr polako izumire.

Horor igre su definitivno marginalizovane. Uz izuzetak spejsa i RE5, sve igre u poslednjih nekoliko godina dobile su lose ocene. Mnoge igre imaju horor elemente, kao Bioshock na primer, ali to nisu igre gde je primarni cilj da se igrac uplasi.

Silent hill kec i dvojka su epik horor igre sve posle toga je samo bleda kopija koja uglavnom nije licila ninasta.
Za mene je i alan wake horor bar u nekim momentima ali ne potpun jer nije to osnovni cilj igre ali, fino je bilo igrati nocu na sony slusalicama u totalnom mraku :slight_smile:

Od svih igri koje ste gore nabrojali RE, SILENT H, D.S, na mene je jedino ostavio utisak fatal frame i 1 i 2 deo, to su jedine igre koje sam se bukvalno plasio igrati, neznam ima tu necega kada bukvalno nemas nista od oruzija, pomoci niodkuda, a tera te da vidis sta se krije iza vrata br.13:-) Nadam se da ce izaci naslov za kutiju:-)

Bas tako, u dahu je igrano :slight_smile:

Nema ni po meni ni dan danas igra istog zanra koja mu moze parirati.

Ja sam Alan Wake-a igrao samo danju:emoticon-0111-blush!

Steta sto japanci slabo rade igre za kutiju, ima na PS3 par stvari koje bih probao. Usput, Deadly premonition i defintivno potvdjen u PAL verziji !!! Twitter / torisu: Fking brilliant news - yes …
Mislim da ova igra ima sve sto treba : Istripovanu pricu ala Lynch (neki fazon twin piks), slabu grafiku i sjebane kontrole da nam nabijaju puls dok pokusavamo da pobegnemo od akrepa :slight_smile:

EDIT :
DP izgleda izlazi 17 septembra ako je shopTo precizan
ShopTo.Net - Deadly Premonition - Microsoft Xbox 360

Oooo, ali mi se potpuno slazemo – i ja mislim da RE5 ima grozne kontrole! Govorio sam uopsteno, a svojevremeno sam itekako kukao na kontrole, kad se RE5 pojavio. Samo nisam hteo opet da potegnem kuknjavu, ali drugima na forumu je odavno poznat moj stav o zatucanosti japanskog dizajna… oni kao da nemaju pojma kako da modernizuju svoje igre. Dozivljavam Dead Space kao zapadnjacku igru koja je pokazala kako je moguce imati napeti survival horor spojen sa dobrom akcionom mehanikom. Da se ja pitam, naterali bi sve japance da igraju Dead Space, Gears i druge zapadnjacke naslove, kako bi naucili sta je bitno kod modernog dizajna igara… grr.

Joj sto mi crko RE1 i 2 za keca opet bi ih prelazio,ovo danas ni prineti nema.Dok sam igrao RE5 imao sam vise osecaj da sam u akcionom filmu nego u horor igri,a i oni horor elementi im i nisu nesto horor vise da ti pripadne muka nego da se uplasis.Poslednja igra na kojoj sam se dobro isprepadao jeste fear 1 i 2ka,jes da su akcioni al kako da se ne ustrasis kad ti tamo neke bolestine iskacu dok rokas vec iritantne protivnike.Slazem se donekle sa naslovom threada,nije mrtav ali je dobro uspavan i treba da se probudi.

Vec je bilo reci u topicu “verzije, igre…” , dakle napokon je izasla PAL verzija igre. Svi obozavatelji zanra su igru bas nahvalili tako da je skidam jos veceras, sutra prvi utisci !