Super Mario Oddysey Switch bundle

Otkriveni su detalji novog Switch bundle-a koji se zeljno iscekuje.

Datum izlaska: 27.10.2017.
Extras: deep red joycons, Mario carrying bag, Mario Oddysey digital download
Cena: 380$

Takodje i najnoviji Mario Odyssey trailer, koji otkriva detalje o kraljevstvima i sl:

1 Like

Interesantna vest, Switch je 4 od 6 meseci nakon izlaska, bolje prodavan nego One i PS4 (u nekim delovima sveta). Pitam se sta ce biti nakon sto izadje jos killer igara za platformu, ali Nintendo sigurno zadovoljno trlja ruke.

Nov trailer za Super Mario Oddysey (kome je Edge dao 10).

Nadao sam se da ce biti bar za 1 bolji od Zelde prokleti bili. :smiley:

Dobar bi se tekst mogao napisati o nacinu na koji se ocjenjuju Nintendo igre.
Ne znam kakav je Mario, ali cisto sumnjam da je 97 vorthy.

1 Like

Pisao sam dosta u superlativima zasto mislim da su Mario igre jedinstvene, pa ne bih mnogo da se ponavljam, ali da je dobio ispod 95 to bi znacilo da nesto ozbiljno nije u redu sa igrom. Na osnovu trejlera i hajpa je bilo jasno da ce igra biti nesto zaista posebno. Naravno da tu ima i dosta nostalgije ali je kompletan proizvod vanserijska mesavina artworka, game dizajna, sountrackaca i stare dobre klasicne “igrivosti”, koji su najbolji u gaming industriji. Dodatni razlog je sto su ljudima dozlogrdile nasilne igre i ovakvi biseri time vise iskacu. Pritiska tacno one dugmice koji te vracaju u detinjstvo i vracaju magiju u gaming. Kritika i fanovi umeju da prepoznaju taj vanvremenski kvalitet. Galaxy igre uzdizu gaming na pijedastal interaktivne umetnosti. A ko ne voli platforme u svemu tome ce videti samo skakanje prevazidjenog vodoinstalatera kome je odavno proslo vreme za penziju i skuplja jedne te iste novcice.

1 Like

Prica igre je princeza je oteta spasi je…posle 30 godina.

Reviewer na ignu se zali na kameru, na prelake bos bitke ali ne igra je i pored mana 10/10 100/100 igra univerzuma…

Ovo bih mogao da igram iskljucivo ako bih se vratio lepljenju slicica…na jezik

2 Likes

Priznaj da je tada bilo najbolje. :crazy_face:

Pa ta prica je postala fora, urbana legenda. Ne ocekujes valjda witcher 3 sidequestove u Mario igri? :slight_smile:

1 Like

Svrstavam se u dio gaming populacije koja platforming dozivljava kao arhaicnu zaostavstinu prvih generacija konzola.
Bas ne volim platforming, a kada je citava igra bazirana na njemu, to onda definitivno nije my cup of tea.
U Super Mario 3D Land igri sam stvarno proveo jedno lijepo podne, ali tu se zavrsava moja ljubav prema takvim igrama.

Da se ne bi bazirao na ovoj igri ili serialu, moja prica u sirem kontekstu je vazeca: Nintendo vec tri generacije konzola izbacuje igre koje su poprilicno zastarjele, gotovo da odaju utisak indie igre, a to se dize u nebesa I obasipa desetkama I superlativima jer ni slucajno ne smijes nagaziti Nintendo igre.

Klasican primjer ovoga je IGN koji je izgubio svaki kredibilitet (bar kod mene), I uvijek ocjenjuju igre u skladu sa zeitgeist-om. Ako je nesto popularno, ne dao Bog da se oni ne slazu sa tim.

Ako IGN ne moze da se odbrani od toga, sta da rade manje publikacije koje se trude iz petnih zila da steknu kakvo takvo mjesto u gaming svijetu.

Valjda kada stasaju nova generacija koja ce se baviti recenzijama dobijemo I objektivnije ocjene njihovih igara.

To ce se tesko desiti jer ce zeleti da imaju obzira prema svojoj audijenciji, koja je sve starija i Nintendo-nostalgicna. Ako ne zele gomilu besnih poruka bolje bi bilo da i play along i daju 9 ili 10. Pritom, za reviewera se obicno bira ako je gaming sajt ozbiljan, fan i poznavalac serijala, a ne samo neko ko lepo pise, ne zbog toga sto je subjektivan vec zbog toga sto moze igru da objasni kroz istorijski kontekst i evolutivni razvoj koji su citaocima i fanovima bitni.

Haha, jel me zezas… Ok onda je to vec clickbait. Odakle ti info da ce u novembarskom izdanju biti ta ocena?

Nedaj boze da je manje od 10 ju ju blasfemija…igra dobija desetke jer je za 10 od 10 godina.

Zelja mi je da postala da imam neki casopis ili ne znam bilo sta samo da dajem lose ocene njihovim igrama.

A za njihovu konzolu od 380e ne bih dao ni 100 samo zbog te manije koja ih okruzuje.Sta da radim kad nesto ima taj status, kod mene to po pravilu ide u kontra stranu.

1 Like

Hahaha, cist clickbait. Koji blam. Pritom ovaj tekst koji je izdvojen… isuse hriste… Jel ga pisao neki “fan” sa Xbox republike? :smiley:

Bravo play zine samo cu vas da citam a ne ove slepce sto se dodvoravaju gamerima.

Pritom sve sto stoji u tekstu je potpuna istina igra je za decu ispranih mozgova.

A najjace je od svega sto im je trebalo para to da naprave koliko i za prosecnu indi igru a naravno da kosta 60$.E a zato sto su gamerima isprani mozgovi ima i da kosta 60$ i nikada nece biti na akciji nego ce vecno toliko da bude…Slepcine iz nintenda…

1 Like

Dozivljavam ozbiljan transfer blama, ali nije kao da to isto nisu pokusali i drugi manje poznati publisheri da bi na sebe skrenuli paznju.

Nemas bre pojma sada he krucijalno da bi bio kula da volis nintendo igre i generalno retro igre.

I da po svaku cenu branis ocenu od 97/100 i ako nisi stigao do sada ni da upalis tu igru.Ali cek to je super mario ne moras ni da je odigras samo das ocenu 10/10 a za sebe mozes da mislis da ti se ne svidja…

1 Like

Meni se nijedan mario nije svideo cak ni onaj prvi sto moze da se pokrenei na kolicima u supermarketu.

Ali fakat da me malo nervira da svaki mario, zelda, i GTA su 10 po defaultu. Kad su svi sajtovi dali GTA IV desetke, skontao sam da tu nema dalje neke rasprave.

3 Likes

Likovi su neozbiljni. Tako nesto bi totalno promasilo poentu i motiv zasto je takav tekst publishovan na prvom mestu. Razumem da ne volis Super Marija, ali ovako nesto je zaista sramotno napisati. Tekst je jednostavno uzasan, bazirano na ovom odlomku sa metacritica.

Ni ja ne mogu da smislim 4x4 strategije sa temom drugog svetskog rata i mislim da su prevazidjene ali postujem to sto imaju svoju odanu publiku i zaista se ne usudjujem da baziram kritiku iskljucivo na sopstvenoj averziji prema odredjenom zanru, nazivajuci gamere zombijima ispranog mozga.

Ali nije poenta u tome, jer ni jedna takva strategija ne dobija takve ocene.A nintendove igre su po navici 10/10.Da li su te igre stvarno nesto najbolje napravljeno ikada, jer po metacriticu jeste tako. Ja volim platforme ali je mario jednostavno dosadan deciji, prelak…

Ovaj novi jos niko nije igrao ali bitno da ljudi totalno lude i to na ocenu 7.5/10 hahaha to cak i nije niska ocena.

To se zna po defaultu, a kad recenzent naglasi da je prelak sto je ovaj iz IGN to i uradio, znaci da je walk in a park.